1 Porec

Poreč: Nejlepší zájezdy 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Dopoledne se koupat v průzračně čistém moři, odpoledne vyzkoušet adrenalinové vodní lyžování, v podvečer se vydat na prohlídku historické části města a poté se vrhnout do víru pulzujícího nočního života. Vypadá nějak podobně představa vaší ideální dovolené? Pak zamiřte do Poreče, oblíbeného chorvatského města, jehož kouzlu je extrémně snadné propadnout. Zjistěte, co všechno vám toto místo může nabídnout a třeba rovnou naplánujte svou příští dovolenou.

1 Porec

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy v Poreči

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí do Poreče na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Delfin

1 Delfin Porec

Hotel se nachází necelých 5 kilometrů od chorvatského městečka Poreč, který leží v západní části země. Toto městečko je oblíbené mezi turisty pro své historické a kulturní památky.

Hotel Apartmány Astra

2 Villas Rubin Porec

Rozlehlý apartmánový komplex je situován uprostřed borovicemi porostlého poloostrůvku Zelená Laguna jen 5 km od oblíbeného letoviska Poreč a 50 m od oblázkové pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování. Pláže v Poreči byly opakovaně vyznamenány prestižní Modrou vlajkou za čistotu. Poloha ubytování je ideální k poznávání přírodních krás i zajímavých míst v okolí (Motovun, jeskyně Baredine, Višnjan, přístav Portus Cervera, lodní výlety do Benátek).

Lanterna Apartments

3 Apartmany Astra Porec

Komplex apartmánů je situován přímo u krásné přírodní kamenité pláže na poloostrůvku Lanterna. Letovisko Poreč je vzdáleno 13 km (pohodlně dostupné místní dopravou nebo levným a spolehlivým taxi). Nákupní možnosti a zábavu mají klienti přímo v prázdninovém středisku (restaurace, supermarket, pošta). Ubytovací zařízení je pojmenováno podle majáku, který se nachází na samé špici poloostrova, odkud je překrásný výhled na širé moře.

Zorna

5 Laguna Materada Porec

Hotel Zorna se nachází přímo u pláže a má venkovní bazén s lehátky a slunečníky. Hosté mohou na místě navštěvovat aperitiv bar a restauraci a věnovat se různým sportovním aktivitám. Místní autobusová zastávka s linkami do centra Poreče se nachází hned vedle hotelu. Letiště Pula je 60 km daleko. Wi-Fi je dostupné ve společných prostorách za příplatek.

Laguna Materada

5 Laguna Materada Porec

Hotel Laguna Materada v Poreči, který prošel v roce 2014 kompletní renovací, stojí v rozlehlém parku s travnatými plochami na opalování, jen 100 metrů od pláže. Relaxovat můžete na lehátku u bazénu, kde je také část vyhrazená pro děti, nebo na pláži oceněné Modrou vlajkou. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Poreč leží 3 km odtud. Místní autobus staví přímo před hotelem. Na letiště v Pule je to 60 km. Za příplatek lze využívat hlídané parkoviště.

ŠESTNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Poreče

Poreč je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Chorvatsku. Toto malebné pobřežní město na západním pobřeží Istrie ročně navštíví více než 500 000 turistů. A dané číslo se rok co rok zvedá. (zdroj)

Co sem všechny tak přitahuje? Kromě příjemné atmosféry je to především fakt, že Poreč může sloužit jako ideální základna pro výlety po celé Istrii. Navíc nabízí optimální rovnováhu mezi pasivním a aktivním vyžitím. Užijete si zde odpočinek na plážích, sporty, rodinné aktivity i noční život.

JEDENÁCT důvodů, proč jet na dovolenou do Poreče

 • Poreč od nás není daleko. Z Prahy vám cesta zabere 9 hodin, z Brna ještě o hodinu méně.
 • Toto chorvatské město má perfektní polohu pro prozkoumání celého poloostrova. Za hodinu jízdy můžete navštívit všechny významné istrijské památky.
 • V Poreči to žije. Ať už vás zajímají koncerty, karnevaly, food festivaly, nebo třeba plavecký maraton, v tomto chorvatském městě si přijdete na své.
 • Jedno slovo: historie. Najdete zde část města starou 2 000 let i proslulou Eufráziovu baziliku zařazenou na seznam UNESCO.
 • Vybírat můžete z různých druhů ubytování od velkých hotelových komplexů až po malé apartmány. Chcete to vzít opravdu lowcost? V okolí Poreče najdete i několik kempů.
 • Město vyniká čistotou vody. Zejména ze začátku prázdnin se můžete těšit na koupání v perfektně průzračném moři.
 • Ať už si nejlépe odpočinete na oblázcích, písku, štěrku či na betonových platech, v Poreči naleznete pláž, která vám bude vyhovovat.
 • V ulicích je ukázková čistota i přes hlavní sezónu. Ne nadarmo je Poreč jedním z nejčistších míst na Istrii.
 • Díky lodnímu spojení se odtud za krátkou chvíli dostanete do Itálie.
 • Výborné jídlo a pití. Ochutnejte istrijský pršut nebo ombolo (nakládané grilované vepřové maso) a zapijte to sklenkou excelentního istrijského vína.
 • Jen pár kilometrů od Poreče se nachází největší aquapark v Chorvatsku.

PĚT důvodů, proč nejet na dovolenou do Poreče

 • Toto město patří mezi nejnavštěvovanější místa v Chorvatsku a obzvlášť v létě tak může být pořádně přeplněné turisty.
 • Ruku v ruce s vysokou oblibou jde i vysoká cena. Počítejte s tím, že ubytování ani strava nebude nejlevnější.
 • Dovolenou za božského ticha si tu neužijete, ani v noci není v ulicích úplný klid.
 • V Poreči není letiště. To nejbližší se nachází v Pule. Pokud tedy na dovolenou chcete cestovat letadlem, je nutné počítat s delší dobou transferu z letiště.
 • Ve vodě můžete natrefit na mořského ježka. Boty do vody to sice jistí, někomu ale nemusí vyhovovat je nosit.

Shrnutí

Poreč nabízí vše, co jen si pro nezapomenutelnou dovolenou můžete přát. Historické centrum, rozmanité pláže s čistou vodou, výborné jídlo i řadu možností k výletům. Není proto divu, že je toto město mezi cestovateli tak oblíbené. V létě jich sem míří celé davy. Pokud tedy toužíte po klidu, Poreči se v hlavní sezóně vyhněte obloukem. Pokud však čilý ruch uvítáte, Poreč vás bude bavit.

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

Pláže v okolí Poreče dokonale charakterizuje jedno slovo: rozmanitost. Mnoho pláží nabízí plnou výbavu v podobě slunečníků, lehátek, toalet a barů. Stačí ale popojet kousek za město a najdete divoké pláže. Lehnout si můžete na oblázky i pevnou zem, nechybí ani populární betonová plata. Kvalita vody a pláží je v Poreči na tak vysoké úrovni, že se zde nachází hned 20 % ze všech chorvatských pláží oceněných Modrou vlajkou!

Na jaké konkrétní pláže se v Poreči a jeho okolí můžete těšit?

 • Městská pláž Poreč: V samotném srdci města se nachází oblázková pláž s veškerou vybaveností, zajištěný je i bezbariérový přístup. V bezprostředním okolí můžete navštívit řadu restaurací či kaváren. Pokud se budete potřebovat protáhnout, přímo u pláže nechybí venkovní posilovna. Městská pláž je velmi oblíbená mezi turisty, obzvlášť v létě tak na ní bývá hodně živo.
 • Brulo: Jižně od centra města leží 500 metrů dlouhá pláž oceněná Modrou vlajkou. Částečně je oblázková, částečně travnatá a nechybí ani zpevněné plochy pro opalování. Borovice a cypřiše obklopující pláž poskytují kýžený stín. Vyzkoušet můžete některý z nabízených vodních sportů, samozřejmostí je možnost pronajmout si slunečníky a lehátka. Na část pláže mají přístup dokonce i zvířecí mazlíčci.
 • Borik: Z pláže na severní straně Poreče budete mít kouzelný výhled na staré město. Pláž je částečně štěrková a částečně zpevněná, před sluníčkem se můžete schovat do blízkého borovicového lesa. K dispozici jsou lehátka, slunečníky i šlapadla. Až vás opalování začne nudit, zahrát si můžete volejbal, tenis či minigolf.
 • Oliva: Lodí se z Poreče dostanete na nedaleký ostrov Sveti Nikola, kde se nachází další z pláží na našem seznamu. Pláž Oliva je pokrytá oblázky a díky pozvolnému vstupu do moře je ideální i pro malé děti a neplavce. Pro své krásy byla oceněna Modrou vlajkou.

Pokud spíše než moři dáváte přednost koupalištím, rozhodně si nenechte ujít návštěvu aquaparku Aquacolors. Chcete mít celý bazén jen pro sebe? Pronajměte si vilku s bazénem.

Příroda

Poreč tu má něco i pro milovníky přírody. Vyniká mimořádnou čistotou vody, oplývá ale i úrodnou půdou a bujnou vegetací. Až k moři se mnohdy táhnou husté borovicové lesy. Pro Poreč a okolí je naprosto typické členité pobřeží s celou řadou zátok. Túry do přírody tak mají zelenou. A nejen ty – Poreč nabízí více než 250 km značených cyklotras různých délek a obtížností. Společně s Novigradem je tak nejlepším cyklistickým cílem na celé Istrii. (zdroj)

Tipy na výlety

Ideální dovolená pro vás neznamená „jen“ ležení u moře, ale také poznávání dané destinace? Pak pro vás budou užitečné naše tipy na výlety. Poradíme vám, kam se vydat v samotném centru města i co vidět v jeho okolí.

Památky v Poreči

 • Staré město Poreč: Navštívit historickou část Poreče je skoro povinnost. Toulejte se romantickými uličkami, nasávejte starobylou atmosféru a potkávejte jedno fotogenické místo za druhým. Procházku můžete proložit nákupem suvenýrů v jednom z mnoha krámků či chvíli posedět v hospůdce a kochat se okolím. Vůbec nejhezčí je podle nás staré město v podvečer, kdy vynikne jeho magická atmosféra.
 • Eufraziova bazilika: Další naprostá nutnost při návštěvě Poreče. Stáří baziliky se datuje až k 6. století, právě pro svou významnou historickou hodnotu byla budovana zapsána i na seznam UNESCO. Vstupné je 40 HRK už kvůli nádherným mozaikám a výhledu ze zvonice to ale stojí za to. (zdroj)
 • Kruhová věž: Tzv. kruhová věž je jednou ze tří dochovaných věží ze středověku. Dříve hrála důležitou roli v obraně města, dnes si ve věži můžete posedět v útulném baru s terasou. Zdejší koktejly jsou legendární!

Výlety do okolí

 • Město Rovinj: Jen 34 kilometrů vás bude dělit od malebného města Rovinj. To vám svou atmosférou možná připomene italské Benátky. Projděte se historickým jádrem, prohlédněte si vnitřek kostela sv. Eufémie a pro hezké fotky zajděte do přístavu, odkud je ten nejlepší výhled na město. Je tu toho ale mnohem víc, počítejte s celodenním výletem.
 • Město Pula: Krásné historické město je od Poreče vzdálené 59 km. Proslulo především římským amfiteátrem, který patří mezi šest nejvýznamnějších amfiteátrů na světě. (zdroj) Kromě toho můžete navštívit i další památky z historie, několik muzeí či akvárium. Ideální tedy bude sem podniknout výlet na celý den.
 • Město Benátky: Už jsme je zmínili, výlet si ale skutečně můžete udělat i do proslulých Benátek. Plavba lodí trvá necelé 3 hodiny. V Benátkách pak navštivte náměstí sv. Marka a projeďte se gondolou.
 • Ostrov Sveti Nikola: Kdykoliv si budete chtít odpočinout od davu turistů, zamiřte na ostrov Sveti Nikola. Na místě budete obklopeni přírodou a potkáte jen menší počet lidí, prostě úplný opak Poreče. Porečské nábřeží přitom od břehů ostrůvku dělí pouze 5minutová jízda lodí.
 • Baredinská jeskyně: Jeskyně vzdálená 5 km vás okouzlí bohatou krápníkovou výzdobou. Stalaktity a stalaktáty tvoří více či méně realistické sochy, z propasti hluboké 66 m se vám možná trochu zamotá hlava. Prohlídka trvající 40 minut stojí 75 HRK. (zdroj)
 • Limský záliv: Stačí necelá hodina jízdy autem a dorazíte k Limskému fjordu. Na místě si užijte plavbu výletní lodí a poté určitě navštivte restauraci Viking, kde vám připraví naprosto exkluzivní mořské plody.

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Aquapark Aquacolors: Největší aquapark v Chorvatsku, 13 obrovských skluzavek a nejdelší líná řeka v jižní Evropě – představujeme vám Aquacolors. Adrenalin si užijí děti i dospělí, vstupné je 185 HRK/dospělí či 140 HRK/dítě.
 • Motodrom Poreč: (Skoro) jako závodník Formule 1 si budete připadat na tomto motodromu. Najdete zde speciálně navrženou závodní dráhu, která je postavena v souladu s celosvětovými normami pro motoristický sport. Závodit mohou děti i dospělí.
 • Lanový park Sky Fox: Adrenalin pro všechny věkové kategorie, takový je slogan tohoto parku. Překonávat můžete několik tras a nepřijdete ani o oblíbený zip-line (lanový skluz).
 • Láká vás kajaking, cyklistika nebo byste rádi vylezli nějakou tu skálu? Využijte služby agentury Terra Magica Adventures.
 • Vodní lyžování si můžete vyzkoušet na místě zvaném Ski Lift Poreč. Projedete se rychlostí mezi 30 až 58 km/h, veškeré vybavení si můžete zapůjčit na místě.
 • Windsurfing si užijete i jako začátečník, pokud využijete nabídku služeb společnosti ProSurf. Ti vám půjčí vybavení a ještě vysvětlí základy.
 • Potápění si můžete domluvit v Poreč Diving Center. Možnost podívat se pod mořskou hladinu nabízí pokročilým i začátečníkům.
 • Pro půjčení kola je nejlepší služba Poreč BikeShare. Je spolehlivá i cenově dostupná.

Aktivity pro děti

Poreč si zamilují děti všeho věku. Pro ty nejmenší je připraveno několik hřišť, ty větší si pořádnou dávku adrenalinu užijí v již zmíněném aquaparku Aquacolors. Děti zaujme i návštěva starého města nebo výlet do Baredinské jeskyně. Co ještě můžete se svými potomky podniknout?

 • Dinopark Funtana: Jako v Jurském parku si vaše ratolesti budou připadat, až navštíví tento dinopark. Hýbající se modely dinosaurů jim přinesou opravdu autentický zážitek. A od roku 2020 na ně čekají ještě vylepšené atrakce.
 • Ponorka Yellow Submarine: Unikátní podmořský zážitek vám zprostředkuje žlutá ponorka. Ať už se podíváte do podvodní kabiny, nebo zůstanete na palubě nad vodou, na tenhle výlet vaše dítka určitě nezapomenou.
 • Observatoř Višnjan: Observatoř pro děti pravidelně připravuje nejrůznější akce. Z Poreče to k ní budete mít jen 12 km.

Noční život

Dovolená bez nočního života pro vás není ta pravá dovolená? Poreč vás v tomto ohledu nezklame. Restaurace, kavárny, bary a nejrůznější kluby – pokaždé budete mít kam vyrazit. Ať už je vašemu srdci blízký jakýkoliv hudební styl, v Poreči si jistě vyberete. Samozřejmostí jsou i různé kulturní akce, vůbec nejoblíbenější je Poreč Open Air Festival. Kam konkrétně můžete vyrazit?

 • Byblos: Tato diskotéka je naprostý pojem. Pokud milujete noční život, tady nesmíte chybět. Obrovský prostor, luxusní interiér a skvělá hudba – to vše vás tady čekáte. Můžete natrefit i na tak proslulá jména jako je například David Guetta.
 • Saint&Sinne: I tady zažijete dobrou párty. Můžete se těšit na ty nejlepší EDM skladby a skvělou show. O prázdninách klub obvykle praská ve švech a bavit se tu můžete téměř do rána.
 • Yesterday: Mnohem poklidnější atmosféra vás čeká v baru s tématikou Beatles. V pátky a o víkendech zde často vystupují místní umělci.

Počasí v Poreči

Pro Poreč je charakteristické suché léto s příjemnými teplotami kolem 26 °C a poměrně dlouhá, deštivá a větrná zima.

Kdy je nejlepší doba pro dovolenou v Poreči? Z hlediska počasí kdykoliv od června do konce září. Výběr konkrétního měsíce pak přizpůsobte svým očekáváním. Pokud chcete zažít opravdu pulzující atmosféru, do Poreče dorazte v červenci či srpnu. Pozor snad jen na první 3 týdny v srpnu, kdy sezóna dosahuje svého vrcholu a ulice města praskají ve švech. Pokud přeci jen toužíte po o něco klidnější atmosféře, ideální pro vás bude červen či září.

Historie Poreče

Poreč má opravdu dlouhou a bohatou historii. Již během 2. století př.n.l. byl v této oblasti postaven vojenský tábor a zajímavé je, že centrum starého města ho svým tvarem připomíná dodnes.

Od 5. století až do druhé světové války bylo město pod nadvládou různých států a vládců. Nejdelší bylo období vlády Benátské republiky. Poreč se její součástí stala jako vůbec první istrijské město. Tuto dobu dodnes připomínají některé dochované stavby.

Během druhé světové války pak Poreč obsadili Němci. Město zažilo celkem 34 bombardování Spojenci, zničeno bylo téměř 75 % celé Poreče. Město ale zvládlo překonat i tak fatální škody a dnes patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém Chorvatsku.

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Poreč
Sending
User Review
5 (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top