Levná dovolená Chorvatsko

Chorvatsko patří mezi nejvyhledávanější destinace. Každoročně sem míří statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat krásami této země. Dovolená v Chorvatsku byla považována vždy za tu levnější variantu. Už jen z důvodu poměrně malé vzdálenosti, která nevyžaduje leteckou dopravu. Ačkoliv se služby v Chorvatsku za poslední roky značně zlepšili, stále můžete vsadit na to, že levná dovolená Chorvatsko je přesně to, co hledáte.

Proč je Chorvatsko tak vyhledávané?

Chorvatsko je země mnoha možností. Nabízí jedinečné koupání v křišťálově průhledném Jadranském moři, malebnou přírodu i celou řadu historických památek. Na své si přijdou milovníci aktivní dovolené, i ti, kteří dávají přednost opalování se a koupání. 7 chorvatských památek je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Velkým lákadlem je také počasí, které je v Chorvatsku stálé, zejména pak v letních měsících. Čím více na jih se vydáte, tím teplejší počasí můžete očekávat. Výborná dopravní dostupnost a možnost cestovat do chorvatska autem vlastní či autobusové dopravy, to je další velká přednost této země. Na sever Chorvatska se dá dostat za deset hodin jízdy. Ve vzdálenosti, co se přímořských států týče, může Chorvatsku směle konkurovat jedině Itálie. Chorvatsko nabízí pestrou plejádu různých typů ubytování, od bungalovů, apartmánů až po luxusní hotely či vilky u moře.

Není tedy divu, že Chorvatsko je stále oblíbenější destinace. Navíc levná dovolená, na které lze hodně ušetřit. Navíc v Chorvatsku není draho. 1000 Kč vychází v Chorvatsku přibližně o 300 Kč více. Rozdíl není velký.

Jakou destinaci navštívit?

Mezi velmi žádané lokality patří Istrie – severní část Chorvatska, kde se nachází destinace Pula. Jde o nejjižnější město chorvatské Istrie a nabízí nejen krásné koupání, ale také romantické uličky historického města. Z tamních památek stojí za zmínku aréna, která připomíná římské Koloseum, avšak v poněkud menších rozměrech.

Městečko Pula patří mezi oblíbené cíle turistů, v okolí se nachází například Titova letní rezidence nebo Brijunský národní park. Každoročně se zde konají významné kulturní festivaly.

Sending
User Review
0 (0 votes)

1 názor na “Levná dovolená Chorvatsko”

  1. 1000 Kč vychází v Chorvatsku přibližně o 300 Kč více. Rozdíl není velký. Tomuto nerozumím. můžete mi to nějak vysvětlit? Děkuji Pavel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top