1 Rabac

Rabac: Nejlepší zájezdy 2022 & kompletní průvodce dovolenou

Rabac leží v Kvarnerském zálivu, na poloostrově Istrie v Chorvatsku. Často se mu říká Perla Kvarneru a to pro svou nádhernou přírodu, bohatou historii i výbornou středomořskou kuchyni. Na své si přijdou všichni milovníci pláží a výletů do přírody i za kulturou. Letovisko je velmi oblíbenou destinací pro turisty všech věkových kategorií i pro rodiny s dětmi. Ukážeme vám, co všechno destinace nabízí a která místa byste neměli minout. Nechybí ani tipy na nejlepší pláže.

1 Rabac

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy v Rabaci

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí do Rabacu na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Chatový areál Oliva

1 Chatovy Areal Oliva Rabac

Příjemný ideálně položený areál je situován v zeleni jen 300 m od centra oblíbeného letoviska Rabac jen 100 m od krásné přírodní oblázkové pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování (obchody se suvenýry, sportoviště, minimarket, bary, restaurace, ovocný trh, zastávka místní dopravy, půjčovny automobilů a motocyklů, vodní sporty na pláži).

Narcis

2 Narcis Rabac

Kompletně zrekonstruovaný prázdninový resort je situován v maslinické zátoce populárního letoviska Rabac jen 100 m od krásné přírodní oblázkové pláže (přímo na plážové promenádě). Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v 300 m vzdáleném centru města Rabac. Poloha hotelu je ideální k poznávání krásných míst v okolí.

Allegro

3 Allegro Rabac

Allegro Hotel se nachází ve stínu borových lesů na poloostrově Sv. Andrija, pouhých 50 metrů od pláže a 700 metrů od centra města Rabac. Má venkovní bazén, tenisové kurty a restauraci a nabízí program all-inclusive a plně klimatizované pokoje.

Miramar

4 Miramar Rabac

Oblíbený prázdninový hotel je situován na atraktivním místě, jen 100 m od pěkné pláže a 700 m od centra malebného letoviska Rabac. Nákupní možností a zábavu mají hosté jen několik minut chůze od ubytování (obchůdky, bary, restaurace, turistické atrakce, sportoviště, střediska vodních sportů, tradiční trh).

Hedera

5 Hedera Rabac

Oblíbený hotel Hereda, který je společně s hotely Mimosa, Narcis a kempem s mobilními domy Oliva součásti komplexu Complesso dei Fiori (hotelového Květinového komplexu), se nachází pouhých 50 metrů od oblázkové pláže v městečku Rabac, při jedné z nejkrásnějších zátok Chorvatska.

PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Rabacu

Toto menší rybářské městečko je známé především svým přístavem a bohatým cestovním ruchem. Má velmi čisté a příjemné podnebí a proto byl Rabac zařazen na seznam měst, která mají status přírodních klimatických lázní. Můžete si tu užít přímo pohádkové koupání. Letovisko lemují krásné zelené pahorky a moře je průzračně čisté. Samozřejmostí jsou výborné podmínky pro outdoorové i vodní aktivity.

Rabac je vyhledávanou turistickou destinací a na své si přijdou i milovníci historie a kultury. Samotné město a jeho okolí je plné historických památek a míst, kam vyrazit na výlety. V létě se tu konají folklorní festivaly a městečko je plné útulných restaurací a tratorií, které nabízí vyhlášenou místní kuchyni. Destinace je sice z Česka nejbližším chorvatským pobřežím, ale i tak je cesta delší. Můžete využít i letecké nebo autobusové dopravy.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Rabacu

 • Rabac je místem cestovního ruchu a tak nechybí široká nabídka ubytovacích a stravovacích služeb. Najdete zde čtyř- a pětihvězdičkové hotely, ale i rodinné apartmány.
 • Překrásná příroda a vhodné podnebí láká k výletům a k aktivitám na moři i na souši.
 • Vzhledem k zimním ozdravným pobytům je tu živo po celý rok. Zimní pobyty jsou zde v poslední době velmi oblíbené.
 • Průzračné Jaderské moře je skvělé ke koupání a čisté oblázkové pláže jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.
 • Ceny jsou v Rabacu velmi podobné, jako v České republice. Nemusíte se tak bát, že na vaší dovolené příliš utratíte.
 • Daří se zde také rybolovu, pěstování vinné révy a oliv. Místní kuchyně je navíc vyhlášená a vy tak v jedné z tradičních tratorií můžete ochutnat čerstvé grilované ryby, místní víno a vynikající olivový olej.
 • Zkuste vyrazit jen tak na procházku a kochat se kouzelnou přírodou a historickými památkami. Rabac nabízí i širokou nabídku vodních aktivit, výletů do okolí a nebo plavby lodí po moři. (zdroj)
 • Destinace a její okolí je plné zátok a zálivů a leží jen kousek od chorvatského města Pula. Oblast Rabacu je plná zeleně a skrytých míst, kde málokdy narazíte na další turisty. Máte tak možnost se v klidu kochat malebnými kopečky a výhledy na moře.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Rabacu

 • Léta jsou zde příjemně teplá, ale tropických teplot se tu nedočkáte.
 • I když jde o poměrně blízkou chorvatskou destinaci, cesta vám z Prahy zabere přes devět hodin.
 • V místě je vhodnější mít vlastní automobil, abyste se mohli lépe pohybovat po celé oblasti.
 • Městečko je menší a v letních měsících je tu dost rušno. Pokud tedy plánujete delší a klidnější dovolenou, je lepší vyjet do okolí Rabacu.
 • Všichni ti, kdo mají rádi písečné pláže, budou zklamaní. V destinaci se nachází jen oblázkové a štěrkové pláže.
 • V okolí se nachází i další ostrovy. Musíte ale počítat s vodní dopravou do místa destinace.
 • Pokud se do Rabacu vydáte letecky, čeká vás navíc doprava z hodinu vzdálené Puly.

Shrnutí

Jelikož jde o ostrovní město, v hlavní turistické sezoně je v centru dost přelidněno. Najdete tu ale i spousty skrytých míst k odpočinku a ke koupání. Oblast i okolí je velmi atraktivní na výlety a nepřijdete ani o širokou nabídku sportovních a outdoorových aktivit.

Je výhodné mít s sebou vlastní automobil, i když jde z Česka o delší cestu. V místě tak budete mít lepší možnost projet si další krásná místa zátoky a jejího okolí. Kromě cesty na vaší dovolené v Rabacu příliš neutratíte, ceny jsou přijatelné. (zdroj)

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

V Rabacu i jeho okolí najdete spousty pláží, zátok i skrytých lagun. Místní pláže patří mezi jedny nejhezčí v Dalmácii. O skvělá místa ke koupání, opalování i potápění tu není nouze. Nachází se zde i spousty pláží pro děti a sportovní střediska. Většinou nechybí ani plážový servis, místa k občerstvení a najdete zde i zábavní vodní parky.

 • pláž Maslinica – největší a nejvybavenější pláž v Rabacu. Pouhých 5 minut od centra města najdete tuto oblíbenou pláž, která je oceněná Modrou vlajkou pro vyjímečně čisté a udržované pláže. V místě nechybí několik barů a restaurací. Maslinica je také situovaná kousek od kempu Oliva, kde můžete využít nabídky sportovních aktivit a zábavních atrakcí.
 • Girandella – další krásnou pláž najdete 2 km od centra ve stejnojmenné vesničce. Pláž je oblázková a je další na seznamu pláží s Modrou vlajkou. Místo je vhodné k odpočinku a opalování na skalních plošinách. Jsou zde i výborné podmínky ke koupání a k vykonávání vodních sportů. Je zde také vybudovaná cesta k jízdě na kole, bruslích nebo k příjemné procházce na pobřeží. Všem milovníkům taneční hudby doporučujeme i hudební festival, který se tu koná každý rok v červenci.
 • pláž Lanterna – na tuto pláž se dostanete příjemnou chůzí do 10 minut a je velmi oblíbená zejména rodinami s dětmi. Vstup do vody je pozvolný a na pláži je plavčík po celý den. I Lanterna byla oceněna pro svou čistotu, nechybí ani plážový servis. Najdete zde i několik vyhlášených restaurací a koná se tu spousta ekologických aktivit a seminářů.
 • oblast Ravni – půl hodiny od Rabacu směrem na východ leží toto klidné a malé místo. Najdete zde spousty menších, kamenitých pláží, které jsou vyhledávané místními, zejména surfaři. Čisté a hluboké moře láká všechny milovníky potápění. Pláže v této oblasti jsou ale vhodné i pro všechny, kteří si rádi odpočinou od ruchu turistických míst.
 • pláž sv. Andrea – jde o turistickou pláž, které leží jen pár minut chůze od centra Rabacu. V sezoně tu může být dost přelidněno, ale tato krásná pláž nese ocenění pro své skvělé podmínky k odpočinku a koupání. Nachází se zde několik barů, plážový servis a nabídka vodních i sportovních aktivit. V její bezprostřední blízkosti můžete zavítat do jedné z mnoha restaurací a kaváren.

Další známé pláže v okolí Rabacu jsou Kanova, Katoro a Donji Spadici. (zdroj)

V Rabacu nechybí ani široká nabídka lázeňských a wellness služeb. Součástí hotelů jsou obvykle venkovní i kryté bazény. Pro děti i dospělé tu najdete několik vodních a zábavních parků.

Příroda

Rybářské městečko i jeho bezprostřední okolí jsou velmi oblíbenou lokalitou pro svou pohádkovou přírodu, zelené pahorky a překrásné pláže. Leží v zátoce v Jaderském moři, které má téměř po celý rok velmi příjemnou teplotu a díky středomořskému podnebí se tu daří rostlinám i vinné révě. Okolí je protkáno borovicovými lesy a malebnými kopečky, z nichž si užijete výhledy na tyrkysové moře.

Kopce Rabacu jsou skvělé k projížďce na kole nebo na koni. Krásné moře Jadranu je vhodné pro všechny milovníky podmořského světa a vodních sportů. Dlouhou tradici tu má rybolov, zemědělství a pěstování vinné révy nebo oliv. Středozemní kuchyně je oblíbená po celém světě a v Rabacu máte možnost ochutnat kulinářské speciality v některé z chorvatských tratorií.

 • výlet: vydejte se do 5 km vzdáleného městečka Labin. Jde o krásné historické město plné středověkých uliček a památek, ležící uprostřed přírody. Historické památky i stará náměstíčka jsou zde dokonale udržovaná a panuje zde čilý společenský ruch. Toto místo je plné útulných kaváren a krámků s lokálními produkty. Nachází se zde i nejznámější ulice Zelenice, která je něco jako ostravská Stodolní. Ulice je plná nočních barů, klubů a diskoték.
 • Pula – do největšího města Istrie můžete vyrazit na celodenní výlet. Pula je vzdálená 48 km. Kromě spousty důležitých chorvatských památek doporučujeme navštívit místní akvárium a svítící obry v přístavu. V létě se tu konají kulturní akce, ale najdete zde i krásné pláže a příjemná místa k odpočinku. (zdroj)

Tipy na výlety

Přímo v Rabacu:

 • z Rabacu do Labinu – vydejte se na menší túru směrem do historického městečka Labin. Jde o nejpopulárnější trek v okolí a není příliš náročný. Je dlouhý 5 km a pár chorvatských kopců zdoláte. Čeká vás ale příjemný den, strávený v přírodě. Cesta se vine borovicovými lesy a můžete obdivovat menší vodopády, jezírka a překrásné výhledy na okolí Rabacu. Je dobře značená a zvládnete ji i bez průvodce. Za 150 Kn se na trek můžete vydat s organizovanou skupinou.
 • Příjemné středomořské podnebí je skvělé pro pěstování oliv a byl by hřích neochutnat místní olivový olej. Olivový olej z Istrie je proslulý svou skvělou chutí a jemnou vůní. V Rabacu máte možnost domluvit si degustaci na jedné z místních farem. Mezi nejznámější patří rodinný podnik Beliců, kteří produkují nejlepší olivový olej v celém Chorvatsku. Jejich olej byl oceněný několika cenami a doporučujeme si domluvit s rezervaci předem.  (zdroj)
 • Vychutnejte si istrijskou kuchyni, která patří mezi vyhlášené. Kromě skvělého olivového oleje si v Rabacu můžete vychutnat i lokální víno, čerstvé ryby, zeleninu a dezerty. Doporučujeme ochutnat typické sladké ravioli Labinski Krafi. Jemné těsto je plněné sladkou směsí dvou druhů krémového sýra, nejčastěji kravského a ovčího. Přidávají se rozinky, citronová kůra, rum a koření. Ravioli se polévají sladkým přelivem a sypou oříšky. Tradičně je ale servírovaná se slanou omáčkou žgvacet.

Výlety do okolí:

 • ostrov Krk – největší chorvatský ostrov je z Rabacu dostupný autem nebo autobusem. Přezdívaný Zlatý ostrov je plný historických měst a středověkých vesniček, najdete zde kulturní bohatství i krásné pláže. Tento nejstarší ostrov na Jadranu má i svou vlastní mobilní aplikaci, která vás skvěle provede hlavním  městem Krk.
 • Benátky – vydejte se na celodenní výlet do italských Benátek. Doporučujeme vyjet autem, protože cesta lodí je zbytečně zdlouhavá. Benátky leží pouhých 260 km od Rabacu a cesta vede přes Slovinsko. Tento dobrodružný výlet určitě stojí za to. Jedno z nejkrásnějších měst světa leží na souostroví 118 menších ostrůvků. Budete okouzlení četnými vodními kanály a mosty. Neměli byste minout ani náměstí sv. Marka a historický Most vzdechů.
 • Postojenské jeskyně – vyrazte do těchto jeskyní autem nebo se přidejte ke skupině, které organizují místní agentury. Jedny z nejkrásnějších jeskyní v Evropě jsou vzdálené 2 hodiny autem z Rabacu. Jsou staré miliony let a leží v sousedním Slovinsku. Byly vytvořeny místní řekou Pivka a uvnitř se dozvíte vše o jejich historii. Jeskyně si můžete projet menším vláčkem nebo si je projít s průvodcem. Cena se liší dle zvolené exkurze a začíná na 270 Kn na osobu.
 • výlet do národního parku Brijuni – chorvatský park je seskupením 14 ostrovů a pro jeho návštěvu doporučujeme využít nabídek místních cestovních kanceláří. Výlety jsou organizované na celý den a stojí 460 Kn na osobu. Po příjezdu do parku si džípem projedete menší safari, kde volně žijí divoká zvířata jako jsou sloni, zebry a lamy. Na ostrově navštívíte i archeologické památky, muzeum a gotické kostely.
 • město Rijeka – hodinu vzdálené přístavní město Rijeka je skvělé na procházky a nákupy. Potkáte tu méně turistů než v Rabacu a můžete si tu na památku koupit typický suvenýr. Symbolem Rijeky a celého zálivu je hlavička mouřenína s bílým turbanem. V minulosti sloužil rybářům a námořníkům jako ochrana před mořem. Nejčastěji jej seženete v podobě šperku nebo menší dřevěné figurky.
 • výlet na ostrov Cres –  tento ostrov Jaderského moře leží pouhých 24 km od Rabacu a je dostupný autem i autobusem. Ostrov má divokou a nedotčenou přírodu. Je plný pralesů, jeskyní, skal a středověkých měst. Severní a jižní část se od sebe dost liší. Doporučujeme navštívit starou vesnici Lubenica na západě ostrova.  (zdroj)

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Kajak- po celém pobřeží Rabacu se táhnou překrásné pláže. Najdete tu i mnoho skrytých zátok a lagun, kde nemusíte bojovat o místo s dalšími turisty. Tahle tajuplná místa je nejlepší prozkoumat z vody. Doporučujeme zapůjčit si kajak v místní agentuře Four Elements a vydat se na výpravu za skrytými plážemi. Agentura organizuje i skupinové výpravy. Děti pod 10 let neplatí a dospělého celodenní jízda na kajaku vyjde na 375 Kn.
 • Jízda na koni– poznejte krásy Istrie ze hřbetu horského koně. Na farmě v Labinu si můžete zaplatit lekce pro dospělé i děti nebo vyrazit do přírody na skupinovou projížďku. Organizovaná vyjížďka vás vyjde na 700 Kn.
 • Bike center  – jelikož v Rabacu je to samý kopec, destinace je oblíbená všemi cyklisty. Přímo v Rabacu najdete cyklistické centrum, které je vhodné pro profesionální ale i rekreační jezdce. Najdete zde upravené tratě s písečným i přírodním povrchem. V centru nechybí info stanice, obchod a půjčovna kol. Park je vhodný pro sportovní nadšence všech věkových kategorií.
 • Potápění – zátoka i její pobřeží nabízí skvělé podmínky k potápění. Doporučujeme prozkoumat bohatý podmořský svět s profesionály z potápěčského centra na pláži Girandella. Seznámí vás se základy potápění a poví vám, jak se chovat pod mořskou hladinou. Organizují ponory i pro zkušené potápěče a ceny začínají na 375 Kn na osobu.
 • Exkurze lodí  – v Rabacu najdete spousty lodí, které několikrát denně vyplouvají na výlety ven ze zálivu. Za břehy Kvarnerského zálivu se vám otevře bechderoucí výhled na širé moře, skaliska a kamenné útesy Dalmácie. Místní kancelář organizuje zájezdy na ostrov Cres a Opatija. Doporučujeme využít celodenního výletu, kde je v ceně i grilování na palubě lodi. V cílové destinaci pak dostanete možnost místo prozkoumat nebo si odpočinout na útulné pláži. Ceny začínají na 550 Kn na osobu.
 • Tenisové kurty a tenisová škola  – v Istrii má tenis bohatou historii. Tento sport je zde velmi oblíbený a vy máte možnost si zahrát na jednom z mnoha tenisových kurtů. Přímo v Rabacu najdete i tenisovou školu, kde si můžete domluvit lekce.
 • Každý květen máte možnost se podívat na tradiční závod lodí Voga Teleferika. Účastníci závodu vyplouvají směrem k Teleferika, kudy vede stará vodní trasa. Tato cesta kdysi sloužila k přepravě bauxitu z těžařských dolů v Labině. Po závodě probíhá v přístavu Rabacu oslava, kde se popíjí místní víno, grilují sardinky a tančí při živé muzice.
 • Jako všude v přímořských letoviscích, ani v Rabacu nechybí široká nabídka sportovních aktivit, jako je jízda na vodních lyžích nebo vodním skútru. Na plážích si můžete zahrát volejbal, provozovat kiting i windsurfing.

Aktivity pro děti

Rabac je živým městem a vašim dětem se tu bude také líbit. Místní pláže jsou skvělé ke koupání i pro ty nejmenší a v okolí najdete zábavní a vodní parky. Dalmatská příroda a památky lákají k procházkám a k prozkoumání. Doporučujeme vyjet do okolí za místní faunou a flórou. Výlety v této oblasti jsou vhodné pro rodiny s dětmi a místní teploty jsou i v létě příjemné. Součástí hotelů jsou často animační programy a zábavní show pro malé i starší děti.

 • koupání a slunění na místních plážích – místní pláže jsou vhodné i pro děti. Většina z nich má pozvolný vstup do moře, jsou upravené a nechybí ani stín borovicových lesů k případnému odpočinku před sluníčkem. Doporučujeme zejména pláž Maslinica, kde kromě plážového servisu a nabídky sportovních aktivit najdete i tobogán. Na něm vaše děti můžou zdarma dovádět celý den.
 • jízda žlutou poloponorkou – tato poloponorka brázdí několikrát denně vody zálivu a díky její podvodní kabině můžete s dětmi obdivovat ryby, staré vraky lodí a bohatý podmořský svět. Lístek stojí 80 Kn pro dospělého a děti ve věku 4-12 let platí poloviční cenu.  (zdroj)
 • den na biofarmě – v Šumberu najdete biofarmu Drijade, která leží pouhých 15 km od Rabacu. Děti se tu můžou setkat se zvířátky, která mají svá jména a některá z nich tu volně žijí. Nebo se projeďte na koni a ochutnejte místní kozí sýr a mléko. Lokální výrobky si na farmě můžete i koupit a odvézt domů.
 • adrenalinový park Glavani – do parku u Barbanu se dostanete autem do půl hodiny. Doporučujeme si zaplatit celodenní vstupné, protože v parku se pobaví děti i dospělí. Vstupné se liší dle zvolených atrakcí a programu, ale cena začíná na 200 Kn pro dítě. V parku najdete lanová centra, lanovky i konstrukce na lezení. Centrem vede několik cest ve formě sekcí a jeho součástí je i minizoo.
 • Feštinské královské jeskyně – 30 km západně od Rabacu najdete jeskynní komplex. Jeskyní vedou bezpečné a upravené stezky, po kterých si ji můžete celou projít. Vedle komplexu se nachází i kavárna s minifarmou a dětským hřištěm. Vstupné do jeskyní je 40 Kn. (zdroj)

Noční život v Rabacu

Rabac je živým centrem zábavy a kultury. Po celý rok a zejména v létě se tu koná spousta koncertů, hudebních vystoupení a folklorních festivalů. Doporučujeme se zúčastnit velkého Letního Karnevalu. Ten se koná v ulicích Rabacu každý srpen a bude se líbit všem milovníkům živé hudby, tance a především masek.

Pokud milujete taneční hudbu a plážové festivaly, neměli byste minout Rabac Summer Festival. Každoročně na konci července se pláž Girandella promění v taneční scénu. Sjíždí se na ni spousta milovníků techno hudby a festival hostí ty nejlepší DJs.

Středomořská kuchyně je další věcí na seznamu, kterou byste v Rabacu měli zkusit. Město i okolní městečka jsou plné restaurací, tratorií a útulných kaváren. Vy si tu tak můžete vychutnat výtečnou večeři a nebo skleničku istrijského vína.

V dnešní době hotely často pořádají své vlastní animační show a vystoupení. Všechny sovy a milovníci nočního života budou nadšení ze spousty barů, které v Rabacu najdete rozeseté i na pláži.

Mezi nejznámější patří Movie Lounge Bar, kde míchají skvělé koktejly za zvuků živé muziky. V baru Perla připravují výbornou kávu  a nachází se přímo na pláži. Další velmi oblíbené noční bary a kluby jsou The Beat Beach Club a Vanilija Rabac.

Počasí v Rabacu

V zálivu vládne příjemné středomořské podnebí a teploty nepřekročí ani v červenci 30 stupňů Celsia. Jsou zde krátké, mírné zimy a dlouhá léta i podzim. Podzim je značně teplejší než jaro a tak je vhodné sem vyrazit mezi měsíci květen a říjen.

Koupání je zde možné už od května a teplota vody se v červenci pohybuje okolo 25 stupňů Celsia. V destinaci nejvíce prší během pozdního podzimu a začátkem zimy. V létě se nemusíte bát srážek a červenec patří mezi nejsušší měsíce v roce. (zdroj)

Historie Rabacu

Sám Rabac za sebou nemá příliš bohatou historii, ale základy sousedního městečka Labin sahají do 12. století. První jméno města byla Albona a o oblast mezi sebou v minulosti bojovali Římané a Rakušané s Benátčany a Chorvaty. Najdete tu tak historické památky z doby renesance a gotiky. V roce 1921 tu proběhla velká stávka těžařských dolů, která degradovala až do antifašistické rebelie. Těžba zde skončila v roce 1989, kdy byly doly s konečnou platností uzavřeny.

Do 19. století byl Rabac jen malou rybářskou vesničkou. Poté se zde začala stavět sídla a hotely. Mezi prvními a nejznámějšími staviteli byla česká rodina Procházků, jejichž sídlo bylo opravdu přepychové a jedna část po nich byla i pojmenovaná. Sídlo bylo ale bohužel zničeno během druhé světové války.

Po válce se město opět vzpamatovalo a vystavělo několik nových hotelů a resortů. Od druhé poloviny 20. let se tu velmi rozšířil cestovní ruch. Dnes patří Rabac mezi perly Kvarnerského zálivu. (zdroj)

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Rabac
Sending
User Review
5 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top