1 Izmir

Izmir: Nejlepší ubytování 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Izmir je velmi evropské město v Turecku, které leží na pobřeží Egejského moře. Toto bohaté kulturní centrum najdete v západní Anatolii, známé také jako Malá Asie. Je vhodné pro všechny milovníky středověkých památek, moderního stylu života a zábavy. Izmir je sice menší než Istanbul, ale jde o nejmodernější turecké město. Nemusíte se zde obávat odlišné kultury a destinace je z Česka dobře dostupná letecky. Představíme vám ta nejkrásnější místa tureckého velkoměsta a poradíme, kdy do destinace vyrazit, na které pláže se podívat i jaké aktivity vyzkoušet.

1 Izmir

Všechny hotely →

Nejoblíbenější ubytování v Izmiru

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí do Izmiru na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Hotel Wyndham Grand İzmir Özdilek

1 Hotel Izmir

Hotel Wyndham Grand Izmir Ozdilek se nachází v centru města, 3,9 km od trajektového přístavu Uckuyular, který umožňuje snadný přístup do distriktu Karsiyaka, a nabízí nádherný výhled na záliv, luxusní pokoje s francouzskými okny a fitness a wellness centrum. Hotel zdarma poskytuje pravidelnou kyvadlovou dopravu do různých částí města (rezervace je nutná) a soukromé vnitřní a venkovní parkoviště.

Smart Hotel İzmir

2 Hotel Izmir

Smart Hotel Izmir se nachází v centru Izmiru a nabízí fitness centrum a saunu. Nachází se pouhých 100 metrů od stanice metra Basmane a 1,3 km od hodinové věže Izmir. V hotelu najdete restauraci. Na místě je také bar.

Hotel Park Inn by Radisson Izmir

3 Hotel Izmir

Hotel Park Inn by Radisson Izmir se nachází jen pár kroků od nábřeží Kordon a nabízí pokoje s výhledem na moře. Od ubytování se snadno dostanete na historické tržiště Kemeralti, k izmirské věži s hodinami, k nákupnímu centru Konak Pier a přístavu Pasaport.

Marina Hotel

4 Hotel Izmir

MARİNA HOTEL se nachází v Izmiru, 4,3 km od Izmir Clock Tower, a nabízí výhled na město. Tato nemovitost se nachází 2,1 km od Kadifekale, 2,2 km od náměstí Cumhuriyet a 3,1 km od muzea Atatürk. Ubytování poskytuje nepřetržitě otevřenou recepci, dopravu na letiště, pokojovou službu a bezplatné Wi-Fi v celém objektu.

Kordon Hotel Pasaport

5 Hotel Lesbos

Kordon Otel zaujímá výhodnou polohu, v pěší vzdálenosti k přístavišti Konak a tržnice Kemeraltı. Nedaleko je to z hotelu také k pobřežní promenádě na hlavní obchodní ulici. Udělejte si procházku po Izmiru a navštivte městská muzea. Užitečné pro vás mohou být služby hotelové směnárny. Hotel Kordon Otel poskytuje Wi-Fi zdarma, takže budete moci zůstat v kontaktu s domovem.

PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Izmiru

Přístavní město Izmir leží blízko Řecka a díky tomu je silně ovlivněno evropskou kulturou. Destinace je vyhledávána pro vysoký počet slunečných dní a krásné pláže. Na své si přijdou i milovníci historie a památek, které v sobě mísí prvky rozličných kultur. Turecké město je přitažlivé svou kulturou, atmosférou a místní lidé jsou velmi milí.

Ve městě i jeho okolí najdete několik pevností, kostelů, mešit a muzeí. Jde o nejstarší turecké město, které je zároveň 3. největším. Izmir je známý také pod názvem Smyrma a jde o živou metropoli. V létě teploty nezřídka přesahují 35 stupňů Celsia a vy si tu můžete odpočinout na jedné z mnoha krásných pláží. V místě se střetává dávná historie s moderním světem.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Izmiru

 • Turecký Izmir je oblíbenou letní destinací pro své krásné pláže a dny plné slunce.
 • Místo má za sebou bohatou historii a najdete zde zejména památky z dob osmanské říše.
 • Turecké velkoměsto láká odlišnou atmosférou a jde o klidnější destinaci. Místo je plné venkovních restaurací, lokálních obchůdků a vonících čajoven.
 • Izmir je 3. největší turecké město a díky evropskému vlivu jde o nejmodernější tureckou metropoli. Můžete si být jistí, že vám na dovolené nebude nic chybět.
 • Lidé jsou zde velmi milí a rádi vám pomůžou. Místní ženy patří mezi ty nejkrásnější v Turecku a rády se pěkně oblékají.
 • V destinaci se dá dobře pohybovat autem, ale funguje zde veřejná autobusová doprava, vlaky a trajektová spojení. V místě je vybudovaná i linka metra, která spojuje město s letištěm.
 • Přímo do Izmiru se z Česka dostanete letecky. Z Prahy létají časté spoje přímo do Izmiru, ale můžete vyrazit i na dobrodružnou jízdu vlakem, autobusem nebo se vydat vlastním autem. (zdroj)
 • Destinace je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií i rodiny s dětmi. Najdete zde širokou nabídku služeb, upravené pláže i různé aktivity a atraktivní místa na výlety.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Izmiru

 • V červenci a srpnu teploty dosahují i 37 stupňů Celsia a někdy tu panují opravdu tropická horka.
 • Pokud budete chtít do tureckého Izmiru vyrazit vlastním autem, počítejte s dlouhou cestou. Izmir leží 1900 km z Česka a jízda vám proto zabere celý den.
 • Město v minulosti postihlo vážné zemětřesení a spousta památek tak byla zničena. Některé pevnosti se sice dochovaly, ale v místě najdete převážně moderní stavby.
 • Dávejte si pozor při výběru ubytování. Některá místa jsou zařízená velmi jednoduše a nízká cena často odpovídá výslednému stavu pokoje či apartmá.
 • Pokud je to možné, doporučujeme se vyhnout jízdě taxi. Ceny jsou tu přemrštěné.
 • Přestože jde o evropsky smýšlející zemi, Turci jsou stále velmi temperamentní národ. Často toho napovídají více, než pak splní. Dávejte si tak pozor na nekalé nabídky, například v obchodech se suvenýry.
 • Jde o spíše klidnější místo a večírky do rána se tu moc nekonají. Neočekávejte ani velkolepé hotelové komplexy nebo ulice plné ruchu.

Shrnutí

V tureckém Izmiru najdete vše od útulných restaurací a čajoven až po kvalitní nabídku ubytovacích služeb. Nemusíte se bát ani vysokých cen a lidé jsou zde opravdu úslužní a milí. Místní podnebí a vody Egejského moře lákají k odpočinku na mnoha krásných plážích. Můžete si také projít město a prohlédnout si krásné památky. Místo je zajímavé především řeckým vlivem a také prolínáním odlišných kultur.

Autentická atmosféra Turecka, vůně moře a grilovaných ryb lákají turisty z celého světa. Izmir jakožto nejmodernější turecké město je vyspělý a cestovní ruch zde neustále roste. Stále se ale setkáte i s tradiční kulturou a odlišným smýšlením. Doporučujeme se sem vypravit letadlem a v místě využít široké nabídky veřejné dopravy. (zdroj)

Všechny hotely →

Koupání – pláže a koupaliště

Západní část Turecka nabízí spoustu nádherných pláží a míst ke koupání. Okolo 50 pláží je zde oceněno Modrou vlajkou, což znamená, že jde o čisté a udržované pláže s dobrou vybaveností. Pobřeží egejského moře je dlouhé 630 km a je poseto plážemi s bílým pískem. Ty jsou obklopené tyrkysovým mořem a v okolí Izmiru najdete další přímořská městečka a udržované přístavy. Nekolik pláží najdete i přímo ve městě, ale ty nejkrásnější leží o něco dále.

 • oblast Cesmealti – je vzdálená jen 36 km od Izmiru a najdete zde několik krásných pláží. Mezi jednu z nejznámějších patří Pirlanta, která je dobře dostupná a leží kousek od centra města. Údajně je zde nejčistší moře v Turecku. Nechybí ani možnost občerstvení a služby plážového servisu.
 • Klaros Koyu– malá, ale útulná pláž, ležící 60 km od oblasti Ozdere. Kromě pláže tu najdete i několik míst, která lákají k odpočinku. Můžete si zde i půjčit gril a udělat si piknik v přírodě. Součástí je i menší parkoviště, které stojí 25 tureckých lir na celý den.
 • Akkum – stačí 30 minut jízdy a dorazíte na komplex pláží. Tyto oblíbené pláže se rozprostírají v oblasti Seferihisar, mají jemný zlatý písek a pozvolný vstup do moře. Zajímavostí jsou archeologické pozůstatky, ke kterým se dostanete procházkou v délce 1 km. V místě je široká nabídka stravovacích zařízení a také přístav, kde se můžete pustit do jachtingu.
 • pláže Pamucak – hodinu jízdy autem od Izmiru najdete tyto jedinečné pláže. Moře zde má tyrkysovou barvu a v minulosti se jednalo o důležitý přístav. Původní město je dnes už kvůli klimatickým změnám pod vodou a leží tak 5 km od pobřeží.
 • Alacati – unikátní turecké město, které bylo v minulosti známé především díky své architektuře a pěstování vinné révy. Dnes je díky skvělým povětrnostním podmínkám vyhledávané milovníky windsurfingu a vodních sportů. Křišťálově čistá voda je skvělá ke koupání a bílé pláže zase k odpočinku.

Turecká část Izmir je plná oblastí, které nabízí další krásné pláže. Mezi ty nejznámější patří Urla, Ilica a Karaburun. (zdroj)

Turecko je proslulé i lázeňskými službami a západní Izmir není výjimkou. Krom horkých pramenů zde najdete lázeňské komplexy a hotely nabízí wellness služby. Doporučujeme navštívit Fes Spa Bath nebo Purovel Spa And Resort. V místě se nachází i bazény a zábavní vodní parky.

Příroda

Přestože jde o velmi moderní a velké město, můžete snadno uniknout jeho ruchu. Stačí 30 minut jízdy metrem a dostanete se do klidné turecké přírody. Je tu spousta parků, zahrad a přírodních léčivých pramenů. Při procházce přírodou se můžete kochat olivovými stromy nebo si užít piknik v přírodě. Turci jí rádi venku a tak v parcích často narazíte na vybudovaná posezení a můžete využít veřejně přístupných grilů.

Jde o poměrně hornatou oblast a přímo nad Izmirským zálivem ční aktivní sopka Spil. Je zde velmi bohatá flóra a najdete tu mnoho národních parků. V oblasti se pěstují zejména olivy, citrusy a bavlna. Turecko je proslulé pěstováním vinné révy, ale okolo 95 % jde na výrobu rozinek. Mezi nejčastěji chovaná zvířata patří kozy, ovce, osli, koně, skot a někdy i velbloudi. Zvláštností je místní kočka, která má jedno oko modré a druhé zelené. Je ale těžké ji zahlédnout ve volné přírodě. (zdroj)

 • výlet: vydejte se na celodenní výlet do lázeňského města Hierapolis. Město leží severně v oblasti Denizli, 230 km od Izmiru. Můžete zde obdivovat středověké město a jeho kláštery. Největším lákadlem jsou místní tisíce let staré přírodní bazény. Naskytne se vám tu pohled na bílé kaskádové terasy, které se vinou dolů z kopce. Vše vzniklo díky přírodním horkým pramenům, které se v oblasti vyskytují. Doporučujeme si dát koupel v jednom z přírodních bazénků, jako to v dávné minulosti dělali Řekové a Římané.  (zdroj)
 • vesnice Sirince – jen hodinu od Izmiru leží tato kouzelná vesnička. Celý den se můžete toulat klikatými uličkami a obdivovat staré domky. Vesnice vás zavede zpět do historie a v jejím centru najdete spousty obchodů s lokálním zbožím, koček, užívajících si sluníčka a potkáte místní obyvatele. Ti jsou velmi přátelští a nadšeně vítají každého turistu. Ženy se zde oblékají tradičně a spoustu řemesel vykonávají stále na ulici. Vy tak nepřijdete například o ukázku pečení chleba či jeho přípravy na otevřeném ohni.

Tipy na výlety

Přímo v Izmiru:

 • Izmir Agora – přímo v centru Izmiru určitě nesmíte minout tento středověký monument. V podzemním komplexu najdete ruiny tržiště, které bylo v minulosti důležitým místem obchodu. 2000 let staré kamenné oblouky jsou dobře zachovalé a v provozu jsou stále i některé vodní kanály a fontány. Místo je přístupné veřejnosti do 19 hodin a vstupné je 12 tureckých lir.
 • dalším důležitým symbolem oblasti jsou pozůstatky knihovny Celsus. Tento dávný symbol vzdělanosti najdete v románském městě Ephesus a navštíví jej ročně přes 2 miliony lidí. Knihovna je restaurována a její dvojité zdi uchovávají přes 12000 důležitých svitků. Interiér této úchvatné památky si můžete prohlédnout za 72 tureckých lir. (zdroj)
 • Izmir a jeho okolí jsou plné románských monumentů i řeckých památek. Doporučujeme si tohle kouzelné město v klidu projít a odpočinout si v jedné z tradičních čajoven, kaváren a nebo u skleničky tureckého vína.

Výlety do okolí:

 • město Bergama – turecké město, situované 100 km od Izmiru. Na jeho vrcholu se tyčí obrovský památník Pergamon Akropolis. Jde o pozůstatek řeckého města, které vzniklo ve 2. století před naším letopočtem. Prohlídka monumentu stojí 20 tureckých lir a je možná po celý rok.
 • turecká tržiště a vesnice – pokud máte rádi ruch tržiště a místní pochoutky a máte času nazbyt, určitě byste neměli minout například market Kemaralti přímo v Izmiru. Místní bazar vás uvítá vřelými úsměvy prodejců, jejich hlasitým pokřikováním a vybízením ke koupi. Nebojte se utratit pár tureckých lir a vychutnat si typické sladkosti, které vám často vyrobí přímo před vámi. Nechybí ani nasolené olivy, naložené sardinky nebo čerstvé květiny a čaje.
 • turecká gastronomie –  destinace je plná typických restaurací a míst, kde hostiny trvají hodiny. Obvykle se začíná miskou oliv a kouskem chlebové placky. Po jednoduchém předkrmu se stůl zaplní pečenými lilky, brambory s jehněčím, grilovanými rybami se speciálními omáčkami a rozpuštěnými sýry. Na konci nechybí sklenička pálenky Raki a talíř malých dezertů. Ochutnat můžete i tureckou kávu, připravovanou ve speciální konvičce z čerstvě pražených zrn. Večeře tohoto typu vás vyjde v páru kolem 80 tureckých lir.
 • výlet k jezeru Buca Golet  – 20 km vzdálený park u jezera je největším a nejklidnějším rekreačním centrem v Izmiru. Můžete strávit celý den u jezera a v klidu přírody. Součástí parku jsou i krmelce, ke kterým přicházejí mufloni a kozy. Nechybí ani občerstvení, dětská hřiště a v místě půjčují i vodní šlapadla.
 • sochový park Mevlana – jen 16 minut od Izmiru v městečku Buca najdete tento nevšední park. Nejznámější socha v parku nese jméno Rumi a zpodobňuje stejnojmenného perského básníka a uznávaného mentora. Socha vysoká 25 metrů stojí na nejvyšším vrcholku Tingirtepe. Jde o nejvyšší sochu na světě a uvidíte ji ze všech koutů města.
 • hrad Sigacik – dodnes zůstalo dochováno pouze jedno patro, ale i tak stojí hrad z 15. století za prohlídku. Najdete jej na vrcholku kopce města Sigacik. Každou neděli se zde navíc konají trhy, kde místní prodávají to co vypěstují, a ženy ukazují řemeslné práce. Po prohlídce hradu se můžete vydat i na plavbu lodí nebo se usadit v jedné z mnoha útulných kaváren. (zdroj)

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Surfování – nejlepší podmínky k surfování nabízí pláže v Cesme. V Turecku jde o velmi oblíbený sport a provozují jej zde téměř všichni. I proto tu najdete spoustu profesionálních surfařů a centra, kde vám rádi pomohou začít. Nejlepší povětrnostní podmínky jsou od května do října a nabízí tu i lekce pro děti.
 • Windsurfing – Turecko je jednou z největrnějších zemí a tak si zde užijí i milovníci windsurfingu. Certifikovaná centra nabízí lekce pro sportovce všech věkových kategorií i soukromé hodiny. Ceny lekcí začínají na 400 tureckých lirách.
 • vydejte se na trek – Izmir a okolí jsou plné míst, která lákají ke klidným procházkám i k náročnějšímu trekkingu. Najdete zde spousty vhodných cest a vyznačených tras. Můžete vyrazit sami nebo využít nabídek trekkingových center. Centra podnikají treky různé obtížnosti pro malé i větší skupiny.
 • Potápění – krásy egejského moře přímo vybízí k prozkoumání podmořského světa. Místní čisté vody jsou velmi oblíbené také potápěči a ta nejkrásnější místa najdete v oblasti Karaburun. V ceně ponoru je vždy vybavení, instruktáž a vyškolený průvodce. Průměrná cena pro dospělého je 400 tureckých lir.
 • Střelba z luku – v Turecku můžete vyzkoušet i nevšední aktivitu, jako je střelba z luku. V Izmiru a jeho okolí najdete kluby a asociace, které se věnují tomuto středověkému sportu. V těchto klubech pořádají soutěžní klání a můžete si tu zaplatit lekci, kde si zkusíte tradiční lukostřelbu.
 • Speleologie – jelikož je Turecko plné jeskyní a skal, jde o oblíbenou lokalitu pro všechny milovníky speleologie. Jen v okolí Izmiru leží přes 50 jeskynních útvarů a mezi ty nejznámější patří oblasti Kemalpasa a Buca. Ceny vstupného do jeskyní se liší dle zvoleného komplexu a typu prohlídky. Průměrná cena je 18 tureckých lir.
 • Lov a střelba – pokud rádi vyrážíte na lov, asi víte, že je nutné být vlastníkem zbrojního průkazu. Poté se můžete společně s vyškoleným průvodcem vydat do přírodních rezervací a loveckých oblastí. Tento akční zážitek vás vyjde na 1000 tureckých lir.

Aktivity pro děti

Turecký Izmir je vhodný pro děti každého věku. Klikaté uličky a tajuplné historické centrum je plné míst k prozkoumání a dovádění. V oblasti je i široký výběr pláží, dětských hřišť a také spousta přírodních rezervací. Nechybí ani vodní parky, zábavné programy pro nejmenší a zoologické zahrady. Dětem se bude líbit i jízda na koni nebo den strávený ve vzdělávacím centru.

 • Sasali Natural Life Park  – ve městě Cigli, vzdáleném čtvrt hodiny z Izmiru, najdete městskou zoo. Tento přírodní park je největší svého druhu v Evropě a Izmir je na něj náležitě pyšný. Neustále tu probíhají renovace a nové projekty. Díky dobrému využití prostoru mají zvířata spoustu místa k volnému pohybu. Uvidíte slony, zebry, tygry a dalších 1000 druhů zvířat. Součástí parku jsou i kavárny, dětská minizoo a hřiště. Vstup stojí 5 tureckých lir.
 • Space Park Gaziemir – tento úžasný vesmírný pak nabízí zábavný a zároveň vzdělávací program pro malé i dospělé. Jde o jediný vesmírný park v Turecku a třetí největší na světě. Místo je plné simulátorů a interaktivních her, které vás zavedou do galaxie a vesmíru během chvilky. Vstup do parku začíná na 60 tureckých lirách a v ceně je i prohlídka planetária. (zdroj)
 • Lunapark v Kulturpark – další zajímavou aktivitou pro děti jsou zábavní parky s kolotoči a atrakcemi. Jeden z nejznámějších najdete přímo v Izmiru v kulturní části města. Místo je plné horských drah, řetízkových kolotočů, trampolín a ruských kol. Kromě zábavního parku máte možnost navštívit archeologické muzeum. Expozice ukazují vznik západní Anatolie a tureckou historii. Vstupné je 10 tureckých lir.
 • Tay Park v Karsiyaki – malý horský park, který leží necelých 13 km od Izmiru. Kromě koní se tu děti mohou pomazlit s domácími zvířaty a nakrmit ovce a kozy. Pro děti zde organizují i jízdy na koni. Dospělí si mezitím mohou vychutnat šálek kávy v místní kavárně. Do parku se neplatí vstupné.
 • Saat Kulesi hodinová věž – ukažte dětem trošku historie a pokochejte se spolu s nimi hodinovou věží ve vedlejším Konaku. Věž najdete na náměstí a nejkrásnější je za tmy, kdy je osvětlená a září do dálky. Je vysoká 25 m a po jejím obvodu najdete čtyři fontány. (zdroj)

Noční život v Izmiru

Noční život v Izmiru je rozmanitý a každý si zde najde své. Město je plné jazzových klubů, nočních barů i kaváren a čajoven. Nejživěji je v oblasti Alsancak a Konak. Pokud máte rádi živou muziku, určitě se vám bude líbit v Bios Bar a Nektar. Nechte se unést rytmem turecké hudby a vychutnejte si autentickou atmosféru lokálních barů. Ty nejlepší koktejly vám namíchají v OC Murphy´s.

Pro všechny milovníky klidněji stráveného času doporučujeme navštívit Cafe Karga. Zde vám připraví pravou tureckou kávu a naservírují ty nejlepší místní čaje. V Izmiru si můžete vychutnat také oběd nebo několikachodovou večeři v jedné z tradičních tureckých restaurací. Mezi ty nejlepší patří The Burnger a Yengec Restaurant. Výborné jsou rybí speciality nebo různé druhy zapékané zeleniny. K doladění kulinářského zážitku nesmí chybět sklenka tureckého vína.

Pro turecké destinace jsou typické voňavé čajovny. Ty se často skrývají v různých bočních uličkách a najdete zde jak podniky modernější, tak i ty tradiční. Často vám připraví i něco malého k občerstvení nebo zde můžete začít den snídaní. V tradičních čajovnách jsou ceny příznivé a šálek čaje si tak můžete vychutnat opravdu v klidu. (zdroj)

Počasí v Izmiru

Turecko se řadí mezi země, kde je vysoký počet slunných dnů. Ani Izmir není výjimkou a teploty zde často stoupají i k 37 stupňům Celsia. Zejména v červenci a srpnu se setkáte s tropickým počasím. Větry, které vanou ze severu, jsou tak příjemným zchlazením. Egejské moře je okolí Izmiru křišťálově čisté. Koupat se můžete od dubna do listopadu a průměrná teplota vody je 22 stupňů.

Zimy jsou v Izmiru mírné a příliš zde neprší. V létě se nemusíte bát dešťových přeháněk – nejčastěji prší v prosinci. Ideální doba na návštěvu je pozdní jaro, kdy teploty nejsou tak vysoké. Můžete si užít sportovních aktivit nebo procházek po historických památkách s příjemnými teplotami okolo 25 stupňů Celsia. Teploty stoupají v červnu a destinace je vhodná na dovolenou až do začátku listopadu. (zdroj)

Historie Izmiru

Izmir má více než 8500 let dlouhou historii a vystřídalo se zde na několik panovníků a říší. Prolínají se zde odlišné kultury a uvidíte různorodé historické památky. Kolem roku 1000 před naším letopočtem se městu říkalo Smyrna a na jeho vzniku se podíleli řečtí kolonisté. Po dalších 1000 let město rostlo a nabíralo na důležitosti. Vlády se poté ujali Římané, kteří zde vybudovali několik klášterů, divadel a kolonií.

V době Byzantské říše se Izmir klonil více ke Konstantinopoli. Největší rozkvět turecké město čekalo v období Osmanské říše, kdy vzkvétalo a stalo se důležitým obchodním uzlem. V této době bylo přejmenováno na Izmir. Po pádu Osmanské říše Turci opět soupeřili s Řeky a turecké armádě se podařilo oblast osvobodit až roku 1922.

Tím nejdůležitějším pro Izmir je jeho přístav. Jde o nejvýznamnější přístav v celém Turecku, protože dosud zásobuje surovinami papírenský a chemický průmysl. Městu se začalo opět dařit po konci 2. světové války a dnes je 3. největším a nejdůležitějším městem Turecka.  (zdroj)

Všechny hotely →

Hodnocení letoviska Izmir
Sending
User Review
5 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top