2 Kefalonie

Kefalonie: Nejlepší zájezdy 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Nádherné pláže, které jako by z předních stran katalogů vypadly – to je důvod, proč se Kefalonie dostává do hledáčku stále většího počtu turistů. Přesto si zachovává autentický ráz a je ideálním místem pro strávení poklidné dovolené. Podívejte se na místo, kde se natáčel slavný film Mandolína kapitána Corelliho, a s pomocí našeho průvodce snadno naplánujte svou příští dovolenou.

2 Kefalonie

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy na Kefalonii

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí na Kefalonii na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Porto Skala

1 Porto Skala Kefalonie

Rozlehlý hotelový komplex zasazený v krásných zahradách v klidném prostředí je postavený v typickém řeckém stylu. Hotel leží ve vzdálenosti 3 km od centra překrásného letoviska se spoustou obchůdků, barů a restaurací. Asi 1,5 km od hotelu začíná známá a oblíbená písečná pláž Skala a ve vzdálenosti 8,5 km se nachází krásný malý přístav Poros a romantická stejnojmenná vesnička.

Karavados Beach (Karavados)

2 Karavados Beach Karavados Kefalonie

Hotel Karavados Beach se nachází na tichém místě 400 metrů od pláže Karavados a nabízí klimatizované pokoje a studia, venkovní bazén a slunnou terasu. Karavados Beach Hotel vám může zajistit službu půjčení auta nebo rezervovat různé výlety, během nichž se budete moci blíže seznámit s krásným ostrovem Kefalonia. Hotel je vzdálený jen 1,5 km od vesnice Karavados se spoustou taveren a obchodů.

Ionian Sea

3 Ionian Sea Kefalonie

Oblíbený prázdninový resort je situován 100 m od krásné menší pláže v klidné oblasti Kunopetra. Větší městečko Lixouri s mnoha kavárnami, obchody a bary se nachází 7 km od ubytování (pohodlně dostupné hotelovým minibusem, místní dopravou nebo levným a spolehlivým taxi). Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování. Poloha hotelu je ideální pro poznávání zajímavých míst v okolí (jezero Melissani, jeskyně Drogarati, ostrov Ithaka, ostrov Lefkáda nebo Zakynthos).

Remetzo Village

4 Remetzo Village Kefalonie

Remetzo Village se nachází v Lixouri, 9 km od náměstí Ethnikis Antistaseos, od přístavu Lixouri a pláže Lepeda a 14 km od kláštera Kipoureon. Nabízí Wi-Fi zdarma, sluneční terasu, bazén, zahradu, bar, restauraci a sdílený lounge. Letiště Kefalonia leží 51 km odsud.

Summery

5 Summery Kefalonie

Oblíbený menší hotel je situován na klidném místě v blízkosti centra známého letoviska Lixouri přímo u pěkné písčité pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování (obchody, trh, taverny, půjčovny automobilů, vodní sporty na pláži, zastávka místní dopravy, kavárny). Hotel je svou polohou ideální pro poznávání přírodních krás i tradičních řeckých vesniček v okolí.

OSMNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Kefalonii

Kefalonia s rozlohou 780 km² je největší z Jónských ostrovů, dokonce větší než známější Korfu. Už podle daného čísla můžete odhadnout, že tento ostrov vám opravdu bude mít co nabídnout. Ať už se jedná o desítky snových pláží, zelenou přírodu, vysoké kopce nebo nejrůznější přírodní zajímavosti, Kefalonie stojí za objevování.

PATNÁCT důvodů, proč jet na dovolenou na Kefalonii

 • Přímo na ostrově se nachází letiště, kam vás dopraví přímé lety z Prahy trvající něco málo přes 2 hodiny.
 • Zdejší pláže patří mezi to nejlepší z celého Řecka. Některé se dokonce pravidelně umisťují v žebříčcích celosvětově nejkrásnějších pláží.
 • Kefalonie vyniká svou zelenou a rozmanitou přírodou.
 • Pokud máte rádi klid, tady si ho užijete dostatek.
 • Díky pozvolnému vstupu do vody, čistému a klidnému moři a příjemné atmosféře je Kefalonie velmi oblíbená u rodin s dětmi.
 • Nabídka ubytování je zde dostatečně široká tak, aby si vybral každý.
 • Milovníci procházek a přírody tady budou v sedmém nebi. Oficiálních turistických stezek tu sice najdete jen pár, ničemu to ale nevadí.
 • Na ostrově najdete celou řadu míst vhodných jako cíl výletu.
 • Přes léto se můžete spolehnout na lokální autobusy. Ve vedlejší sezóně to chce lépe plánovat, autobusy jsou méně frekventované.
 • Nachází se zde údajně nejfotografovanější pláž celého Řecka. Jedná se o pláž Myrtos.
 • Kefalonia je oblíbená mezi plachtaři a potápěči, na své si tu ale přijdou i další sportovci.
 • Najdete tu řadu přírodních rarit, jako například pláž Xi s oranžovo červeným pískem neo vodní mořské mlýny.
 • Z Kefalonie se pohodlně dopravíte na okolní ostrovy jako je Ithaka, Zakynthos nebo Lefkada, stačí využít lodní linky.
 • Večery můžete trávit se sklenkou suchého bílého vína Robola v ruce.
 • Na ostrově vznikl slavný film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penelope Cruz. Máte tak možnost vydat se po jejich stopách a prohlédnout si lokality natáčení.

TŘI důvody, proč nejet na dovolenou na Kefalonii

 • Pro cestovatele na vlastní pěst nemáme tu nejlepší zprávu. Letenky na Samos obvykle nebývají nejlevnější, navíc musíte přestupovat v Athénách.
 • Pokud na Kefalonii cestujete na vlastní pěst, pravděpodobně zjistíte, že ceny letenek nejsou nejnižší.
 • Noční život je zde omezený zejména na hlavní město Argostoli, nabídka zábavných podniků ale ani tam není dechberoucí.
 • Kefalonia patří mezi největší řecké ostrovy. Celou ji procestovat dá tedy trochu zabrat.

Shrnutí

Kefalonia má všechny předpoklady pro to, stát se ideální destinací pro letní dovolenou. Překrásné pláže, rozmanitá příroda, zajímavé rarity a spousta možností k výletům – to jsou jen některé důvody, proč byste sem příští léto měli zamířit i vy. Zklamáni by mohli být snad jen přiznivci divokého nočního života a rušných letovisek. Nic takového tu totiž nenajdete, zato si užijete pořádnou porci klidu a stále poměrně neturistického Řecka.

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

Hlavní chlouba Kefalonie? Jednoznačně pláže, které jsou jako vystřižené z katalogu. Dlouhé písečné pobřeží, tyrkysová voda a dramatické pozadí – pláže na Kefalonii vám mohou připadat, jako by byly vytvořené v nebi.

Pobřeží ostrova je dlouhé 254 km, nabídka pláží je proto tak široká, že si vybere opravdu každý. Najdete zde pláže pokryté pískem i oblázky, plně vybavené i kompletně izolované.

Na jaké konkrétní pláže se na Kefalonii můžete těšit?

 • Myrtos: Nejkrásnější, nejproslulejší a nejfotogeničtější, taková je pláž Myrtos. Pokrytá je bílými oblázky, pocit soukromí vám poskytnou velká bělavá skaliska. Na ta bychom vám doporučili vystoupat, pohled na pláž Myrtos z výšky se vám nesmazatelně vryje do paměti. Nechybí tu plážový servis, občerstvit se můžete v baru.
 • Xi: Na jihu ostrova se nachází pláž Xi pokrytá atypickým oranžovo červeným pískem. S jeho barvou ostře kontrastují okolní bílé skály. Vstup do moře je zde velice pozvolný, místo je tak ideální i pro rodiny s dětmi. Půjčit si zde můžete lehátka i slunečníky, využít můžete i nabídku barů nebo hřiště na volejbal.
 • Makris Gialos: V blízkosti hlavního města se můžete opalovat na krásné pláži Makris Gialos. Jen počítejte s tím, že v hlavní sezóně bude mít podobný nápad větší množství turistů. Pokud vám to nevadí, pláž pro svou průzračnou vodu rozhodně stojí za návštěvu. Samozřejmostí je půjčovna lehátek a slunečníků,sprchy, centrum vodních sportů i řada restaurací v okolí.
 • Antisamos: Pláž Antisamos můžete znát z filmu Mandolína kapitána Corelliho. Na pláž je doslova povinností podívat se z vrchu, ani pobyt na ní vás ale nezklame. Vstup do vody je pozvolný, pronajmout si můžete plážový servis. Na své si přijdou všichni milovníci šnorchlování, těšit se můžete na bohatý podmořský život.
 • Katelios: Tip na perfektní pláž tu máme i pro ty, kteří nejvíc ze všeho uvítají klid a soukromí. Pláž Katelios najdete na jihu ostrova. Ideální je nejen pro odpočinek daleko od všeho shonu, ale také pro dlouhé procházky.

Pokud budete chtít pobyt v moři proložit koupelí ve sladké vodě, plavecký bazén najdete v hlavním městě Argostoli. Široká je také nabídka hotelů s bazény. Skromnější, avšak velmi příjemný aquapark nabízí hotel Ionian Sun.

Příroda

Divoká a rozmanitá Kefalonie bude rájem pro milovníky přírody a pěší turistiky. Obecně je velmi zelená, a tedy hodně odlišná od ostrovů typu Mykonos či Santorini. Povrch ostrova pokrývají husté lesy, které společně s vysokými kopci, bílými útesy, jezery a zálivy vytváří jedinečné scenérie.

Zdejší rozmanitou přírodu nejlépe poznáte při pěších túrách. I když tu zatím najdete jen poměrně málo značených turistických cest (zdroj), nebojte se využít polní cesty a vydat se na průzkum ostrova po své vlastní ose.

Tipy na výlety

I když je Kefalonie známá zejména pro své katalogové pláže, rozhodně to není její jediné bohatství. Až se tedy dostatečně nabažíte dokonalých pláží, najděte si čas také na toulky po ostrově.

Památky v hlavním městě Argostoli

 • Most De Bosset (Drapano most): Most vybudovaný na začátku 19. století je nejdelším kamenným mostem vedoucím přes moře na celém světě.
 • Mořské vodní mlýny Kavathrotes: Naprostou raritou jsou dva mořské vodní mlýny. Místo bylo dříve považováno za geologickou záhadu, protože mořská voda zde zatéká do skalních otvorů a mizí v hlubinách země. Až při novodobých výzkumech se přišlo na to, že voda putuje labyrintem podzemních jeskyní a vyvěrá až na druhé straně ostrova.
 • Maják sv. Theodoroi: Tento maják nenajdete přímo ve městě, ale nedaleko od něj. Dojít tam tak můžete i pěšky. Nejkrásnější zážitek si odnesete, pokud se u něj stavíte na západ slunce.

Výlety po ostrově a jeho okolí

 • Jeskynní jezero Melissani: Jednou z nejkrásnějších přírodních památek Kefalonie je jezero Melissani. To nese jméno po nymfě Melissani, která se zde údajně utopila. Celá tato nádhera vznikla tak, že se u původní jeskyně propadl strop. Dnes sem doplujete na lodičkách. Pro návštěvu doporučujeme zvolit slunečný den, kdy zažijete úchvatnou hru paprsků.
 • Dračí jeskyně (Drogarati): Minout byste neměli ani rozlehlou jeskyni Drogarati, kterou podle legendy kdysi obýval drak. Toho zde dnes nenajdete, za to můžete navštívit některý z velkého množství koncertů, které se zde konají. Kromě nich si samozřejmě prohlédnete i nádherné stalagmity a stalaktity.
 • Hrad Assos: Benátskou pevnost z 16. století najdete v blízkosti města Fiscardo. Původně byla postavená k obranným účelům, dnes slouží jako atrakce pro turisty. Je odtud velmi pěkný výhled.
 • Klášter Panagia Atros: Nejvýznamnější klášter na ostrově pochází z 8. století, více než 10× byl ale poničený, proto ho dnes v jeho původní podobě už neuvidíte. I přesto se jedná o velmi významnou památku, která stojí za návštěvu. Postavený je ve výšce 750 metrů nad mořem, dechberoucí výhled zaručen.
 • Maják Gero Gombos: K majáku poblíž letoviska Lixouri můžete dojet autem nebo dojít pěšky po některé z turistických stezek. Od majáku je krásný výhled, romantické duše by se tu měly zastavit na západ slunce.
 • Město Fiscardo: Na severu ostrova se můžete podívat do malebného městečka, které si získalo srdce nejedné celebrity. Svou vilu tu má například Jon Bon Jovi, někteří proti místu přezdívají řecké Saint Tropez.
 • Ostrov Ithaka: Tuto učiněnou oázu klidu můžete znát jako rodiště bájného Odyssea, dnes tam můžete prožít celou dovolenou. A když ne dovolenou, zvolit Ithaku jako cíl jednodenního výletu, lodní linky vás tam dopraví za 40 minut.
 • Ostrov Zakynthos: Z jižního města Passada se můžete vydat na 1 a půl hodiny trvající plavbu na oblíbený Zakynthos. Tam máte možnost na vlastní oči spatřit slavnou pláž Navagio s vrakem lodi nebo vzácné karety obecné.
 • Ostrov Lefkada: Pokud by vám snad zdejší pláže byly málo, můžete si udělat výlet na další ostrov proslulý jako plážový ráj. Loď vás na něj dopraví zhruba za 2 hodiny.

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Kefalonia je malým plachetnicovým rájem! Kolem ostrova se nachází celá řad míst, kde můžete zakotvit, využijte například služby Kefalonia Sailing.
 • Populární je zde také potápění. Zdejší kamenité pobřeží a čistá voda přímo nahrává potápěčům, potopit se můžete také k italskému vraku nebo k jeskyním. (zdroj)
 • Na moře se můžete vydat na kánoi nebo paddleboardu. Ceny začínají už na 8 euro.
 • Společnost Kefalonia Water Sports nabízí možnost vyzkoušet adrenalinové vodní lyžování. Ideální pro všechny, kteří mají rádi rychlost.
 • Tenis máte možnost si zahrát u některých hotelových komplexů, tenisový klub najdete i v hlavním městě.
 • Kolo je podle mnohých ten nejlepší dopravní prostředek pro průzkum ostrova. Půjčit si ho můžete například u Rent Bike Kefalonia.
 • Užijte si romantickou projížďku na koních. Společnost Bavarian Horse Riding vám ráda dá lekce ježdění, ceny začínají už na 25 euro.

Aktivity pro děti

Hledáte ideální destinaci pro dovolenou s dětmi? Dost možná jste ji právě našli. Zdejší pláže jsou povětšinou písečné a do moře se svažují pozvolna, parádní dny na pláži si tak užijí i neplavci a malá dítka. Stále sem také nemíří takové davy turistů jako například na Zakynthos či Krétu, ulice letovisek tedy nejsou přecpané a celková atmosféra je klidnější.

Co konkrétně tu s dětmi podniknout? Udělejte si výlet k Dračí jeskyni, cestu malým dětem zpestřete historkou o údajném drakovi. Nevynechejte ani jezero Melissani. Děti zabaví i plavba na Ithaku, případně některý z jiných oblízkých ostrovů. A co dál?

 • Plavba na lodi s proskleným dnem: Z přístavu v Argostoli se vydejte poznávat zajímavý podmořský život. Nezmočíte si při tom ani vlásek, bohatost zdejšího života si prohlédnete přes skleněné dno. Plavba se bude líbit i rodičům, dostanete totiž možnost ochutnat grilované pochoutky a řecké víno.
 • Želvy v Argostoli: V hlavním městě si také nenechte ujít pozorování těchto úchvatných mořských tvorů. (zdroj)
 • Aquapark Ionian Sun: U hotelu Ionian Sun můžete za 5 euro navštívit stejnomenný aquapark. Těšit se můžete na klouzačku a 4 tobogány. Nejedná se o adrenalinové atrakce, ale klasické poctivé tobogány, návštěvu si tak užijí i menší děti.

Noční život

Kefalonia patří mezi klidnější ostrovy v Řecku. Milovníci bujarého veselí, které vypukne večer a skončí v ranních hodinách, tady budou spíše zklamáni. Několik klubů a hospod najdete v letovisku Argostoli, jinak se ale noční život nese spíše ve znamení posezení v restauracích, kavárnách a barech.

Jaká konkrétní místa patří mezi nejoblíbenější? 

 • Klub Bass: Máte rádi hlasitou hudbu? Pak byste neměli chybět v letovisku Argostoli a klubu Bass. Klub sídlí v menších prostorách, právě to mu ale dodává specifickou atmosféru, která je vyhlášená zejména mezi mládeží.
 • Bar Bee’s Knees: Tím nejpopulárnějším barem v Argostoli (a dost možná na celém ostrově) je Bee’s Knees. Namíchají vám tu výborné koktejly, vše dokreslí příjemná hudba a milá obsluha.
 • Bar Logos Grand View: Jak už z názvu možná odhadnete, na toto místo zamiřte mimojiné kvůli výbornému výhledu. Především západ slunce stojí za to. Zaplavat si tu můžete i v bazénu.

Počasí na Kefalonii

Léta jsou na Kefalonii slunečná a horká, průměrné teploty atakují hranici 30 °C. Chladno není ani v zimním období, zato však spadne nadprůměrné množství srážek.

Kdy je nejlepší doba pro dovolenou na Kefalonii? Dostatek sluníčka si zde užijete od června do konce září. Ještě v říjnu často panují ideální podmínky pro klasickou dovolenou u moře, zejména v druhé polovině měsíce už se ale čím dál častěji začíná objevovat déšť. Pokud sem vyrážíte za turistikou, ideální je jaro od konce března do května.

Historie Kefalonie

Pokud byste chtěli pátrat po původu názvu ostrova, došli byste k hrdinovi řecké mytologie Kefalovi. Tento syn boha Herma je známý zejména pro svůj tragický milostný příběh. Po jeho synech byly údajně pojmenovány čtyři městské státy, které na území ostrova v dávné minulosti vznikly. (zdroj)

Prvními významnými obyvateli ostrova byli Mykéňané, o nich zde vládli Římané. Zatímco pod nadvládou Byzantské říše a Turků ostrov příliš nevzkvétal, o pokrok se zasloužila zhruba 300 let trvající nadvláda Benátek.

V novodobé historii ostrov čekaly dvě významné události. Tou první je okupace Kefalonie italskými a německými vojsky, která vyústila v nechvalně známý masakr několika tisíc italských vojáků. (zdroj) Tou druhou je ničivé zemětřesení v roce 1953, které ostrov velice zpustošilo a bylo příčinou mohutné vlny emigrace. Ze všech ran se ale Kefalonie dokázala vzpamatovat a její krásy přitahují stále více turistů.

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Kefalonie
Sending
User Review
4 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top