Reunion krásná dovolená na ostrově

Jestliže máte volné finanční prostředky a nevyčerpanou dovolenou k tomu, zkuste se podívat na jedno z kouzelných míst v Indickém oceáně. Že jich tam moc nebude, protože je vůkol jen samá voda? To je sice pravda, ale i v oceáně občas narazíte i na ostrovy. A Réunion je jedním z takových ostrovů. Je to zároveň zámořský department patřící Francii. Takže až stanete suchou nohou na jeho půdě, stále se budete nacházet v EU.

Proč zrovna Réunion? Protože nabízí vše, co vyznavači aktivní dovolené potřebují k životu. Pláže i hory. A to vše na poměrně malém prostoru. Ostrov Réunion opravdu není příliš veliký. Pouze 65 km na délku a asi 45 km na šířku.

Na Réunionu panuje prakticky věčné léto. Obecně se však jedná o ostrov v tropickém pásu, takže letní teploty dosahují čtyřicítek, zatímco ty zimní sahají pouze ke třiceti stupňů Celsia a nevyhýbají se mu ani tropické cyklóny. Určitě si však kromě letního oblečení přibalte do batohu i něco teplého. Až vyrazíte na trek do hor, budete hřejivou bundu určitě potřebovat.

Ty pláže! Nádherné s bílým nebo černým pískem. Réunion je totiž sopečného původu a jednu ještě dosud činnou sopku na něm najdete. Jmenuje se Piton de la Fournaise, vysoká je 2632 metrů a vidět ji patří k zážitkům, na které se nezapomíná.

Paragliding, cykloturistika, horská turistika nebo jen odpočívání na plážích – toto všechno Réunion nabízí svým návštěvníkům.

Sending
User Review
0 (0 votes)

1 názor na “Reunion krásná dovolená na ostrově”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *