Co je potřeba vědět při cestě do Tunisu

Koho by nelákala tak půvabná země s písčitými plážemi a průzračným mořem. Ano, možná jste správně odhadli, že je řeč o Tunisku. Pokud se chystáte do této oblasti, rozhodně doporučujeme, přečíst si několik rad a vybavit se potřebnými informacemi o této destinaci, které se vám rozhodně budou hodit. 

Co je potřeba pro cestu do Tuniska?

Abyste mohli do země bez problémů vstoupit, potřebujete samozřejmě cestovní pas. V případě, že letíte s cestovní kanceláří, musí být váš pas platný ještě 3 měsíce po opuštění země. Pokud cestujete na vlastní pěst, lhůta se prodlužuje na 6 měsíců. Výhoda cesty s cestovní kanceláří je navíc v tom, že nemusíte zařizovat vízum, ovšem během pobytu, nesmíte vycestovat z Tuniska do jiné země, ani za účelem výletu!

Jak se mluví v Tunisku?

Arabsky, francouzsky a anglicky. Jelikož Tunisko bylo dlouho pod nadvládou Francie, všichni se ve školách učili Francouzky, což byl jejich druhý jazyk.

Čím se platí v Tunisku a kde bankovky směním ?

Možná se ptáte, jaké si vyměnit peníze nebo Čím se platí v Tunisku? V tomhle odstavci Vám zodpovíme, všechny Vaše otázky.

Tunisku se platí tuniským dinárem, který bohužel nesmíte do země přivést, což znamená, že si musíte měnu vyměnit až při příjezdu přímo v zemi, a to buď v bankách nebo směnárnách. Kurz je každý den vyhlašován, a proto nemusíte řešit, kde peníze směníte, protože jak v bance, tak ve směnárně je kurz stejný. Bankomaty jsou dostupné v turistických letoviscích a ve větších městech. Cizí měnu smíte dovést v maximální hodnotě kolem 30 000 Kč, pokud chcete vést více peněz, je nutné, informovat o tom celní kontrolu. Nejlépe směníte eura či dolary.


Najít nejlevnější zájezd do Tunisu


Pitná voda a zásvuky v Tunisku

Problémem bývá pitná voda, kterou sice Tunisané v hotelích považují za nezávadnou, ale jelikož vy na ni nejste zvyklí, doporučujeme raději koupit balenou vodu, přejdete tak možným zažívacím potížím. Zásuvky jsou v Tunisku stejné, takže není nutné, dokupovat adaptér. Vaši elektroniku tak dobijete bez problémů.

 

Co nezapomenout navštívit?

Na nákup se určitě vydejte alespoň jednou na tržiště, které je velmi specifické a atmosféra vás určitě pohltí. Trhovci jsou zvyklí smlouvat, proto je lepší, mít menší bankovky. Pokud budete mít spíše větší, ke smlouvání je asi nepřemluvíte. Doporučujeme nemluvit německy, protože Tunisané s Němci příliš nesmlouvají a naopak nasazují ceny velmi vysoko. Pozor na užívání některých českých výrazů, obchodníci jsou často znalí. Úředním jazykem je arabština, ale nebojte, domluvíte se i ve většině případů i francouzsky a anglicky.


Přečtěte si i náš článek co si nezapomenout vzít na dovolenou k moři a naše srovnání cestovních kufrů pro rok 2018


 

 

Na co si dát pozor v Tunisku?

Při procházce městem si dejte velký pozor na lidi kolem sebe. V žádném případě se nenechte nikam zatáhnout. Mnozí často lákají turisty do svých domovů, kde jim následně nabízí nejrůznější předměty a dožadují se peněz. Často se nesnadno hledá únik.

Nedávejte nic žebrákům, ani žebrajícím dětem. Jednoduše si jich nevšímejte, ačkoli chápeme, že to může být obtížné. Pokud byste jim však přispěli, otravovali by vás mnohem více a nedali vám pokoj.


•Najít nejlevnější zájezd do Tunisu•


Zákaz focení v Tunisku?

Poslední důležitou věcí je zákaz fotografování určitých míst. Nesmíte fotografovat vládní/politické a vojenské objekty, dále letiště, přístavy, mosty a železnice.

Základní informace o zemi již máte, teď stačí už jen zabalit a vyrazit užívat si sluníčka a letní dovolené! 


Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře, my Vám poradíme.

Sending
User Review
4 (1 vote)

6 názorů na “Co je potřeba vědět při cestě do Tunisu”

  1. Dobrý den chci se zeptat letím do Tunisu ale mam voperovaný VNS stimulátor je to obdoba kardiostimulatoru musím mít potvrzení ve francouzštině či angličtině?

  2. NOVÁKOVÁ vĚRA

    Dobrý den,
    do Tunisu má v červnu letět babička a dědeček s vnoučaty 7 a 10 let. Rodiče nepoletí. Je nutné nějaké potvrzení pro prarodiče? Poletí s CK.
    DĚKUJI

  3. Dobrý večer, letím s CK 11.8.2023 do Tuniska .Pas mi končí 9.1.2024 je jěště do této země pas platný.Děkuji za odpověd

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *