5 Korfu

Korfu: Nejlepší zájezdy 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Průzračné moře a dlouhé písečné pláže obklopené piniemi a cypřiši, ve vnitrozemí pak typické řecké vesničky a zdánlivě nekonečné lány olivovníků – tak nějak mohou vypadat kulisy vaší dovolené, když se vydáte na Korfu. V našem článku zjistíte, co všechno vám tento oblíbený řecký ostrov může nabídnout, a třeba si rovnou naplánujete svou příští dovolenou.

5 Korfu

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy na Korfu

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí na Korfu na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Labranda Sandy Beach Resort (ex. Aquis)

1 Labranda Sandy Beach Resort Ex Aquis Korfu

Hotel Labranda Sandy Beach se nachází na písečné pláži sv. Jiří na jihozápadě ostrova Korfu a nabízí ubytování all inclusive s velkým výběrem restauračních podniků a sportovním a zábavním zázemím pro dospělé i pro děti.

Roda Beach Resort & Spa

2 Roda Beach Resort Spa Korfu

Rozsáhlý oblíbený hotelový resort je situován na klidném místě přímo u krásné písčité pláže jen 800 m od centra rušného letoviska Roda (obchody, bary, kavárna, zastávka místní dopravy, diskotéky, vodní sporty na pláži, půjčovny automobilů). Mezinárodní letiště Korfu je vzdáleno 40 km od hotelu. Hotel je svou polohou ideální pro poznávání přírodních krás i historie ostrova a jeho okolí (ostrovy Paxos, Antipaxos, Parga, Achillion, vodní park Aqualand, zátoka Blue Lagoon).

Alkyon

3 Alkyon Korfu

Příjemný rodinný hotel v klasickém řeckém stylu je situován přibližně 30 metrů od široké písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře, obklopené skalnatým pobřežím. Hotel se nachází přímo v promenádním a obchodním centru letoviska Agios Georgios v severní části ostrova se spoustou taveren, kaváren a obchodů v bezprostřední blízkosti. Hotel od centra hlavního města Kerkyry dělí přibližně 35 km, letiště je vzdáleno 36 km.

Angela Beach

4 Angela Beach Korfu

Hotelový komplex se skládá ze dvou budov a je situován přímo u přírodní pláže s hrubým pískem v oblasti Astrakeri. Vesnička Roda s příjemnými tavernami a nákupními možnostmi je od hotelu vzdálena asi 3 km (dopravu zajišťují hotelové minibusy).

Saint George Palace

5 Saint George Palace Korfu

Hotelový komplex Saint George Palace je umístěn v upravené zahradě se vzrostlými olivovými stromy, obklopené panenskou přírodou na severozápadním pobřeží Korfu. Součástí hotelu jsou 2 venkovní bazény. Hotel nabízí ubytování ve 150 pokojích s moderním designen několika typů. Velká většina pokojů je s výhledem na bazén a okolní přírodu. V okolí hotelu je pár typických řeckých vesnic s nádherným výhledem na záliv Agios Georgios a na místní krajinu.

PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Korfu

Korfu nebo-li Kerkyra je druhým největším ostrovem v Jónském moři. Mnozí ho považují za skutečnou perlu Řecka. Nad ostatními vyniká sytou zelení olivovníků, cypřišů a pinií. I to je důvod, proč sem každoročně míří tisíce turistů a jejich počet se stále zvyšuje. V červenci 2018 na Korfu například zavítalo více než 330 tisíc cestovatelů. (zdroj) Kvůli jakým důvodům byste se na tento řecký ostrov (ne)měli vypravit i vy?

DVANÁCT důvodů, proč jet na dovolenou na Korfu

 • Ostrov je díky vlastnímu letišti dobře dostupný. Poměrně často navíc můžete natrefit na akční cenu letenek.
 • Korfu se od dalších řeckých ostrovů odlišuje svou bujnou vegetací. Už z letadla dost možná poznáte, proč se mu přezdívá Smaragdový ostrov.
 • Nabídka ubytování je tak různorodá, že spokojený bude úplně každý, kdo se sem vydá.
 • Korfu má poměrně hustou síť autobusů. Výlety tak mohou podnikat i neřidiči nebo ti, kteří si nechtějí půjčovat automobil.
 • Příznivci létání budou nadšeni ze zdejšího letiště. K přistávací dráze se tu totiž můžete dostat opravdu blízko, perfektní fotky jsou tedy zaručeny!
 • Na své si přijdou i milovníci historie. Historické centrum hlavního města má své nezapomenutelné kouzlo a jeho návštěva je zkrátka povinností.
 • Nechybí hned několik letovisek jako stvořených pro divokou párty trvající klidně až do rána.
 • Pobřeží o délce zhruba 200 km nabízí nepřeberné množství pláží. Řada z nich je navíc oceněna Modrou vlajkou kvality.
 • Jen na Korfu ochutnáte lahodné numbulo (speciální druh salámu s panenkou) a burduni (párek z vepřové krve, cibule a koření).
 • U ostrova najdete hned několik lokalit vhodných pro potápění, mimo jiné vyhlášený ostrůvek Colovri.
 • Navštívit zde můžete rozlehlý aquapark, považovaný za jeden z nejlepších v Řecku, i komornější koupaliště.
 • Korfu má vynikající lodní spojení s Itálií a okolními ostrovy (například Kefalonií či Ithakou).

TŘI důvodů, proč nejet na dovolenou na Korfu

 • Korfu je jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka. V hlavní sezóně to znamená davy lidí, ať se hnete (skoro) kamkoliv.
 • Někdo říká, že ostrov začíná být až příliš turistický a ztrácí na autentičnosti.
 • Během sezóny se zvyšují ceny za ubytování, jídlo i nejrůznější turistické atrakce. Stále se to dá pojmout low cost, jde to ale obtížněji než mimo sezónu.

Shrnutí

Korfu má co nabídnout snad každému typu turistů. Najdete zde krásné pláže, zajímavé střípky z historie, po celý rok zelenou přírodu i řadu sportovních a zábavních možností. Tento ostrov by tak mohl vypadat jako prázdninová destinace bez chybičky, kdyby tu nebyla jedna věc – v červenci a srpnu si sem zdejší krásy jezdí užívat velký počet turistů, zejména Britů. V letoviscích tak musíte počítat s přeplněnými plážemi i vyššími cenami. Pokud vám toto nevadí nebo se vyhnete hlavní sezóně, s výběrem Korfu jako destinace pro svou příští dovolenou neuděláte chybu.

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

Korfu má tolik pláží, že snad ani místní neznají všechny. Ať už máte rádi pláže pokryté pískem nebo kamínky, hlučné s veškerým komfortem nebo odlehlé a těžko přístupné, na Korfu si jistě vyberete.

Na jaké konkrétní pláže se na Korfu můžete těšit?

 • Sidari: Jedna z nejoblíbenějších pláží ostrova leží nedaleko proslulého Kanálu lásky (viz Tipy na výlety). Zhruba v její polovině se do moře vlévá řeka Tyflos. Pláž je plně organizovaná, půjčit si můžete třeba šlapadla nebo kánoe. Pozornost věnujte jen tomu, že voda je tu trochu studenější než v jiných částech ostrova.
 • Ipsos: Úzkou, ale velmi dlouhou pláž Ipos najdete u stejnojmenného letoviska na severní straně Korfu. Pláž pokrývají oblázky, do vody se svažuje velice pozvolna. Půjčit si můžete lehátka i slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Jediným mínusem může být velký počet turistů v hlavní sezóně.
 • Glyfada: Na západním pobřeží ostrova najdete pěknou pláž pokrytou zlatavým pískem. Do vody se svažuje pozvolna, je proto ideální i pro malé děti a neplavce. Pláž je plně vybavená, můžete tam tak strávit celý den bez toho, aniž by vám něco chybělo.
 • Porto Timoni: Tato pláž není mezi turisty až tolik známá, díky tomu si stále zachovává poklidnou atmosféru. Jedná se o netypickou dvojitou pláž, jedna je písečná, druhá oblázková. Je zcela přírodní a neorganizovaná, mějte s sebou proto dostatek tekutin, tady je opravdu neseženete.

Pokud se raději než v moři vykoupete v bazénu, na Korfu nebudete strádat. V hlavním městě můžete navštívit plavecký bazén, v letovisku Sidari vodní park Fun park a ve vnitrozemí ostrova pak Aqualand Corfu Water Park.

Příroda

Korfu se někdy přezdívá Smaragdový ostrov či také Zelená perla. Takové označení si ostrov vysloužil díky hustým porostům cypřišů a borovic, naprosto dominantní jsou ale ve zdejší krajině olivové háje. Všichni milovníci orchidejí a kvetoucích rostlin obecně by na Korfu měli zavítat na jaře.

Při pohledu z ptačí perspektivy ostrov vypadá jako jedna velká zelená skvrna obklopená modrým mořem. V této zelené oáze žijí četné druhy zvířat, obzvlášť se zde daří plazům.

Tipy na výlety

Až vás omrzí chytání bronzu na plážích, vydejte se na průzkum ostrova. Prohlédnout si můžete mnohé historické i přírodní památky. Poradíme vám, co zajímavého vidět v hlavním městě ostrova a kam se vydat dál.

Památky v hlavním městě Kerkyra

 • Stará benátská pevnost: Na místě, kde původně stálo město Korfu, postavili Benátčané pevnost. Tu od zbytku města oddělily vodním kanálem. Chvíli byla využívána jako vězení, dnes se zde pořádají různé kulturní akce. Těšit se můžete i na krásný výhled, když budete mít štěstí, zahlédnete přistávající letadlo.
 • Přístav ve Starém městě: Přístav má dlouhou historii, dnes z něj vyplouvají výletní lodě. Pokud se chcete vyhnout davům, zamiřte sem hned po ránu.
 • Kostel sv. Spyridona: Kostel postavený na konci 16. století je rozhodně nejslavnější církevní stavbou na ostrově. Zaujme vás svým bohatě zdobeným interiérem a také věží, která je vůbec nejvyšší na Jónských ostrovech.

Výlety po ostrově a okolí

 • Kanál lásky: Ve městě Sidari najdete krásný přírodní tunel, jehož návštěvu by neměli vynechat žádní zamilovaní. Proč? Když tunelem proplují společně, podle legendy by spolu už měli zůstat navždy.
 • Hora Pantokrator: Pokud máte rádi pěší turistiku a pěkné výhledy, vydejte se na nejvyšší horu ostrova. Ta měří 906 metrů a za příznivého počasí z ní uvidíte celý ostrov i Albánii.
 • Hrad Angelokastro: V blízkosti letoviska Paleokastritsa najdete byzantský hrad z 13. století. Dnes už je stavba spíše ruinou, skýtá ale krásný výhled do okolí.
 • Zámek Achillion: Tato stavba ležící 11 km od hlavního města vám svým stylem možná připomene velkolepé rakouské zámky. Není se čemu divit, zámek Achillion si jako letní sídlo nechala vystavět císařovna Sissi. Obklopuje ho krásný park se sochami.
 • Ostrov Pontikonisi: Na významnou přírodní památku se dostanete lodí. Na ostrůvku uvidíte byzantskou kapličku.
 • Ostrovy Paxos a Antipaxos: Až budete chtít trochu soukromí, vyrazte na ostrov Paxos či Antipaxos. Větší Paxos je ideálním místem pro potápění, zdejší olivový olej patří k nejkvalitnějším v Řecku. Na maličkém Antipaxu pak žije jen pár lidí, nenajdete tu žádné obchody ani silnice. Božský klid zaručen!

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Aqualand Corfu Water Park: Máte rádi rychlou jízdu na tobogánu? V rozlehlém aquaparku si jí užijete dostatek. Park nabízí celkem 47 atrakcí, řada z nich vám pořádně zvedne hladinu adrenalinu v krvi.
 • Fun Park Sidari: Ve městě Sidari najdete hotel s aquaparkem. Ten bezplatně mohou navštívit hosté hotelu, ostatní za vstup zaplatí 5 €. Toto koupaliště je sice menší než výše jmenované, pár tobogánů ale nabídne a je znatelně levnější. Může tak být zajímavou alternativou.
 • Potápěčům přeje zejména západní pobřeží Korfu. Top místem je ostrůvek Colovri, kde se můžete potopit až do hloubky 40 metrů. Zdejší podmořský život je opravdu úchvatný, chvílemi nebudete věřit vlastním očím a tomu, že jste stále v Evropě. (zdroj)
 • Windsurfing i kitesurfing můžete na Korfu vesele provozovat díky nabídce několika společností. Začátečníkům doporučujeme zkušené odborníky ze Surt Center Corfu.
 • Paragliding je jednou z nejvíc vzrušujících aktivit, kterou na Korfu můžete zažít. Svůj let si domluvte na stránkách Corfu Paragliding.
 • Golf si tu můžete zahrát na údajně jednom z nejlepších hřišť ve Středomoří. Čeká na vás 18 jamek a velmi příjemné prostředí.
 • Kolo si půjčíte v každém větším letovisku, na něm se pak můžete vydat po některé z pobřežních silnic anebo zajet do méně turistického vnitrozemí ostrova.
 • Máte rádi výzvy a pěší turistiku? Projděte si trasu Corfu trail, která vede z jednoho konce ostrova na druhý. Celkem 220 km obvykle zabere 10 dní.

Aktivity pro děti

Na Korfu každoročně míří desítky rodin s dětmi. Vyhovuje jim zdejší podnebí i široká nabídka kvalitních služeb. Mezi letoviska nejvhodnější pro rodinnou dovolenou patří Agios Georgios, Paleokastritsa a Kassiopi.

Co konkrétně s dětmi podniknout? Projděte si hlavní město a vydejte se na plavbu na některý z blízkých ostrůvků. Děti všeho věku potěší také návštěva aqualandu Corfu Water Park, kde najdete zónu pro děti do 8 let i adrenalinovější atrakce pro ty starší. Kam dál?

 • Akvárium Korfu: Ve městě Paleokastritsa navštivte akvárium. Uvidíte nejrůznější druhy ryb, žab a plazů včetně obřího humra či leguána. Některé živočichy si navíc můžete vzít přímo do ruky. Vstupné je vzhledem ke kvalitě velmi příznivé (6 € za dospělého, 4 € za dítě).
 • Loď s proskleným dnem Kalypso Star: Rádi byste se s dětmi podívali na skutečný podmořský život, potápění ale není nic pro vás? Svezte se na lodi s proskleným dnem. Zkušený potápěč vám ukáže, jaké druhy ryb sledovat. Děti jsou z plavby obvykle opravdu nadšené.

Noční život

Všem milovníkům nočního života Korfu přiroste k srdci. Musíte jen vědět, kam zamířit. Na ostrově totiž naleznete hned několik rušných center s divokým nočním životem, také ale řadu poklidných letovisek. Správný výběr je tak klíčový.

Ten nejlepší noční život vám nabídnou města Ipsos, Kavos, Kerkyra, Glyfada a Dassia. Obzvlášť v prvních dvou jmenovaných si užijete jednu velkou nekončící párty. Jaké konkrétní kluby by neměly uniknout vaší pozornosti?

 • Klub 54 Dreamy Nights: Jeden z největších a také nejluxusnějších klubů najdete v hlavním městě Kerkyra. Čeká vás tu přesně vyvážený poměr řecké a anglické hudby i netypická střecha, která se v případě velkého dusna otevře.
 • Klub Montecristo Ipsos: Legendární diskotéka postavená na nábřeží v letovisku Ipsos. Těšit se můžete na tématické večery včetně oblíbených pěnových párty i různorodou hudbu s převládajícím zaměřením na house. V ceně vstupu máte zahrnutý drink.
 • Plážový klub Edem: Večer je toto místo ideální na posezení u koktejlu, v noci zase na pořádnou párty. Povedený interiér a skvělé hudební sety sem přitahují davy lidí, většinou se tak jedná o jedno z nejrušnějších míst na ostrově.
 • Bar Mojitos Ipsos:  Až dostanete chuť na opravdu výborný koktejl, stavte se v baru Mojitos. Přes den poměrně klidná atmosféra se v pozdních hodinách mnohdy změní na pořádně rušnou, když se do baru nahrnou party mladých lidí.

Počasí na Korfu

Teploty jsou na Korfu příjemné po celý rok. V létě teploměry měří zhruba 25 °C, v zimě pak 10 °C. Pobyt v zimním období by vám však mohl znepříjemnit častý déšť i málo hodin slunečního svitu.

Kdy je nejlepší doba pro dovolenou na Korfu? Hlavní koupací sezóna trvá od začátku června až do konce září. Pokud vám nevadí lehce studenější moře, na dovolenou sem můžete vyrazit také v květnu či říjnu. Pro aktivní turistiku jsou nejvhodnější měsíce březen až květen a také říjen. Příroda je zejména v jarních měsících nádherná, teploty příjemné a turistů minimum. Doporučujeme vyhnout se listopadu a prosinci, kdy spadne nejvíc srážek.

Historie Korfu

Zmínky o ostrově Korfu (Kerkyře) můžete najít už v řecké mytologii. Název Kerkyra je  odvozený od jména nymfy, dcery boha řek Ásópa. Do této krásné nymfy se zamiloval bůh moře Poseidon, přivedl ji na tento ostrov a pojmenoval ho po ní. Název ostrova ale údajně může být spojený i s démonickým božstvem Gorgyra nebo Gorgo, jehož obraz archeologové nalezli na podstavci chrámu Artemis. A co známější název Korfu? Ten pochází ze slova „koryphai“, v překladu „kopce“. (zdroj)

První kolonie zde byla založena už v 8. století př.n.l. Dlouho byl ostrov nezávislým spojencem Athén, poté si jej podmanili piráti ze Syrakus. Později se zde vystřídalo hned několik vládců: Římané, Normané i Benátčané. Právě poslední jmenovaní zde zanechali nejvíc stop a dnes můžeme obdivovat několik staveb ovlivněných benátským stylem.

Ke konci 18. století ostrov Korfu připadl Francii, po Vídeňském kongresu patřil Anglii. Britové vybudovali hustou síť silnic i pokročilý kanalizační systém. 2. světová válka však měla na Korfu drtivý dopad. Díky rychle se rozvíjejícímu cestovnímu ruchu a pomoci sousedních zemí se ale ostrov ze všech škod poměrně brzy vzpamatoval a dnes patří mezi nejnavštěvovanější místa Řecka.

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Korfu
Sending
User Review
5 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top