Na pár dní ke Colosseu (Řím – 3804 Kč)

Řím své návštěvníky nikdy nepřestane udivovat. Toto historické město bude překvapovat snad každého a to za všech okolností. Turisty avšak nelákají k návštěvě jen rozmanité památky, které ukrývá, ale také osobitá a nenahraditelná atmosféra města. Váháte? Kouzlo římských ulic a uliček, náměstí, parků a různorodých městských čtvrtí vás o výjimečnosti Věčného města zaručeně přesvědčí.

Termín

Termínů se v jarních měsících nabízí opravdu spoustu. No pro názornost jsem vybral termín: SOBOTA 23.3.2019 – STŘEDA 27.3.2019

Letenky

VÍDEŇ – ŘÍM – VÍDEŇ.

Letenka kombinuje 2 nízkonákladové dopravce a to směrem tam LAUDAMOTION – Ryannair a cestu zpět vás přepraví WIZZAIR . Pozor v ceně je započítáno jen malé zavazadlo. Zavazadla navíc jsou za příplatek.

Pokud byste chtěli letenky koupit naráz i s českou telefonickou podporou 24/7 zvolte nákup přes internetový portál www.kiwi.com a jen zadejte potřebné informace.

Když zadáte kód: KIWI5 získáte ještě 5 euro slevu

Ubytování

Vybral jsem tohle nádherné ubytování v centru.

V případě že se ubytováváte přes AIRBNB poprvé využijte registraci přes tento link a získáte slevu 725Kč na první cestu – AIRBNB sleva na ubytování 725,-Kč

Další variantou je ubytování přes booking, zde nabízím zase tento odkaz na nějž získáte 10% slevu na ubytování- sleva 10% na Booking

 Kompletní cena

Letenky: 668 Kč

Ubytování pro 2 na 4 noci: 6271 Kč

Cena za osobu: 3804 Kč

Ceny v destinaci

Zde přikládám k dispozici článek, kde se dozvíte základní informace o cenách apod.

Rady a tipy

Tajný tip, jak bez fronty koupit lístky do Kolosea

Koloseum a Forum Romanum jsou dvě místa, která při návštěvě Říma prostě nelze opomenout. Bylo by to jako jet do Paříže a nevystoupat na Eiffelovku nebo být v Londýně a nejít se podívat na Big Ben.

Problém je, že v sezoně bývají na vstupenky do obou těchto památek, ležících těsně vedle sebe, poměrně dlouhé fronty. Dá se jim však poměrně snadno vyhnout: hned vedle Fora Romana stojí kostel San Giuseppe dei Falegnami, v jehož podzemí se nachází nejstarší dochované římské vězení. Rady a tipy,které si nesmíte nechat ujít.

Víza a povinnosti:

víza nejsou nutné

Doprava v destinaci

Veřejná doprava v Římě se skládá ze 3 linek metra, 6 tramvajových linek, 300 městských autobusových linek a desítek příměstských autobusových linek. Na dopravě v Římě se také významně podílí železniční síť – regionální vlaky (linky FR1 až FR8) a 3 linky městské železnice (Lido, Giardinetti a Viterbo).

Veřejnou dopravu v Římě provozují tři dopravní společnosti: ATAC (metro, tramvaje, autobusy a městské vlaky), COTRAL (autobusy) a TRENITALIA (regionální vlaky).

 Ostatní náklady

Samozřejmě je nutno počítat s dopravou na a z letiště, více o dopravě z letiště.

Dále pak příplatek za zavazadla pokud je to potřeba.

Cestovni pojištění

Na každou cestu do zahraničí je dobré sjednat si cestovní pojištění pro všechny případy, pokud jej ještě nemáte doporučujeme využít služeb : epojisteni.cz kde si zvolíte všechny parametry a sjednáte si pojištění které vám bude vyhovovat.

 V neposlední řadě musím zmínit, že v případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat na: jsme@vsekolemcestovani.cz

Užíjte si cestu!

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *