Za krásami Katalánské metropole – BARCELONA za 2479 Kč (letenky+ubytování)

Evropská metropole, hlavní město Katalánska, nezapomenutelná atmosféra, odkaz jednoho z největších umělců své doby – Antoni Gaudího. To vše je Barcelona. Ale nejen to. Své si tu najde každý a na zážitky z tohoto města nezapomene do konce života.

Termín

Letenek do této destinace se nabízí spoustu a z Česka sem létá mnoho aerolinek. Každopádně já jsem pro ukázku vybral jarní termín od úterý 26.Března do pátku 29.Března, Tzn. že na prohlídku Tohoto ohromného města máte 3 celé dny.

Letenky

VÍDEŇ – BARCELONA – VÍDEŇ.

Zpáteční letenka od nízkonákladového LAUDAMOTION – Ryannair vás vyjde na pouhých 924 Kč. Pozor v ceně je započítáno jen malé zavazadlo. Zavazadla navíc jsou za příplatek.

Pokud byste chtěli letenky koupit i s českou telefonickou podporou 24/7 zvolte nákup přes internetový portál www.kiwi.com a jen zadejte potřebné informace.

Když zadáte kód: KIWI5 získáte ještě 5 euro slevu na celou objednávku.

Letenky nakupujte přímo u dopravce nebo již výše zmíněné kiwi.com

Ubytování

Vybral jsem tento hezký pokojík blízko stanice metra, necelý kilometr od centra a taky blízko pláže.

V případě že se ubytováváte přes AIRBNB poprvé využijte registraci přes tento link a získáte slevu 725Kč na první cestu – AIRBNB sleva na ubytování 725,-Kč

Další variantou je ubytování přes booking, zde nabízím zase tento odkaz na nějž získáte 10% slevu na ubytování- sleva 10% na Booking

 Kompletní cena

Letenky: 924 Kč

Ubytování pro 2 na 4 noci: 3110 Kč

Cena za osobu: 2479 Kč

Ceny v destinaci

Zde přikládám k dispozici článek, kde se dozvíte základní informace o cenách apod.

Rady a tipy

Z města do přírody: Castillo de Montjüic

Pokud vás ruch velkoměsta, které nikdy nespí, už unavil a moře už jste se nabažili do sytosti, není nic jednoduššího než sednout na lanovku a nechat se vyvést na kopec Montjuïc. Nejen, že se vám naskytne velkolepý pohled na město, ale čeká tam na vás i kouzelná botanická zahrada, magická fontána, pevnost Castillo de Montjüic nebo muzeum pod širým nebem.

Rady a tipy,které si nesmíte nechat ujít.

Víza a povinnosti:

víza nejsou nutné

Doprava v destinaci

Chození pěšky

Ačkoliv je Barcelona rozlehlé město a mohlo by se zdát, že bez nějakého přibližovadla tu nedáte ani ránu, opak je pravdou. Tedy alespoň pokud mluvíme o centru a jeho nejbližším okolí. Ostatně jak jinak byste mohli načerpat krásy této metropole, než když půjdete hezky po svých nohách, vlastním tempem?

Pokud byste chtěli projít samotné centrum pěšky, vězte, že se nejedná o nijak rozlehlou oblast – z Plaça Catalunya to máte po La Rambla do přístavu asi 15 minut, kromě toho můžete projít starou gotickou čtvrť Barri Gòtic, zastavit se na tržnici La Boqueria nebo navštívit nedaleký palác Güell, případně se vypravit opačným směrem na bulvár Passeig de Gràcia k dalším Gaudího stavbám jako Casa Batlló nebo La Pedrera. Nejužší centrum rozhodně doporučuji projít pěkně pěšky, abyste pořádně nasáli atmosféru města a víc se přiblížili místním…

Co mě při mé první návštěvě Barcelony zaujalo, byla jakási doprávní ukázněnost, pro jiná jižanská města poněkud nezvyklá. Pokud jste někdy navštívili italská nebo chorvatská městečka plná křivolakých úzkých uliček, troubících aut a místy sebevražedných motorkářů, jistě víte o čem mluvím. Barcelona je v tomhle naprosto klidná, ulice jsou dostatečně široké, přehledné, všude dostatek chodníků nebo stezek – rozhodně se nemusíte bát o své zdraví. Navíc pokud se budete pohybovat ve čtvrtích jako např. Eixample, kde jsou ulice hezky kolmé na sebe, je téměř nemožné se ztratit.

Městská hromadná doprava v Barceloně

Nejlevnějším dopravním prostředkem v Barceloně je – zcela nečekaně – městská hromadná doprava. Díky ní se můžete krásně pohybovat všude v rámci města i mimo něj.

Pokud byste si chtěli své cesty plánovat dopředu pomocí nějaké aplikace jako je např. domácí IDOS, hned na úvod vás budu muset zklamat – nic takového zde neexistuje a bohužel ani oficiální aplikace nevyhledávají vždy nejvýhodnější cesty a spojení. Nejvíce se mi osvědčilo hledat spojení ve městě na Google Maps.

Mapa hromadné dopravy v Barceloně – metro, vlaky, autobusy i tramvaje

V rámci propracovaného integrovaného dopravního systém s několika zónami můžete s tou samou jízdenkou cestovat jak metrem, autobusem, tak i třeba vlakem. A pokud si pořídíte např. jízdenku T-10, můžete cestovat skutečně levně. Její cena je €10,20 a můžete s ní podniknout až 10 různých cest. Na jízdenku je také možné cestovat ve více osobách; vstup každé osoby do metra se pak počítá jako jedna cesta. Běžná jízdenka na jednu cestu stojí €2,20.

 

Ostatní náklady

Samozřejmě je nutno počítat s dopravou na a z letiště, více najdete zde.

Dále pak příplatek za zavazadla pokud je to potřeba.

Cestovni pojištění

Na každou cestu do zahraničí je dobré sjednat si cestovní pojištění pro všechny případy, pokud jej ještě nemáte doporučujeme využít služeb : epojisteni.cz kde si zvolíte všechny parametry a sjednáte si pojištění které vám bude vyhovovat.

 V neposlední řadě musím zmínit, že v případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat na: jsme@vsekolemcestovani.cz

Užíjte si cestu!

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *