Kam ve Španělsku na dovolenou

Vydat se na jih Evropy, to znamená odpočinek, trochu vína, a ještě o mnoho více poznání než kdekoliv jinde. Máte rádi architektonické skvosty Španělska? Potom byste je měli vidět zblízka, vypadají úplně jinak než na fotkách. O poznání majestátněji, připomínající dobu začátků proslulého koloniálního impéria. Zamířit do Hispánie a poznat její bohatství, to je plán, který by měl promýšlet už v zimních měsících každý zkušený cestovatel. Léto pak může být vážně báječné. Platíte eurem, španělština není těžká a anglicky se domluvíte také velmi dobře. Co víc si ještě přát?

Čeká vás poznávání ostrovů plných slunce

Pokud jste si oblíbili Španělsko i kvůli tomu, že má příjemné zimy a horká léta, určitě se rádi vypravíte na Baleárské ostrovy, nezávisle na ročním období. Slibují velmi zajímavé zážitky ve všech směrech. Kromě nenucené a velmi uvolněné atmosféry tohoto místa vám jistě neujde ani bohatá historie, kterou reprezentuje například gotická katedrála La Seu. Mallorca znamená bary a pláže, krásné počasí snad po celý rok a tolik hodin slunečního svitu, kolik si už s letenkou objednáte. Vzácná to destinace, že? Samozřejmě mluvíme mírně v nadsázce, ale laskavý čtenář ví, že Španělsko je na každý pád zemí plnou slunce. 

Palma de Mallorca
Palma de Mallorca

Na Mallorce se společně potkávají nejen maurské skvosty, ale také architektura západního křesťanství, reprezentovaného hlavně typicky aragonským stylem. Majitelé se na ostrově střídali v historii často, šlo totiž o prestižní destinaci, která slibovala výbornou kontrolu nad středomořským obchodem. Písečné pláže na největším ostrově Baleár lákají k návštěvě, ale nezapomínejme ani na bohatou historii místa, reprezentovanou například královským palácem La Almudiana. Nenechejte si ujít ani kostel svaté Eulálie, zájem turistů probudí v rámci ostrova jistě i kartuziánský klášter městečka Valldemossa. Teď už si zbývá jen sestavit celotýdenní program, to bude na Mallorku jistě stačit!

Navštivte ale také krásy Andalusie

Když se řekne Sevilla, každému se jistě vybaví jih Pyrenejského poloostrova, místo, ve kterém vyrostla jedna z nejznámějších sakrálních památek našeho světa a olivové háje střídající se téměř rovnoměrně s budoucí tekutou révou. Město hodně vydělalo na rozvoji koloniální Ameriky, jakmile začalo do Evropy proudit zlato, stalo se doslova a do písmene překladištěm. A také výstavní skříní Španělska, společně s El Escorialem a dalšími krásami v okolí Madridu. Sevilla má nejen univerzitu, ale také metro, což je pro dopravu turistů zcela zásadní. Za krátkou chvilku můžete být na druhém konci města, které se zapsalo do paměti návštěvníků i býčími zápasy. Čtvrté největší město v Hispánii hned po Barceloně, Valencii a Madridu. Cestování vám přeci jen pár týdnů zabere, když budete důkladní.

Zvonice katedrály, zvaná též Giralda, připomene muslimskou epochu Španělska. Chcete víc? Ale jistě, královský palác Alcázar nebo antické památky v nedaleké Córdobě, račte se nechat pozvat do těchto vzácných zákoutí Andalusie. Dovolená právě tady znamená i ochutnávku gastronomie, nenechte si ujít olivový olej první třídy, paellu, sklenku vína nebo sušenou šunku, kterou je Španělsko přímo pověstné.

Nejzajímavější místa ve Španělsku

Zkuste se vypravit do Santiaga de Compostella jako dávní křesťanští poutníci. Užijte si pobřeží Costa Brava nebo La Coruňu, město, které také má mnoho co nabídnout. Když se řekne Španělsko, určitě si mnozí vybaví i krásy Toleda nebo Leónu, což jsou historická města spojená s křesťanskými králi, jimž se znovudobývání Pyrenejského poloostrova nakonec podařilo, byť za cenu dosti krvavých střetů s Maury.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *