Kam do Itálie autem k moři?

Většina tuzemských turistů využívá letoviska především v severní Itálii. Důvodem je jejich blízkost, a tedy dobrá dostupnost z ČR.

Na sever Itálie je v závislost na tom, jakou trasu zvolíte a kolik si cestou uděláte přestávek, reálné dorazit po vlastní ose už za 8 hodin. Asi nejčastěji volenou trasou je ta vedoucí přes rakouský Salzburg.

Caorle

Italské město bychom našli v provincii Venezia v oblasti benátska. Vzdálenost zhruba 70 km na severovýchod od Benátek jej předurčuje k roli jednoho z nejčastějších cílů českých turistů. Podle mnohých je navíc jedním z nejhezčích míst v Itálii.

Caorle - Italie

Caorle představuje unikátní spojení nádherné písečné pláže s historií i rušným nočním životem moderního střediska. Jedná se o historické město, které bylo v turistické letovisko přetvořeno přirozeně a postupně. Každá lidská činnost zde tak zanechala stopu. Svou neopakovatelnou krásou místo okouzlilo i spisovatele Ernesta Hemingwaye.

Výjimečné je toto místo rovněž svým zázemím pro sportovce. Nabídne totiž propracovanou síť cyklotras. Dovolenou si zde tak užijí všichni vyznavači pohybu.

Bibione

Přímořské letovisko se nachází v regionu Benátsko. Mezi tuzemskými turisty patří k nejoblíbenějším italským destinacím. Během let se proměnilo v moderní evropské středisko s vysokou úrovní poskytovaných služeb.

Bibione - Itálie

Vzhledem ke své strategické poloze představuje Bibione rovněž ideální výchozí bod pro poznávání dalších okouzlujících italských měst – Benátek a Terstu.

Kvalitní infrastruktura, nádherná příroda s písečnými plážemi a mnoho možností zábavy dělá z Bibione ideální cíl rodinné dovolené. Vzhledem ke kvalitnímu zázemí, které již pamatuje i na odstraňování bariér, lze navíc návštěvu doporučit i lidem s handicapem.

Nejrušnější částí s množstvím barů a restaurací je Bibione Spiaggia. Naopak v Bibione Lido del Sole můžete strávit klidný den odpočinkem na pláži.

Grado

Město v severovýchodním regionu Furlánsko-Julské Benátsko patří podle mnohých k těm vůbec nejkrásnějším letoviskům severní Itálie.

Není tak asi divu, že i básník Biagio Marin, který se tu narodil, se tímto místem inspiroval. Oblíbila si jej i šlechta. Už v 19. století se jednalo o oblíbenou rekreační lokalitu rodu Habsburků. Díky tomu se v městečku udržela lázeňská tradice.

Grado.- Itálie

K oblíbeným místům turistů tak Grado patří především pro svou historii a také pro překrásné pláže. Ty jsou označeny jako „Bandiera Blu“, což znamená, že splňují standardy péče o životní prostředí.

 Lignano Sabbiadoro 

Italské město v oblasti Friuli-Venezia Giulia. Oblíbené přímořské letovisko za sebou má teprve nedlouhou historii, vzniklo v 50. letech minulého století. Osloví zejména vyznavače nočního života.

V částech Lignano Pineta a Lignano Riviera najdeme ovšem i půvabnou přírodu. Samotné Lignano Pineta je ostatně obklopeno piniovým lesem. 

Lignano Sabbiadoro - Itálie

Místní pláže jsou navíc velmi pečlivě udržované, poskytují proto dokonalý prostor k relaxaci. Lignano Sabbiadoro představuje navíc i ideální výchozí bod pro výlet do Benátek, které jsou odsud vzdáleny cca 90 kilometrů.

Jestliže sem vyrazíte na dovolenou s dětmi, minout byste neměli především nedalekou zoologickou zahradu Punta Verde. Obyvatelé ZOO jsou velmi rozmanití, celkem bychom tu našli kolem 1500 druhů zvířat.

Lido di Jesolo

Toto letovisko se rozkládá v oblasti Benátska. Lido di Jesolo je vyhlášeným místem zejména mezi milovníky zábavy. Vznikla tu řada barů a restaurací, v nichž stojí za to ochutnat především ryby a mořské plody.

V této oblasti je dokonce největším střediskem. Typické je proto zejména tím, že je tu povětšinou rušno, počty turistů, kteří sem každoročně přijedou, šplhají do stovek tisíc. Odpočinout si však můžete, a to na více než 15 km dlouhé písečné pláži. Její čistota je na vynikající úrovni, což potvrzuje i každoroční ocenění Modrou vlajkou.

Milovníci aktivního trávení volného času mohou zavítat třeba místní vodní park. Oblíbenou aktivitou pro turisty jsou rovněž výlety na lodích. Okolí nabízí i mnoho zajímavostí, okružní plavby se pořádají kolem pobřeží a stejně tak se organizují pravidelné výlety do Benátek.

Sending
User Review
4.2 (5 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *