1 Trogir

Trogir: Nejlepší zájezdy 2023 & kompletní průvodce dovolenou

Nádherné pobřežní město, ležící zčásti na pevnině a zčásti na ostrově, na který se dostanete přes mosty. Trogir je plný historické atmosféry, možností sportovního vyžití pro turisty a přitom je daleko klidnější, než blízký Split. Bude se tu líbit především milovníkům umění a historie, ale také rodinám s dětmi, párům i jednotlivcům, kteří se rádi vydávají na výlety po okolí. A pro milovníky historie další dobrá zpráva: centrum Trogiru patří do světového dědictví UNESCO. Pojďte si přečíst další informace o této kouzelné dovolenkové destinaci.

1 Trogir

Všechny zájezdy →

Nejoblíbenější zájezdy v Trogiru

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam pěti nejoblíbenějších míst, kam Češi jezdí do Trogiru na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, těchto pět patří mezi ty nejprodávanější:

Medena hotel

1 Medena Hotel Trogir

Celý komplex o rozloze 60 hektarů je umístěn v mírném svahu nad mořem obklopen borovicovým hájem a bohatou zelení. Je vzdálen cca 2,5 km do centra letoviska Seget Donji, 5 km od centra Trogiru (UNESCO) a 7,5 km od přístavu ve Splitu. Štěrkovité, oblázkové pláže i s betonovými plotnami jsou vzdáleny od 150 metrů od hlavních budov dostupné procházkou po betonové stezce nebo po schodišti příjemným hájem.

Komplex Oaza Sunca (ex Resnik)

2 Komplex Oaza Sunca Ex Resnik Trogir

Komplex pavilonů a bungalovů je situován uprostřed vzrostlé zeleně v bezprostřední blízkosti krásné asi 1 km dlouhé oblázkové pláže. Centrum letoviska Kaštel Stafilić je vzdáleno cca 1 km, mezi Trogirem a Splitem. Historické centrum města Trogir leží ve vzdálenosti cca 5 km. Letiště ve Splitu se nachází ve vzdálenosti 1 km od ubytování.

Jadran

3 Jadran Trogir

Hotel se nachází v přímořském lázeňském městě Trogir na pobřeží Jaderského moře. Samotné historické centrum města je vzdálené asi 3 kilometry a v roce 1997 bylo zapsáno na seznam světových kulturních památek UNESCO.

Apartmány Belvedere

4 Apartmany Belvedere Trogir

Apartmány se nacházejí v malém turistickém městečku Střední Dalmácie Seget Vranjica, asi 5 km severně od Trogiru. Apartmány jsou obklopeny středomořskou vegetací, borovicovým lesem a jsou postaveny v kaskádovitém stylu, tudíž nabízejí krásný výhled na křišťálově čisté moře a mnoho malých ostrovů. Malé městečko Seget Vranjica má vše, co je potřebné pro příjemný a klidný pobyt. Pro kulturně-společenské vyžití doporučujeme navštívit okolní turistická centra jako je Trogir a Split.

Apartmány Medena

5 Apartmany Medena Trogir

Rozsáhlý apartmánový komplex se nachází v příjemném prostředí a je umístěn ve svahu obklopeném subtropickou vegetací. Rybářská vesnička Seget – Donji je vzdálena 1 km, Trogir 4 km a letiště ve Splitu 7 km. Písčitá pláž je přímo u apartmánů (dle polohy apartmánu může být vzdálena až 300 m). Nákupní možnosti mají klienti v městečku Seget – Donji.

ŠESTNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Trogiru

Trogir se řadí mezi menší turistická letoviska – město samotné má okolo 13000 obyvatel. Nachází se asi 60 km od Šibeniku a necelých 30 km od Splitu, kde je i letiště, takže se sem můžete dostat pohodlně letadlem. Pokud byste se do Trogiru chtěli vydat autem, počítejte s poměrně dlouhou cestou. V Trogiru na vás čeká spousta historických památek, vodních i sportovních aktivit a můžete se vydávat na výlety do okolí.

V Trogiru si můžete vybrat z velké nabídky apartmánů, ubytovacích komplexů i hotelů, nebo se sem vydat s využitím některé alternativní ubytovací služby. Užijete si tu také sluníčka, výborného jídla a oblíbených místních trhů s kvalitními produkty.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Trogiru

 • Trogir je z Česka velmi dobře dostupný. Můžete přiletět do blízkého Splitu a poté si půjčíte auto. Můžete ale přijet autem rovnou z Česka.
 • Trogir má spoustu krásných historických budov a památek – ideální místo pro milovníky umění, historie a architektury. Můžete tu navštívit například známou Katedrálu sv. Vavřince.
 • Je to skvělá destinace pro výlety po okolí – snadno se odsud dostanete například do Splitu, národního parku Krka nebo do Šibeniku.
 • Trogir je přístavním městem přímo na pobřeží Jadranu, takže se odsud snadno dostanete na blízké i vzdálenější ostrovy.
 • V letních nocích si tu užijete promenádu plnou barů a kaváren spolu s živou atmosférou, typickou pro středomořské chorvatské městečko.
 • Trogir získal přezdívku “Malé Benátky”, ačkoliv gondoly tu nepotkáte. Je to díky úzkým, křivolakým uličkám a vlivu Benátek na toto město v průběhu historie.
 • Trogir je velmi fotogenický – pokud rádi fotíte, vybavte se pořádnou zrcadlovkou a vyražte právě sem.
 • Pokud máte rádi menší a komornější ubytování, Trogir je výborným místem – přímo ve starém městě najdete mnoho různých rodinných hotýlků slušné kvality. Ubytovat se tu ale můžete i ve stylových apartmánech.

OSM důvodů, proč nejet na dovolenou do Trogiru

 • Trogir je opravdu malé městečko – celé jej projdete asi za 2-3 hodiny.
 • Ceny jsou tu vyšší, právě kvůli vysoké historické hodnotě místa a malému prostoru.
 • V hlavní letní sezóně je tu spousta turistů. Pokud si chcete na dovolené v klidu vydechnout, vyhněte se Trogiru v letním období.
 • Jelikož je Trogir opravdu malý, není tím pravým místem pro milovníky toho pravého nočního života, barů a party.
 • Pokud se sem dopravíte letadlem, budete si muset půjčit auto, abyste si užili i okolí. Jinak se budete brzy nudit.
 • V létě jsou ulice Trogiru velmi rozpálené a pokud se chcete toulat uličkami nebo vydávat po památkách, nejezděte tam v hlavní sezóně.
 • Trogir je sice plný apartmánů k pronájmu, ale parkovacích míst je tu poskrovnu (hlavně na ostrově). Pokud si parkování neověříte dopředu, můžete být nemile překvapeni.
 • V Trogiru sice najdete slušné restaurace, ale ne ty opravdu vynikající. Za tím nejlepším jídlem si musíte zajet například do vesnice Boraja, která je odsud půl hodiny autem.

Shrnutí

Trogir neboli “Malé Benátky” je atraktivním místem pro ty, kdo milují historii, architekturu, umění i dobré jídlo. Dostanete se sem snadno letadlem i autem. Najdete tu spoustu příjemných hotýlků i apartmánů a široké možnosti sportovního vyžití. Trogir je výborným výchozím bodem pro výlety na blízké ostrůvky, ale i na výlety po pevnině. Pokud ale chcete trávit dovolenou ve velkém hotelovém komplexu nebo v živém, turistickém městě, v Trogiru tohle nehledejte. V hlavní sezóně je Trogir sice plný turistů, ale rozlohou je toto město velmi malé a s parkováním to tu také není snadné.

Všechny zájezdy →

Koupání – pláže a koupaliště

V okolí Trogiru najdete mnoho krásných pláží, vhodných pro dospělé i pro rodiny s dětmi. Najdete tu i skvělé pláže pro milovníky vodních sportů, nočního života a barů. Mnoho pláží Trogiru je obklopeno krásnou přírodou. Za koupáním se můžete vydat i na blízký ostrov Ciovo, spojený s Trogirem mostem, a také na Veliki a Mali Drvenik. Ty nejlepší pláže oblasti tu máte přímo před nosem!

A jaké pláže najdete v Trogiru a okolí?

 • Pantan – tato krásná pláž se nachází 1,5 km z centra Trogiru. Část je oblázková a část písčitá. Pláž je obklopena borovicemi, pod kterými se schováte v letním horku. Na této pláži najdete plážový bar, kde si dáte zmrzlinu nebo něco k pití.
 • Okrug – tato pláž se nachází na ostrůvku Ciovo. Kromě ní v této oblasti najdete mnoho dalších pláží, většinou s pozvolným přístupem do vody, takže celá oblast je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž Okrug je snadno dostupná autem. Je to 2 km dlouhá pláž s oblázky, přezdívaná Copacabana Trogiru. Najdete tu spoustu plážových barů a několik restaurací a žije to tu i večer.
 • Kava – tuto pláž najdete také na ostrůvku Ciovo. Z centra Trogiru je vzdálená 12 km. Kava Beach je krásná přírodní pláž, ze které neuvidíte na žádné hotely a další turistická zařízení. Užijete si tu krásné přírody, čistého moře a sluníčka. Na této pláži také nenajdete žádné bary.
 • Zátoka Krknjasi – tato krásná zátoka se nachází na východní části ostrova Veli Drvenik. Je to přírodní zázrak – průzračná voda, nedotčená příroda a úžasné koupání. Budete se tu cítit jako v tropickém ráji a v místní taverně ochutnáte autentické dalmátské speciality.
 • Medena – tuto populární pláž najdete na jihozápadní části Trogiru, 4 km od centra města. 3 kilometry dlouhá oblázková pláž Medena je obklopena borovicovými lesy a nabídne vám spoustu sportovních aktivit.

To ale samozřejmě nejsou všechny pláže, které vám Trogir a blízké okolí nabízí. Můžete se vydat také na Okrug Gornji Beaches, Marina Seget Beaches či na Slatine Beach na ostrově Ciovo. V okolí Trogiru najdete i mnoho malých, hůře dostupných pláží, které můžete mít s trochou štěstí třeba i sami pro sebe. (zdroj)

Mnoho apartmánů a hotelů v Trogiru má vlastní bazén, stačí si jen vybrat. Přímo v Trogiru nenajdete žádný veřejný plavecký bazén, takže mimo letní sezónu se budete vydávat spíše na výlety. Pokud trváte na bazénu, musíte se vydat do Splitu.

Příroda

Blízké okolí Trogiru je plné krásné přírody, kterou si tu užijete na kole i pěšky. Nejkrásnějšími oblastmi jsou ostrůvky Veli Drvenik a Mali Drvenik. Čeká tu na vás i spousta krásných pláží, jako například ty v zátoce Krknjasi. Na ostrůvky se můžete vydat třeba i na piknik. A kam se ještě podívat?

 • výlet: Gospa od Prizidnice – vydejte se na procházku na východní výběžek ostrova Ciovo. Najdete tu malý kostelík, postavený mezi skálami na útesu. Můžete se sem vydat například z pláže Slatine (asi 40 minut pěšky ke kostelíku), nebo necháte auto na blízkém parkovišti a projdete se podél pobřeží.
 • Rezervace Pantan – jedná se o přírodní rezervaci s mokřady. Toto místo se nachází na cestě mezi Splitem a Trogirem. Najdete tu také zrekonstruovaný historický mlýn a v mokřadech můžete pozorovat spoustu vodních živočichů a rostlin, specifických pro tuto oblast. (zdroj)

Tipy na výlety

Přímo v Trogiru:

 • Historické město –  nachází se na malém ostrůvku, připojeném ke zbytku Trogiru mostem. Najdete tu malebné, křivolaké uličky a mnoho krásných historických památek. Navštivte Katedrálu sv. Vavřince, která patří k architektonickým skvostům Chorvatska, a také palác Cippiko. Tento palác patřil jedné z velmi bohatých místních rodin a zaujme vás krásně zdobenými okny.
 • Pevnost Kamerlengo – najdete ji také na ostrůvku Ciovo. Jedná se o historickou pevnost a hrad, odkud se vám naskytnou krásné výhledy do okolí.
 • Gradska loža Trogir – radniční budova s věží s výraznými hodinami. Můžete nakouknout na nádvoří a do pasáže. Věž byla dříve součástí kostela a až později z tohoto objektu vznikla radnice.
 • Určitě si projděte i zbytek centra tohoto malebného městečka, poznávejte uličky, místní restaurace a obyvatele.

Výlety do okolí:

 • Split – Do Splitu se z Trogiru dostanete asi za 40 minut a můžete tam strávit klidně celý den. Ve Splitu navštivte Diokleciánův palác, Galerii moderního umění nebo se projděte na kopeček Marjan. Vydat se můžete také do Modré jeskyně (Blue cave). Do jeskyně se vplouvá malým otvorem ve skále a lom světla uvnitř vytváří jedinečné barevné efekty. Mnoho místních agentur pořádá výlety k této jeskyni, lístky si koupíte snadno na místě i přes internet.
 • V rámci organizovaného výletu se můžete vydat také na 5 krásných ostrovů Jadranu. Během 10hodinového výletu navštívíte ostrovy Hvar, Biševo, Vis, Ravnik a Budikovec a součástí výletu je i zmíněná Modrá jeskyně. Tyto výlety začínají ve Splitu nebo přímo v Trogiru a zajišťují je místní agentury. Více se dozvíte například zde.
 • Ostrov Hvar – na tento krásný ostrov se dostanete trajektem ze Splitu a můžete tu strávit celý den. Hvar patří mezi největší Dalmatské ostrovy. Je nazýván chorvatskou Madeirou a zaujme vás bohatou historií, krásnými plážemi, výborným vínem i tradičními městečky a vesničkami. A ve stejnojmenném hlavním městě to opravdu žije!
 • Agentura Trogir travel agency nabízí mnoho různých výletů přímo z Trogiru. Můžete se s nimi vydat například na ostrov Hvar, do modré laguny a na ostrov Šolta nebo na ostrovy Brac a Bol. Ceny se liší podle zvoleného výletu a jeho délky.
 • Agentura Trogir excursions vás vezme například k Plitvickým jezerům, do Dubrovníku nebo do národního parku Krka. Pořádá i procházky s průvodcem nebo soukromé i skupinové výlety na lodích.
 • Etno eko vesnička Škopljanci Radošic – vnitrozemská vesnička, z Trogiru vzdálená 35 minut autem. Vesnička se nachází uprostřed krásné přírody. Dlouho byla opuštěná a poté se místní rozhodli ji zrekonstruovat. Dnes je toto místo oblíbeným turistickým cílem. Ochutnáte tu výborné místní speciality, navštívíte mini zoo a bio zahrádku a odpočinete si od ruchu města.

Sportovní a adrenalinové aktivity

 • Půjčovna lodí – na ostrově Ciovo najdete také půjčovnu lodí Rent a Boat Ciovo. Ceny začínají okolo 85 Eur. Na tyto služby můžete využít také agentury Kurenat Watersport and Rentals.
 • Půjčovna kajaků – Trogir Kayak je agentura, nabízející půjčení kajaků na jeden i více dní, ale pořádá i rybářské výlety.
 • Půjčovna e-biků, elektrických koloběžek, kol a vodních skútrů – to vše naleznete na ostrově Ciovo v agentuře Uriel ReNT. Ceny se liší v závislosti na vašem výběru a na délce půjčení. Například e-kolo si půjčíte za 150 Kn (20 Eur) na 3 hodiny, celodenní půjčovné je 300 Kn (40 Eur).
 • Na kolech se můžete projet na ostrově Ciovo. Trasy pro pěší a pro cyklisty na tomto ostrůvku mají celkem okolo 70 km. Při dobrém počasí si užijete výhledu na otevřené moře a také na blízké ostrovy. Pojedete se nebo se projdete krajem olivovníků a vinné révy a zastavíte se cestou na něco dobrého. Mapu s trasami pro cyklisty a pěší na tomto ostrově si můžete stáhnout zde. (zdroj)
 • Na pláži Medena najdete centrum vodních sportů, tenisové, fotbalové a basketbalové hřiště i hřiště na plážový volejbal. Můžete tu vyzkoušet i vodní lyže nebo vodní skútry.
 • Trogir travel agency vám nabízí celodenní exkurze – procházky po městě, exkurze na lodi i na souši nebo rybářské výlety. Půjčí vám i loď, kolo, kajak a další příslušenství.
 • Potápění si užijete s Trogir Diving Center. Toto centrum potápění vám nabídne několikahodinové výlety, šnorchlovací výlety a potápěcí exkurze. Pokud jste se ještě nikdy nepotápěli, v této škole se můžete pustit také do potápěčského kurzu, který je zakončený certifikátem. Potřebné vybavení si tu také bez problému půjčíte.
 • Výlet po řece Pantana na paddleboardech – organizovaný výlet s půjčením potřebného vybavení v ceně. Užijete si klidnou vodu, krásné výhledy a přírodu, plnou především mnoha druhů ptáků. Na výlet se vydáte v 6 večer a trvá asi 2 hodiny.
 • Pokud máte rádi fitness centra, v Trogiru můžete navštívit Trogir GYM.

Aktivity pro děti

Dětem se bude Trogir líbit už proto, že jde o krásné, historické městečko. Pro pobyt s dětmi poskytuje dostatek klidu, ale i možností zábavy a výletů. S dětmi navštivte například pláž Okrug, protože je zde klidné moře a vstup do vody je pozvolný. Projít pěšky nebo projet na kole s dětmi můžete také ostrov Ciovo. Trasy najdete v sekci Sportovní a adrenalinové aktivity.

 • Split – spolu s dětmi můžete objevovat už zmíněné město Split. Děti určitě ocení místní akvárium, které je jediným mořským akváriem Dalmácie. Ve 22 nádržích tu uvidíte přes 80 druhů mořských a 20 druhů sladkovodních ryb na 800m2.
 • Ze Splitu si můžete s dětmi také udělat celodenní výlet na blízké ostrovy, například na ostrovy Brač, Šolta nebo Hvar.
 • Přímo z Trogiru se dostanete i na blízké ostrůvky Mali Drvenik a Veli Drvenik. Jezdí tam trajekty Jadrolinija. Jedná se o klidné ostrůvky s pěknou přírodou a několika městečky a vesničkami, které si můžete prohlédnout. Dá se tu i potápět nebo si užívat klidných pláží.
 • Pokud se vydáte na ostrov Hvar, můžete s dětmi navštívit například pevnost Španjola, která je dominantou města Hvar. Z tohoto ostrova se také můžete vydat na výlet ponorkou, spojený s pozorováním podmořského světa.
 • Krásná dětská hřiště naleznete přímo v Trogiru. Jedno leží na trogirském ostrůvku, v jeho západní části nedaleko věže pevnosti Kamerlengo, další například na ostrově Ciovo (adresa Lučica, Trogir).
 • Pláže ostrova Ciovo jsou také perfektním místem pro děti. Na mnoha z nich najdete plážové bary a kavárny a děti si dají zmrzlinu.
 • Výlet do národního parku Krka – cca 45 minut autem z Trogiru leží tento národní park s vodopády, jezírky a krásnou přírodou. Kompletní vstupné v hlavní sezóně je 200 Kn na dospělého a 120 Kn na děti od 7 let, menší děti mají vstup zdarma. Pokud se do Krky vypravíte mimo sezónu (například v dubnu, květnu nebo říjnu), vstupné je výrazně nižší.

Noční život v Trogiru

V Trogiru se pobavíte i po setmění. Jde sice o malé městečko, takže noční život není tak živý jako v jiných destinacích, ale koktejl nebo víno si tu večer dáte. Hlavně v létě tu najdete několik barů, otevřených do pozdních nočních hodin. Pokud si chcete užívat drinky na pláži, můžete se zastavit na pláži Okrug, kde je více různých plážových barů. Kdybyste se chtěli vydat na večerní výlet za nočním životem, vyrazte do Mariny nebo do blízkého Splitu.

Pokud chcete zůstat v Trogiru a rádi byste si zatančili, můžete navštívit například Disco Club Monaco (ul. Obala Kralja Zvonimira 7, Trogir), Trogir Night (ul. Kneza Trpimira 2A) nebo také Lounge Bar Trogir, který nabízí slušné služby a příjemnou atmosféru.

Pokud byste si večer rádi dali sklenku dobrého vína nebo koktejl, máte na výběr z mnoha různých barů – například Cocktail Bar Padre (Ribarska ul. 5) nebo Martinino Coctail and Caffe Bar, který najdete přímo v historickém Trogiru. Navštívit můžete také Calebotta wine bar and restaurant – stylové místo, kde si k vínu dáte i lokální pokrmy. Kromě místních vín vám tento bar nabídne také italská a francouzská vína.

V Trogiru narazíte na mnoho dalších barů, například Caffe Bar Bok, Caffe Bar Martinino nebo Beach Bar Flashback. Posledný zmíněný bar leží přímo na pláži na ostrově Ciovo. Na stejné pláži najdete také bary Favorit nebo Vagabundo.

Počasí v Trogiru

V Trogiru vás očekávají kratší, horká léta se spoustou sluníčka. Zimy jsou dlouhé a chladné, často také poměrně vlhké. Pro letní aktivity a pro koupání se nejvíce hodí období od druhé poloviny června až do konce srpna. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy průměrná denní teplota dosahuje 24,6 °C. Nejdeštivějším měsícem v této oblasti bývá listopad, občasné deště přitom můžete očekávat od poloviny září až do první poloviny května.

V Trogiru občas i nasněží. Sníh zde můžete nejčastěji očekávat okolo poloviny ledna. Podle počasí se také odvíjí návštěvnost, která v Trogiru bývá nejvyšší v červenci, srpnu a v květnu. Pokud chcete jezdit na výlety spíše než se koupat v moři, raději se do Trogiru vydejte například v dubnu nebo v září. V zimě si tuto oblast příliš neužijete, protože průměrná teplota je nízká a může vás zastihnout déšť nebo sníh. (zdroj)

Historie Trogiru

První zmínky o osídlení této oblasti pocházejí ze 3. století před naším letopočtem. V této době zde byl Řeky založen obchodní přístav Tragurion. Později si tento přístav podmanili Římané. Vliv řecké a římské nadvlády je dodnes jasně patrný na památkách starého města. Římské město Trogir bylo později zničeno nájezdy Slovanů a Avarů (v 6. – 7. století našeho letopočtu) a Slované začali postupně zakládat farmy mimo ostrovní část města. Město bylo později dobyto a podmaněno Benátčany – ti Trogir ovládali od roku 1420 až do konce 18. století.

Spousta místní architektury, kterou dnes uvidíte především v historickém centru, pochází z doby od 13. do 16. století. V tomto období Trogir vzkvétal. Poté padl do rukou Rakušanů, Francouzů a nakonec opět Rakušanů, kteří území ovládali až do roku 1918. Od té doby patřil Trogir pod Jugoslávii a po osamostatnění Chorvatska se stal jeho součástí. Dnes je tato oblast významnou turistickou destinací s mnoha skvěle zachovanými historickými památkami, patřícími do dědictví UNESCO. Celou dlouhou a divokou historii tohoto přístavního města tak můžete objevovat i vy. (zdroj)

Všechny zájezdy →

Hodnocení letoviska Trogir
Sending
User Review
5 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top