1 Rogoznica

Rogoznica: Nejlepší zájezdy 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Malé městečko napůl cesty mezi Splitem a Šibenikem se zálivem, chráněným před silným větrem a vlnami. Rogoznica je přístavní městečko, které vstřícně přijímá za své všechny návštěvníky. Jakožto přístav má dlouhou rybářskou tradici, a tak si tu můžete dát ty nejlepší ryby. Krásné pláže, nekonečné mořské pobřeží a spousta menších ostrůvků v blízkém okolí přímo vybízí k aktivní dovolené, na které si užijete krásně čisté moře i objevování skrytých zátok a blízkých ostrůvků. Pojďte si o Rogoznici přečíst více.

1 Rogoznica

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy v Rogoznici

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí do Rogoznice na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Hotel Holiday Village Sagitta

1 Holiday Village Sagitta Rogoznica

Holiday Village Sagitta se nachází v obci Lokva Rogoznica. Stojí nedaleko Omiše i oblázkové pláže obklopené borovým lesem, přitom však dostatečně blízko centra. Ve společných prostorách je bezplatně dostupné Wi-Fi.

Hotel Apartmány Milan

2 Apartmany Milan Rogoznica

Apartmány Milan se nachází v Rogoznici, nedaleko pláže Šepurine, a nabízí výhled na moře, bezplatné Wi-Fi a soukromé neplacené parkoviště. Apartmány jsou klimatizované a mají TV s plochou obrazovkou, mikrovlnnou troubu a vlastní koupelnu se sprchou. K vybavení patří také gril. Apartmány Milan stojí 500 metrů od pláže Miline, 1,1 km od pláže Crljina a 32 km od letiště Split.

Hotel Apartmány U rozmarynu

3 Apartmany U Rozmarynu Rogoznica

Apartments Rozmaryn se nachází v Rogoznici, nedaleko pláže Šepurine, Miline a Crljina. Nabízí bezplatné Wi-Fi a zahradu. Všechny jednotky mají terasu s výhledem do zahrady, kuchyň s lednicí a varnou deskou a vlastní koupelnu.

Hotel Apartmány Vrutak

4 Apartmany Vrutak Rogoznica

Dům jen 130 m od moře. V letovisku krásné oblázkové pláže. Klimatizace ve vybraných jednotkách za poplatek. Domácí mazlíčci povolení ve vybraných jednotkách. Gril k dispozici. Možnost kotvení vlastního člunu.

Hotel Apartmány Kornelija

5 Apartmany Kornelija Rogoznica

Dům jen 30 m od moře. Klimatizace za poplatek. WiFi internet zdarma. V letovisku krásné oblázkové pláže. Gril k dispozici. Prostorné apartmány.

ŠESTNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Rogoznice

Rogoznica je populární turistické městečko na Jadranu, přezdívané “srdce Dalmácie”. Městečko s necelými 2400 obyvateli je výjimečné svým dlouhým a členitým pobřežím, které návštěvníkům nabízí spoustu příležitostí ke koupání i k poznávání okolí. Je typickým cílem výletů pro ty cestovatele, kteří si chtějí na dovolené odpočinout od ruchu velkoměsta. Nabídne vám krásné pláže, příjemně teplé moře, krásnou přírodu v blízkém okolí a klasickou dalmáckou architekturu s dlouhou tradicí.

V hlavní sezóně se Rogoznica mění v živou turistickou destinaci, plnou lidí, ale každý si tu najde svůj kousek klidu. Tato lokalita je skvělá pro všechny věkové kategorie i pro rodiny s dětmi, které si tu užijí spoustu zábavy.

DEVĚT důvodů, proč jet na dovolenou do Rogoznice

 • Pokud dáváte přednost malému, klidnějšímu městečku, Rogoznica je přesně taková. Skvěle si tu odpočinete od městského stresu, hluku a chaosu.
 • Rogoznica je top destinací pro milovníky koupání. Její členité pobřeží dosahuje přes 50 km, takže svou pláž snů si tu najde opravdu každý.
 • V Rogoznici si užijete skvělé dalmácké kuchyně spolu s čerstvě ulovenými rybami.
 • V létě Rogoznica rozhodně nespí. Čeká vás tu spousta zábavy v podobě akcí, pořádaných místními. Jednou z nich jsou také tradiční rybí hody.
 • Pokud se do Rogoznice vydáte autem, čeká vás spousta zajímavostí v okolí. Kousek od vás najdete krásná historická města, jako jsou Šibenik, Trogir nebo Split.
 • Rogoznica žije i historií. Středomořská architektura, malebné uličky a krásná zákoutí můžete objevovat i několik dní.
 • Rogoznica má každému co nabídnout, ať už se sem vydáte s partnerem, s dětmi nebo jen tak sami.
 • Rogoznica a okolí se bude líbit milovníkům ostrovů a ostrůvků. Vždyť i toto městečko původně leželo na malém ostrůvku, později připojeném k pevnině.
 • Snadno tu seženete ubytování s výhledem na moře. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou přímo v ostrovní části města, moře máte všude kolem sebe. V Rogoznici si můžete vybrat ze spousty soukromých bytů a apartmánů.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Rogoznice

 • Rogoznica neoplývá rozmanitým nočním životem. Pokud se chcete bavit i v noci, naplánujte si dovolenou v některém větším chorvatském letovisku.
 • Pokud nejste zrovna aktivními turisty, kteří se chystají objevovat okolí, v Rogoznici se možná budete nudit. Město je malé a brzy jej celé projdete.
 • Protože Rogoznica leží ve střední Dalmácii kousek pod Šibenikem, čeká vás z Česka dlouhá cesta autem. I kdybyste přiletěli letadlem do Splitu, budete si muset půjčit auto, abyste se mohli pohybovat po okolí.
 • V Rogoznici nehledejte velké supermarkety. Najdete tu jen několik menších obchůdků.
 • V hlavní sezóně od června do září tu čekejte spoustu turistů. Je to dáno krásou městečka i dobrou dostupností mnoha výletních cílů v okolí.
 • Ceny ubytování v ostrovní části města jsou v sezóně dost vysoké. Je to dáno i tím, že v této části města najdete hlavně luxusní vily a soukromé apartmány.
 • V Rogoznici nehledejte velké hotelové komplexy. Není to ta pravá oblast pro All inclusive dovolenou, kterou strávíte u hotelového bazénu.

Shrnutí

Rogoznica je jedinečnou turistickou destinací, nacházející se v samém srdci Dalmácie. Těšit se můžete na dlouhé pobřeží se skrytými plážemi i zátokami, spoustu možností výletů po pevnině i na blízké ostrůvky nebo na krásnou přírodu a skvělé jídlo. Rogoznica je rájem pro turisty každého věku, kteří upřednostňují klidnou dovolenou. Pokud se ale chcete vydat za bohatým nočním životem, velkými nákupy nebo levným ubytováním, ani jedno v Rogoznici nečekejte. Toto město patří k exkluzivním destinacím, a tak tu najdete i spoustu vilek s bazény pro turisty.

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

V Rogoznici máte moře všude, kam se podíváte. Pobřežní část, patřící k městečku, dosahuje úctyhodné délky a i proto v této oblasti najdete velkou spoustu menších i větších pláží a zátok. Není těžké tu i v sezóně narazit na skryté pláže bez lidí. Najdete tu pláže písčité, oblázkové, smíšené i skalnaté a mnoho z nich se hodí i pro děti. Podél pobřeží vede promenáda, na které si uděláte příjemnou procházku při hledání té nejkrásnější pláže.

A jaké pláže najdete v Rogoznici a okolí?

 • Račice – tuto oblázkovou pláž najdete přímo v ostrovní části města. Vstup do moře je pozvolný a moře se tu svažuje velmi pomalu, takže i děti se na této pláži mohou bez obav vyřádit. Na vybetonované části pláže se můžete opalovat. Na pláži Račice nenajdete přírodní stín – nezapomeňte si vzít slunečník.
 • Gornji Muli – kamenitá, částečně vybetonovaná pláž, ideální pro opalování. Najdete ji kousek z centra Rogoznice. Nedaleko je typická taverna, kde si dáte rybí i jiné speciality. Poblíž pláže v sezóně funguje i bar a několik stánků s občerstvením.
 • Kanica – oblázková pláž, nacházející se ve vesničce Kanica (15 min autem z Rogoznice). Většinu roku klidná pláž, skvělá pro relaxaci a odpočinek. Díky pozvolnému vstupu do moře je perfektní pro děti. Poblíž najdete obchůdek, kde si dáte něco k pití.
 • Mezaroca – tuto krásnou oblázkovou pláž najdete asi 11 km z Rogoznice, v městečku Ražanj. Pláž se hodí jak pro opalování, tak i pro koupání s menšími dětmi. Nenajdete tu žádné služby – nezapomeňte si slunečník, lehátka a opalovací krém. Na místním trhu v sezóně koupíte výborné ovoce.
 • Stupin – oblázková pláž, ležící asi 2 km z Rogoznice. Mělké moře, pozvolný vstup do vody a atrakce pro děti z této pláže dělají ideální cíl pro rodiny. Pláž Stupin patří mezi ty navštěvovanější a v sezóně tu soukromí nečekejte. Zato je ale dobře vybavená.
 • Sepurina – tuto pláž hledejte v západní části Rogoznice. Sepurina je malebná, skalnatá pláž, kde si na své přijdou děti i dospělí. Je dobře udržovaná, ale i dost navštěvovaná. Pláž Sepurina se může pochlubit modrou vlajkou za čisté moře a služby na vysoké úrovni. Pronajmete si tu lehátka i slunečníky a nechybí ani bary a restaurace v blízkém okolí.

V Rogoznici a blízkém okolí najdete nespočet dalších pláží různé velikosti a různé úrovně služeb. Některé vám nabídnou přírodní stín v podobě blízkých stromů, jiné se hodí spíše pro opalování nebo rychlou koupačku. Mezi další populární pláže patří například pláže Art, Crljina, Zatoglav nebo Perla Resort Beach. Klidně se ale vydejte po pobřežní promenádě Rogoznice a zastavte na té pláži, která se vám bude nejvíc líbit. Pokud se chcete dostat na ty opravdu skryté pláže, musíte na ně vyrazit na lodi. (zdroj)

V Rogoznici nenajdete veřejný plavecký bazén. Na výběr tu ale máte ze spousty apartmánů i prázdninových vilek s bazény. Pokud byste chtěli navštívit bazén a spa v okolí, můžete se vydat do Splitu – tam najdete Wellness and Spa Camping Stobreč Split.

Příroda

V okolí Rogoznice vás čeká spousta krásné přírody, kterou můžete poznávat pěšky, na kolech a pokud se rozhodnete pro výlet na ostrovy, tak i na lodi. Prohlédnout si tu můžete blízké jeskyně i proslulé místní jezero. Ostrůvek, na kterém se nachází historická část Rogoznice, je také zalesněný. Přírodu tu můžete objevovat doslova na každém kroku, ať už se rozhodnete vydat podél pobřeží, na ostrůvky nebo do vnitrozemí.

 • výlet: Národní park Kornati – tento jedinečný park se rozkládá na 89 neobydlených ostrovech a ostrůvcích. Jelikož plavba v této zóně byla nebezpečná kvůli mnoha skalám a kamenům pod mořem, uvidíte tu spoustu starých majáků, ke kterým se dnes vydávají turisté. Dostanete se sem například v rámci výletu z Trogiru. Pokud jste jachtaři, můžete si užívat plavbu mezi ostrovy a ostrůvky tohoto národního parku.
 • Jezero Dragon’s Eye (Dračí oko) – podle legendy vzniklo jezírko po dopadu meteoritu. Je ohraničeno vysokými útesy a skalami a můžete se v něm i vykoupat. Barva vody je unikátní díky horninám na dně jezera. Jezero je spojeno podzemními kanály a prasklinami ve skalách s mořem a dosahuje maximální hloubky okolo 15 metrů. Jeho zajímavostí je, že pokud se potopíte hlouběji, teplota vody je vyšší než na hladině. Občas v tomto jezírku uvidíte stoupat bubliny s teplou vodou a se solí – jezírko doslova “vře”. (zdroj)

Tipy na výlety

Přímo v Rogoznici:

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie a Kostelík sv. Mikuláše – ten první byl vystavěný v polovině 18. století, druhý pochází ze středověku. Oba kostely jsou významnými historickými památkami. V Kostelíku sv. Mikuláše se můžete každoročně zúčastnit tradiční mše, která se koná 6. prosince.
 • Historické centrum Rogoznice – tuto část městečka najdete na ostrůvku, který byl postupem času připojen k pevnině, aby se Rogoznica mohla rozrůstat. Uvidíte tu staré kamenné domy s tradičními zelenými okenicemi. Zbylá část ostrůvku je pokrytá lesy a můžete navštívit také voňavý levandulový labyrint.
 • Marina Frapa – nejkrásnější jadranský přístav, asi čtvrt hodiny pěšky z Rogoznice. Marina Frapa je oblíbeným místem jachtařů a stahují se sem VIP z okolí i ze zahraničí. Pokud máte rádi krásné a luxusní lodě, v tomto přístavu si jich užijete dosyta. Vedle přístavu najdete už zmíněné jezero Dračí oko. Podél moře se projdete po krásné promenádě. Pokud sem přijedete autem, zaparkujete ne zpoplatněném parkovišti (10 Kn za hodinu). (zdroj)

Výlety do okolí:

 • Šibenik – autem z Rogoznice jste v tomto přístavním městě asi za 45 minut. Šibenik je nádherné historické město s 35000 obyvateli. Nabídne vám spoustu krásných památek jako jsou tři různé pevnosti, Katedrála sv. Jakuba (zapsána na seznam UNESCO) a přes 20 kostelů a prohlédnete si tu i další významné budovy a paláce. Městečko žije i obchůdky a kulturou.
 • Mostar – z Rogoznice se sem dostanete za necelé 3 hodiny autem. Mostar je kouzelné město v Bosně a Hercegovině, kde můžete objevovat malebná zákoutí, přírodní krásy a hlavně jeho historické centrum. Populárním turistickým cílem je místní most (Stari Most), symbol města a součást dědictví UNESCO. Zaplatíte tu bez problému i Eury či kunami.
 • Trogir – v Trogiru jste z Rogoznice autem za půl hodiny. Trogir je malebné městečko se spoustou historických památek. Je ideálním cílem na jednodenní výlet – městu se přezdívá “Malé Benátky” a podobně jako v Rogoznici je jeho část umístěna na ostrůvku. Projděte si městečko, ochutnejte místní speciality a užijte si atmosféru.
 • Split – ve Splitu jste z Rogoznice za hodinu autem. Tento výlet můžete spojit i s návštěvou Trogiru, který máte po cestě. Ve Splitu se zabavíte přes den i večer. Navštívíte tu Diokleciánův palác, který je zasazen přímo do centra, nebo se projdete na kopeček Marjan. Ze Splitu se můžete dostat i do vyhlášené Modré Jeskyně (Blue cave), do které vplujete na loďce a užijete si barevných efektů, vznikajících lomem světla ve vodě. Na tento výlet vás vezme některá z agentur ve Splitu.
 • Ostrovy okolo Splitu – ze Splitu se snadno dostanete trajektem na různé okolní ostrovy, jako například Brač, Hvar, Vis, Šolta či Mali a Veli Drvenik. Na ostrovech můžete objevovat krásně čistou přírodu, malebná historická městečka a vesničky i spoustu krásných pláží.
 • Makarská riviéra – k její severní části se z Rogoznice dostanete asi za hodinu a půl autem. Makarská riviéra je turisty oblíbený pobřežní pás, plný malebných pobřežních vesniček. Uvidíte tu nádherně čisté moře, v blízkosti leží horské pásmo, ideální na trekking, a celá oblast je známá i svým zaměřením na vodní sporty a další aktivity.
 • Národní park Krka a Národní park Plitvická Jezera – oba rozsáhlé národní parky leží severně od Rogoznice (bližší je Krka). Každý z nich rozhodně stojí za celodenní výlet.

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Jóga v Marina Frapa – u bazénu se můžete přidat k lekci jógy v krásném prostředí přístavu; jógu můžete spojit i s návštěvou okolí. Více informací zde.
 • Půjčovna lodí a jachet – v této lokalitě si vyberete z mnoha levných i luxusních lodí i jachet, přesně podle vašeho rozpočtu. Na loďce se můžete vydat například směrem k národnímu parku Kornati. V této oblasti je plavba obzvlášť krásná. Loď si v okolí půjčíte snadno, například přes Click and Boat, Rent a Boat Rogoznica nebo přímo přes web přístavu Marina Frapa. Není problém ale loď půjčit až na místě.
 • Pokud byste se chtěli projet na něčem menším, můžete si půjčit třeba šlapadla. V sezóně najdete půjčovny například na plážích Lozica, Sepurina a Gornji Muli. Otevřeno bývá od 10 hodin ráno až do 8 večer.
 • V přístavu Marina Frapa najdete také sportovní centrum. Zahrajete si tu například bowling, venkovní šachy a je tu i posilovna a fitness, tenisové kurty a možnosti dalších sportů. Sportovní centrum leží hned vedle jezera Dračí oko.
 • Projeďte se na kole – tady najdete tipy na dobře značené cyklistické trasy. Vydat se ale můžete i na vlastní pěst, kam se vám zachce. Kolo si půjčíte například u Tomislava nebo v agentuře Adriagate.
 • Potápění si užijete například s agenturou Deep Blue Diving Center. Tuto agenturu najdete kousek od přístavu Marina Frapa. Centrum vám půjčí moderní vybavení, vezme vás na výlety s potápěním a nabídne vám potápěcí kurzy různého druhu. Potápět se můžete nejen ve dne, ale i v noci. Ceny začínají na 225 Kn na osobu.
 • Agentura Active Rogoznica vám půjčí paddle boardy (od dubna do listopadu půjčuje každodenně, ceny se pohybují od 18 do 30 Eur na den podle sezóny), kajaky (ceny mezi 25-40 Eury na den) nebo vás vezme na ranní běžecké poznávání Rogoznice (20 Eur na osobu, vybíhá se v 7 ráno od baru Starac a aktivita trvá hodinu a půl.
 • Pokud máte rádi organizované sportovní výlety, můžete se přidat na kajaky ze Šibeniku, například na výlet s názvem Skrytý Šibenik. Jedná se o půldenní výlet s průvodcem, který můžete absolvovat při východu nebo při západu slunce.
 • Pokud byste si rádi zkusili i zipline, máme pro vás výlet na kajaku v kombinaci s touto atrakcí. Organizovaný výlet trvá asi čtyři hodiny a v ceně je průvodce, vybavení, transfer k zipline a samotné svezení.
 • Další tipy na organizované výlety a aktivity najdete na této stránce.

Aktivity pro děti

S dětmi se můžete vydat na zmíněné kajaky, paddle boardy i lodě, například na blízké ostrůvky. Kromě toho v Rogoznici a okolí najdete spoustu pláží, které se budou dětem líbit. Na pláži Sepurina si půjčíte šlapadla a najdete tu dětský vodní park, složený z nafukovacích atrakcí. Také pláž Stupin má pozvolný přístup do moře a jsou tu k dispozici loďky a tobogány pro děti. A co dalšího můžete s dětmi podniknout v Rogoznici a okolí?

 • Objevujte staré město Rogoznice, ležící na ostrůvku. Užijte si v klidu společnou procházku, dejte si s dětmi dobrý oběd nebo zmrzlinu a jen tak odpočívejte.
 • Animační programy pro děti se v letní sezóně konají například v oblasti Stara Riva.
 • S dětmi se vydejte také na místní promenádu. Projdete se po ní okolo celého ostrůvku i dál po pobřeží a uvidíte krásné ostrůvky a nádhernou přírodu. Rogoznica je příjemná pro děti, protože je to malé, klidné letovisko.
 • Vypravit se můžete i do už zmíněného Národního parku Krka. Autem jste tam za 50 minut a uvidíte vodopády, jezírka a krásnou přírodu. V sezóně za vstup zaplatíte 200 Kn a vaše děti 120 Kn, děti do 7 let za vstup neplatí. Mimo hlavní sezónu na vstupném výrazně ušetříte.
 • Split – spolu s dětmi můžete objevovat také Split. Líbit se jim bude především akvárium, které je jediným mořským akváriem v Dalmácii. Na 800m2 tu uvidíte přes 80 mořských a 20 sladkovodních druhů ryb ve 22 nádržích.
 • S dětmi se můžete vydat i do Trogiru. Najdete tu i dětská hřiště – jedno z nich leží na trogirském ostrůvku, v západní části nedaleko věže pevnosti Kamerlengo, další najdete na ostrově Ciovo (adresa Lučica, Trogir). (zdroj)

Noční život v Rogoznici

Rogoznica sice patří mezi klidnější turistická letoviska, ale večer si tu bez problému dáte drink na pláži. Pokud byste chtěli strávit večer v živějším městě, vydejte se třeba do Splitu. Jestliže se ale spokojíte s příjemnou večeří a koktejlem, bude vám Rogoznica určitě stačit. Naopak – pokud máte malé děti, nemusíte se bát, že by se sem stahovaly davy lidí za hlučnou zábavou. I tak vám ale Rogoznica má co nabídnout. V turistické sezóně se tu koná spousta kulturních a zábavních akcí, jako například Rybářská noc a Rogoznica Night. Tyto dvě akce se konají v srpnu a účastní se jich místní, lidé z okolí i turisté.

Přímo v Rogoznici navštivte třeba Bar Coco Barocco s dobrou ledovou kávou, koktejly i něčím k snědku. Bar najdete přímo po levé straně od vjezdu na ostrovní část městečka. Na pevninské části najdete například Caffe bar Starac (Miline ul. 2) a pokud byste se chtěli vydat do západnější části města, zkuste Beach Bar Oaza na pláži Sepurina (Put Šepurine 45). Podél pobřeží Rogoznice najdete spoustu dalších plážových barů s výhledem na moře.

V přístavu Marina Frapa najdete podmořský bar Dragon’s Cave. V tomto baru můžete okny pozorovat podvodní svět a k tomu si dáte něco k pití. V létě bývá v baru příjemný chládek. Tento bar najdete na adrese Uvala Soline 1.

Pokud byste raději diskotéku, vypravte se do blízkého Primoštenu do klubu Aurora. Tento klub má dvě oddělená patra s tanečním parketem, 5 barů, venkovní taneční parket, bazén a VIP lounge. Noc tu zakončíte třeba pizzou nebo steakem. (zdroj)

Pokud vyrazíte za nočním životem do Splitu, nevynechte Lvxor Café and Restaurant přímo v centru. Můžete si sednout i ven na schody a užívat si atmosféry večerního města. Zamiřte také do Figa Food Baru, který podává kávu, vína i koktejly (záleží na denní době). Tento bar najdete uvnitř slavného Diokleciánova paláce, přímo v srdci Splitu.

Počasí v Rogoznici

V Rogoznici můžete očekávat příjemné středomořské klima. V zimních měsících vás tu zastihne déšť daleko pravděpodobněji než v létě. Nejsušším a nejteplejším měsícem je červenec a tím nejdeštivějším naopak listopad. Nejchladněji je v Rogoznici v lednu – průměrná denní teplota se v tomto období pohybuje okolo 7 °C. (zdroj)

Léta v Rogoznici jsou krátká, horká a většinou bez oblačnosti. Pokud se sem chcete vydat hlavně za koupáním a dalšími vodními aktivitami, volte období od konce června až do konce srpna. Nejteplejší moře v této oblasti bývá v první polovině srpna, kdy teplota vody stoupá až k příjemným 24,5 °C.

Jestliže se chcete vydávat na výlety, vynechte letní měsíce a raději se do Rogoznice vypravte v květnu, v první polovině června nebo v září. V tomto období můžete očekávat příjemné teploty na výlety pěšky i na kole. (zdroj)

Historie Rogoznice

Rogoznica byla (a stále je) významným přístavem, dobře krytým před mořem i před světem. Ještě dnes tu uvidíte spoustu rybářských lodiček, vydávajících se denně na širé moře. Toto město pravděpodobně vzniklo koncem 14. století a osídlena byla nejdříve pevninská část. Dobu jeho založení odhadují historici podle mnoha nálezů různých předmětů a důkazů dávného osídlení, jako jsou například historické mince, úlomky keramiky, amfory nebo ostatky ve starých hrobech.

Kromě rybolovu bylo dalším důležitým zdrojem obživy místních i zemědělství. V 16. století se do této oblasti vydávali lidé, kteří utíkali před invazí Turků z jiných měst a proto se uchylovali do bezpečí blízkého ostrůvku. Tím se městečko rozrůstalo. Ostrov byl později připojen k pevnině a tak vznikla Rogoznica. Dnes na vás historie dýchne v několika místních kostelích, které jsou opečovávanými historickými památkami, a také na ostrůvku, tvořícím historickou část Rogoznice. (zdroj)

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Rogoznica
Sending
User Review
4 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top