3 Mykonos

Mykonos: Nejlepší ubytování 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Mykonos je známý pro své krásné pláže, všudypřítomný luxus a divoký noční život. Při svém pobytu se vykoupete v tyrkysovém moři, zažijete romantické západy slunce a dost možná i nejlepší večírky svého života. Náš turistický průvodce je plný tipů, které vám pomohou naplánovat nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Mykonos.

3 Mykonos

Všechny hotely →

Nejoblíbenější ubytování na ostrově Mykonos

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí na Mykonos na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Anax Resort and Spa

1 Hotel Mykonos

Anax Resort se nachází u moře v obci Agios Ioannis na ostrově Mykonos, Je ideálním spojením kykladské architektury a moderního vybavení. Nabízí skvělé wellness centrum s velkým množstvím kosmetických procedur, nekonečný bazén, vířivku a restauraci, která podává pokrmy středomořské kuchyně. K rezortu patří také soukromý úsek pláže.

Anais

2 Hotel Mykonos

Anais se nachází pouhých 800 metrů od centra města Mykonos. Nabízí tradiční kykládskou architekturu s bělostnými stěnami. Wi-Fi je zdarma ve všech prostorách. Ve vzdálenosti 200 metrů od ubytování Anais najdete různé trhy, restaurace a obchody a autobusovou zastávku 100 metrů daleko. Do přístavu s loděmi plujícími do ostrov Dilos dojdete za 15 minut. Na letiště Mykonos je to 1,5 km. Na místě lze zdarma zaparkovat.

Saint John Hotel Villas & Spa

3 Hotel Mykonos

Saint John Hotel Villas & Spa se nachází v areálu o rozloze 20000 metrů čtverečních. Má infinity bazén s otevřeným výhledem na soukromou pláž. Na hosty čekají pokoje s vířivkou, vybrané restaurace a slavné bary. Letiště Mykonos najdete 4 km od hotelu a nový přístav Mykonos se nachází 6 km od ubytování. Rušné město Mykonos (Chora) je vzdálené 4 km. K dispozici je bezplatné soukromé parkoviště.

Mykonos Ammos Hotel – Small Luxury Hotels of the World

4 Hotel Mykonos

Pětihvězdičkový butikový hotel Mykonos Ammos, který je členem sítě Small Luxury Hotels of the World, se nachází na písečné a rušné pláži v Ornosu a nabízí trendy lehátka, plážovou službu, venkovní bazén, wellness a kosmetické centrum a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Hotel Mykonos Ammos stojí jen 2,5 km od města Mykonos, letiště Mykonos a přístavu. Pěšky snadno dojdete do různých restaurací, kaváren a supermarketů. Na místě je soukromé parkoviště.

Manoula's Beach Mykonos Resort

5 Hotel Mykonos

Manoula's Beach Mykonos Resort se nachází jen 10 metrů od pláže Agios Ioannis na ostrově Mykonos a nabízí 4hvězdičkové ubytování v kykládském stylu, bazén, nábřežní restauraci, klimatizaci a bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách. Součástí hotelu je také posilovna. Hotel stojí jen 4 km od města Mykonos a přímo před jeho budovou se nachází autobusová zastávka. Přístav Mykonos je vzdálený 5 km a na letiště je to 4,5 km. Na místě lze zdarma zaparkovat.

SEDMNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Mykonos

Mykonos je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Největší zásluhu na popularitě ostrova má bez debat zdejší noční život. Byla by ale škoda si myslet, že je to to jediné, co vám ostrov může nabídnout.

TŘINÁCT důvodů, proč jet na dovolenou na Mykonos

 • Přímo na ostrově se nachází letiště, cesta sem je tak snadná. Příjemný je i fakt, že poměrně často můžete sehnat letenky za akční cenu.
 • Mykonos je ostrov, který nikdy nespí. Zdejší párty jsou proslulé po celém světě.
 • Ze široké nabídky ubytování si vybere každý. Samozřejmostí jsou luxusní hotely, ale také apartmány, menší vilky a dva kempy.
 • Scházet vám tu nebudou ani krásné pláže. Jeden den si můžete užít ruch na pláži s plným servisem, další den vyrazit do téměř opuštěné zátoky.
 • Ostrov je proslulý kvalitními službami na špičkové úrovni.
 • Mykonos je rájem pro milovníky pěkných fotek. Hlavní město Chora, větrné mlýny i výhledy na moře se na vašem instagramu budou vyjímat.
 • V blízkosti se nachází ostrov Délos zapsaný na seznam památek UNESCO.
 • S okolními ostrovy Mykonos spojují četné lodní linky.
 • Ostrov není velký, pokud neplánujete náročné přesuny a máte rádi pěší turistiku, dost možná si ani nebudete muset půjčovat auto nebo řešit jízdní řád autobusů.
 • Mykonos je oblíbenou dovolenkovou destinací hollywoodských hvězd, modelek, fotbalistů a další smetánky. Máte tedy poměrně vysokou šanci, že tu potkáte nějakou slavnou celebritu.
 • Milovníci adrenalinu a sportů si tu přijdou na své. Zkusit můžete parasailing, kitesurfing či potápění.
 • Ostrov je také známý jako gay friendly destinace.
 • Zažijete zde jedny z nejromantičtějších západů slunce v Evropě.

ČTYŘI důvody, proč nejet na dovolenou na Mykonos

 • Ostrov patří mezi nejdražší destinace v Řecku. S přemrštěnými cenami musíte počítat v restauracích, v hotelech i obchodech.
 • V hlavní sezóně zde na někoho může být až příliš rušno.
 • Pro děti tu není tolik atrakcí jako na některých jiných ostrovech (například na Zakynthu). Mnohým rodinám vyhovuje zdejší živá atmosféra, písečné pláže i služby na úrovni, pro někoho by to však mohlo být málo.
 • Po celý rok tu fouká docela silný vítr. Uprostřed horkého léta je to osvěžující, jinak ale vítr snižuje pocitovou teplotu.

Shrnutí

Mykonos je známý zejména jako párty destinace, kam se sjíždějí lidé z celého světa včetně hollywoodské smetánky. Ostrov má ale více tváří – je domovem pěkných pláží, bílo-modrých vesnic a větrných mlýnů. Vzhledem k oblibě ostrova movitou klientelou se vám sice dostane mimořádně kvalitních služeb, také za ně ale zaplatíte nemalou částku. Pokud se smíříte s vyššími cenami, Mykonos vás svými krásami jistě okouzlí.

Všechny hotely →

Koupání – pláže a koupaliště

Mykonos se pyšní hned 30 nádhernými plážemi, které omývá tyrkysová voda Egejského moře. Nejvíc jich najdete na jihu, jihozápadě a jihovýchodě ostrova. Na mykonoských plážích budete dost možná trávit nejen celé dny, ale i noci. Můžete se tu totiž koupat, opalovat, popíjet lahodné tropické koktejly nebo od západu až do východu slunce tančit v rytmu všudypřítomné elektronické hudby.

Na jaké konkrétní pláže se na Mykonu můžete těšit?

 • Platis Gialos: Jen pár kilometrů od letiště naleznete jednu z nejoblíbenějších a také nejkrásnějších pláží ostrova. Pokrytá je jemným pískem, do moře klesá velmi pozvolna a vlny tu nejsou velké, pláž je proto ideální pro rodiny s dětmi a neplavce. Pronajmout si můžete lehátka i slunečníky, v těsné blízkosti je také několik taveren.
 • Paradise: Bělavý písek, plná vybavenost a především neustálá zábava – tak se dá charakterizovat slavná pláž Paradise. Najdete ji v blízkosti hlavního města.
 • Super Paradise: Tato pláž se v mnohém podobá své výše zmíněné sestřičce. Přes den se tu díky pozvolnému vstupu do vody bude líbit rodinám s dětmi, večer pak všem, jejichž srdce touží po pořádné párty.
 • Elia: U stejnojmenného letoviska můžete odpočívat na pláži o délce 500 metrů. Vypůjčit si tu lze slunečníky a lehátka, najíst se můžete v blízkých tavernách.
 • Psarrou: U stejnojmenného letoviska najdete poklidnou pláž, kde se vám přes den bude skvěle relaxovat. Samozřejmostí je plážový servis, osvěžit se můžete v příjemném baru.

Průzračně čistá voda Egejského moře se vám asi nikdy nepřejí. Pokud ale dáváte přednost dnům stráveným u bazénu, i vám má Mykonos co nabídnout. Velký bazén můžete navštívit v Santana Mykonos Beach Club, bazény nabízí i řada hotelů. Aquapark s tobogány na ostrově ale nenajdete.

Příroda

Mykonos je značně hornatý a kamenitý. Dominantou jsou dvě pohoří, většinu ostrova tvoří žula. Na ostrově najdete pouze minimum zdrojů sladké vody, země se tak musí spolehnout na odsolování mořské vody.

Ve vnitrozemí často natrefíte na stáda divokých koz, s ostrovem je však neodmyslitelně spjat také pelikán. Společně s větrnými mlýny patří k symbolům ostrova.

Tipy na výlety

Zatímco v noci nejspíš budete vyrážet do klubů, přes den se kromě odpočinku na plážích můžete věnovat i poznávání Mykonu. V hlavním městě i po celém ostrově najdete celou řadu míst, která stojí za to vidět na vlastní oči.

Památky v hlavním městě Chora

 • Staré město Mykonos: Úzké uličky i architektura Starého města vám dost možná připomenou italské Benátky. Pokud chcete nakoupit suvenýry, zastavte se v některém z početných řemeslných obchůdků.
 • Kostel Panagia Paraportiani: Jedna z nejfotogeničtějších památek nejen Mykonu, ale celého Řecka, to je kostel Panagia Paraportiani. Zajímavostí je, že se nejedná o jeden kostel, ale celkem 5 menších kostelů.
 • Archeologické muzeum: Na sever od Starého města najdete pěkné archeologické muzeum se spoustou nálezů z okolních ostrovů, zejména z Délosu. Vstupné jsou 4 €.
 • Větrné mlýny: Hned na kopci za městem Chora můžete obdivovat pro Mykonos tolik charakteristické větrné mlýny. Nejslavnější je mlýn Boni, který je součástí Folklorního muzea Mykonos. Pokud chcete fotky bez lidí, vydejte se sem už brzy po ránu.

Výlety po ostrově a jeho okolí

 • Ostrov Délos: Stačí půlhodinová plavba lodí a ocitnete se na ostrůvku prošpikovaném historií. Na ostrově Délos se totiž nachází významné archeologické naleziště zapsané na seznam UNESCO. Za zpáteční lodní lístek dáte 20 €, vstupenka do naleziště pak 5 €. Využít můžete také služeb některé z agentur, které vás sem vezmou v rámci celodenního výletu.
 • Maják Armenistis: Na severu ostrova najdete 19 metrů vysoký maják. Dovnitř se sice nedostanete, výhled je odtud ale nezapomenutelný.
 • Klášter Paleokastro: Ženský klášter Paleokastro byl postavený v 18. století, dnes zde můžete obdivovat bohatě zdobený interiér. Poblíž můžete navštívit město Ano Mera.
 • Vesnice Ftelia: Tou nejstarší vesnicí na ostrově je Ftelia. Prohlédnout si zde můžete starodávné artefakty i půdorysy budov.

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Na Mykonu si na své přijdou všichni milovníci vodních sportů. Nechybí oblíbená jízda na banánu a další adrenalinové atrakce. Nejvíc toho můžete zažít na plážích Paradise, Super Paradise a Elia.
 • Potápění je zde prostě zážitek. Svěřte se do rukou společnosti Go Dive Mykonos, potápět se s nimi mohou i úplní začátečníci od 10 let.
 • Chcete se na Mykonos podívat zeshora? Zkuste parasailing, například na pláži Super Paradise.
 • Zdejší podmínky přejí také kitesurfingu. Jízdu za tažným drakem si můžete vyzkoušet nedaleko hlavního města, veškeré vybavení vám zajistí firma Kite Mykonos.
 • Rozdejte si to na motokárách! V hlavní sezóně mají v Raceland Kart otevřeno denně od rána až do pozdních nočních hodin.
 • Oblíbené jsou nejen projížďky na rychlých strojích, ale také na koních. Podívejte se tedy na Mykonos z koňského hřbetu, je to také zážitek.
 • Zahrát si tu můžete tenis. K dispozici vám budou dva profesionálně upravené kurty.
 • Milovníci pěší turistiky se mohou vydat po 2 pobřežních stezkách nebo zamířit do vnitrozemí. (zdroj)

Aktivity pro děti

Mykonos je známý svými kvalitními službami, perfektně postaráno tak bude i o rodiny s dětmi. Jistým nedostatkem by pro někoho mohl být fakt, že přes hlavní sezónu jen stěží naleznete klidnější letovisko. Pokud vám rušnější atmosféra nevadí, zdejší písečné pláže s pozvolným vstupem do moře se vašim ratolestem budou líbit.

Co konkrétně tu s dětmi podniknout? Projděte si Staré město, podívejte se k větrným mlýnům a vydejte na plavbu na ostrov Délos. A co dál?

 • Letní kino: Každý den se můžete těšit na dva filmy, první promítají ve 21 hodin, druhý pak ve 23 hodin. Může se to zdát pozdě, ale jsou přece prázdniny :-).
 • Organická farma Mykonos: Poblíž města Ano Mera můžete navštívit unikátní farmu. Malým dětem se budou líbit zdejší zvířátka, rodiče si zase užijí ochutnávku vína.

Noční život

Kdo má rád noční život, neměl by na Mykonu chybět. Ostrov proslul jako párty destinace, někdy bývá dokonce označován jako „řecká Ibiza“. Se západem slunce se řada míst promění v jeden velký taneční parket, na kterém to žije až do ranních hodin. Tu nejlepší zábavu si užijete v hlavním městě Chora a také v letoviscích Psarrou a Elia.

Jaké konkrétní kluby patří mezi ty nejvyhlášenější?

 • Klub Scandinavian Bar: Jeden z nejznámějších barů v hlavním městě je povinnou zastávkou při vašem výletu po setmělém Mykonu. O velké oblibě tohoto místa svědčí fronty, stojí ale za to si je vystát. Dole najdete bar, ve druhém patře pak diskotéku.
 • Klub Cavo Paradiso: Luxusní club Cavo Paradiso vám vyrazí dech. Postavený je na kopci s nepřekonatelným výhledem na moře, těšit se můžete na prostornou terasu i unikátní bazén ve tvaru ostrova. Jedná se o jeden z nejlepších klubů v Evropě, v létě 2019 jste tu tak mohli slyšet hrát taková jména jako The Chainsmokers, Alesso či Robin Schulz.
 • Caprice Bar Mykonos: Do Caprice baru bychom vám rozhodně doporučovali vyrazit už před západem slunce. Posezení u výborného koktejlu a pohled na zapadající slunce je mimořádný zážitek. S postupem noci se hlasitost hudby začíná zvyšovat a návštěvníci se tu protancují až do východu slunce.
 • Klub VOID Mykonos: Zajímavý interiér, moderní hudba a skvělá světelná show – to vás čeká v klubu VOID.

Počasí na ostrově Mykonos

Léta jsou na Mykonu slunečná s minimem srážek, zimy pak poměrně teplé. Teploty ani v nejchladnějším lednu neklesají pod 11°C. Po celý rok tu docela fouká, i proto po celém ostrově můžete najít větrné mlýny. (zdroj)

Kdy je nejlepší doba pro dovolenou na Mykonu? Za koupáním se sem vydejte kdykoliv od června až do konce září. Téměř letní počasí už bývá i v květnu, je pouze třeba počítat s nižší teplotou moře (cca 19,5 °C).

Historie ostrova Mykonos

O většině řeckých ostrovů najdete zmínku v bájích a ani Mykonos není výjimkou. Měl se na něm odehrát boj mezi obry a Diem, vládcem bohů. I samotný název ostrova je spojený s mytologií, Mykon měl být vnukem Apollóna. Nejstarší archeologické nálezy se pak datují do třetího tisíciletí př.n.l.

Později stál Mykonos ve stínu sousedního ostrova Délos a zažíval rychlé střídání vlád. Chvíli patřil Římu, poté Byzantské říši, následně Benátčanům a později i Turkům. Mykonos hrál společně s hrdinkou Manto Mavrogenous klíčovou roli v řecké revoluci. (zdroj)

Od 50. let se Mykonos dostal do hledáčku turistů. Původně sem na dovolenou mířili zejména umělci a vznešená společnost jako například Jackie Kennedy, první dáma USA. (zdroj) Od 70. let se pak ostrov stal oblíbenou destinací gayů a lesbiček. I dnes zde potkáte řadu hvězd a avantgardních umělců, také ale davy „obyčejných“ turistů.

Všechny hotely →

Hodnocení letoviska Mykonos
Sending
User Review
5 (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top