Nejlepší cestovní kufr

Jakn vybrat ten nejlepší kufr na kratší létání?

Výběr zavazadla se na našem pohodlí a pocitech spokojenosti na cestách podílí velmi výrazně i přesto, že si to mnohdy ani neuvědomujeme. Parametrů, podle kterých si můžeme vybírat kufr, který s námi bude sdílet cestovatelská dobrodružství, je přitom celá řada a před koupí toho či onoho modelu se vyplatí věnovat jejich posouzení dostatek času a energie. Jestliže je do výběru zavazadla skutečně investujeme, již při první cestě si uvědomíme, že bezezbytku platí parafráze starého známého přísloví: těžko u vyhledávače, lehko na letišti.

Doporučujeme – Nejlepší cestovní kufr cena/kvalita – recenze/srovnání

Jak vybírat kufr?

Před koupí cestovního zavazadla je na místě si uvědomit, že neexistuje jeden jediný, absolutně nejlepší kufr, ale namísto toho je vždy třeba vybrat právě takový, který maximálně odpovídá našim konkrétním požadavkům. Velikost, hmotnost, materiál, vnitřní uspořádání… každý potřebuje a preferuje něco jiného.

Tentokrát se zaměříme na menší kufry vhodné pro kratší létání, tj. takové které se hodí např. pro cesty na populární eurovíkendy, několik málo dní trvající služební cesty apod. I tak ale zbývá hodně parametrů, které bude třeba posoudit.

 

Jak velký je malý kufr?

Kufry se obvykle dělí do tří velikostí, S, M a L. Stejně jako u oblečení platí, že za malou je považována velikost S. Pojem malý kufr je někdy zaměňován za označení „kabinové zavazadlo“. Není to ale úplně přesné, kufry použitelné jako „cabin luggage“ mají sice obecně velikost S, jejich rozměry jsou ale přesně definované. Pokud budete chtít svůj malý kufr použít jako kabinové zavazadlo, musí je naplňovat. Nejčastěji se jedná o rozměry 55 x 40 x 20 cm i s kolečky (mezi jednotlivými leteckými společnostmi však mohou existovat drobné rozdíly). Chcete-li tedy využívat svůj nový kufr jako kabinové zavazadlo, musíte jej podle toho vybrat.

Plast, látka nebo kůže?

Na trhu se lze setkat s kufry plastovými (ty jsou často označované jako skořepinové), textilními a koženými. Po kožených kufrech sáhnou spíše cestovatelé hledající jistou míru exkluzivity, první dva jmenované typy jsou běžnější a cestovatelé si většinou vybírají právě mezi nimi. Zatímco skořepina lépe chrání obsah zavazadla a je omyvatelná, látkové kufry lze v případě poškození v některých případech opravit a jsou do jisté míry poddajné, což se může hodit v situaci, kdy k tomu, aby se kufr vešel do úložného prostoru chybí opravdu pouze několik málo milimetrů.

Více koleček, lepší kufr?

Otázka, zda volit dvě nebo čtyři kolečka je další z těch, které si cestovatel musí zodpovědět. Varianta se dvěma kolečky je prostorově úspornější, kufr se čtyřmi kolečky se zase lépe ovládá a při prodírání se davem v letištní hale je k nezaplacení.

Vnitřní uspořádání, TSA a další

Mezi další parametry patří způsob řešení vnitřních prostor kufru, někomu bude vyhovovat spíše maximální objem, někomu větší počet nejrůznějších kapes, přepážek apod., někdo bude vyžadovat kapsu na notebook. Pokud je kufr uzamykatelný, zámek by měl splňovat standard TSA, který umožňuje kontrolorům otevřít jej univerzálním klíčem, čímž mizí riziko poškození zavazadla v případě, že bude vybráno ke kontrole. Nezanedbatelnou roli bude při výběru hrát jistě i design kufru a jeho cena.

Typy na nejlepší kufry pro kratší létání

American Tourister Bon Air Spinner

Klasika a jeden z neprodávanějších kufrů v kategorii S. Srdce cestovatelů si tento odolný skořepinový kufr získal originálním designem i skvělými funkčními vlastnostmi. Jeho rozměry odpovídají běžným požadavkům na kabinové zavazadlo, hmotnost potom činí příjemných 2,5 kg. Kufr je díky svým čtyřem kolečkům skvěle ovladatelný. Celkový objem činí 31,5 l a vnitřní prostor obsahuje separátní kapsu, dělící přepážku a popruhy pro fixaci naskládaného oblečení. Zavazadlo disponuje TSA zámkem a na trhu je dostupné v několika barvách, kromě obligátní černé je to také oranžová, žlutá, modrá a růžová. Kufr lze sehnat za cenu pod 3000 korun.



Aerolite T-9515/3-Sh

Cestovní kufr Aerolite patří mezi textilní zavazadla. S objemem 34 l, rozměry klasického kabinového zavazadla a velmi nízkou hmotností pouhých 1,8 kg je ideálním společníkem pro každou služební cestu, nebo krátkou dovolenou. Kufr má dvě čelní kapsy a jednu velkou vnitřní kapsu na zip i dvě polstrovaná madla. Na zipu jsou očka pro možnost použití zámku (kódový zámek je součástí balení). Kufr má dvě kolečka pro snadnou manipulaci a dostupný je v klasické a elegantní černé barvě. Za toto zavazadlo zákazník běžně zaplatí něco okolo velmi příjemných 1600 korun.


Rock TR-0161/3-S

Cestovní textilní kufr značky Rock má při nízké hmotnosti 1,8 kg a rozměrech 55 x 38 x 20 cm, které naplňují definici kabinového zavazadlo objem 30 l. Zavazadlo má zajímavý design a pořídit jej lze v několika barevných variantách, od černé a béžové přes fialovou až po světle či tmavě modrou. Díky čtyřem kolečkům je kufr snadno ovladatelný a disponuje praktickou přední kapsou. V interiéru se nachází další kapsa a kufr má i vnitřní jistící popruhy. Součástí kufru je i TSA zámek. S cenou okolo 2000 korun se rozhodně jedná o zavazadlo s dobrým poměrem cena/výkon.

Sending
User Review
0 (0 votes)

1 názor na “Nejlepší cestovní kufr”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *