Řecko – povinný elektronický vstupní formulář /otázky

Chystáte se letos navštívit Řecko? Máme pro Vás důležitou zprávu. Řecko jako první stát spouští povinné elektronické formuláře. V platnost formulář přichází od 1.července 2020. Důležité je mít formulář vyplněný minimálně 48 hodin před odcestováním do Řecka.

Kde najdu formulář?

Formulář najdete na webu travel.gov.gr

Kdy přijde QR kód?

Tady přesně stanovený čas není. Někomu přišel do pár minut, někdo čekal x hodin. Doporučujeme kontrolovat i složku spam, kam mohl email spadnou.

Co dělat, když nepřišel QR kód?

Zkuste se podívat do složky spam, QR kód chodí z emailu „[email protected]“. Pokud budete volat na konzulát, pravděpodobně Vám poradí jen čekat nebo vytisknout si alespoň potvrzující email o vyplnění formuláře. Ale nikdo Vám na 100% neřekne jestli Vás tam jen na úkor potvrzujícího formuláře pustí.

Pro děti musím vyplnit formulář zvlášť?

Pokud je dětem pod 18 let, stačí si je připsat ve formuláři do kolonky „Travel Companions – Family“.

Od kdy platí povinnost formuláře?

Povinnost formuláře platí od 1.července 2020

Formulář si mám vytisknout?

Po sepsání formuláře obdržíte QR kód, který si buď vložíte do svého telefonu nebo předložíte v tištěné podobě.

Překlad

Pokud neumíte anglický jazyk doporučujeme se obrátit na nějakého z vašich přátel, kteří se anglicky dorozumí. V krajním případě lze využít google překladače.

Naučte se anglický jazyk aneb anglicky za 30 hodin ZDARMA.

Články o Řecku

Všechny naše články o Řecku naleznete v článku, který slouží jako rozcestník.

V případě dotazů nám neváhejte napsat do komentáře.

Sending
User Review
0 (0 votes)

25 názorů na “Řecko – povinný elektronický vstupní formulář /otázky”

 1. Vstupní formulář

  Jak je to, když jedu s cestovkou? Musím mít vyplněný formulář, nebo se řídit pokyny cestovky, že PŘI VSTUPU DO ZEMĚ, NA LETIŠTI budu vyplňovat vstupní formulář?

  1. Dobrý den, překlad nikde zatím není. Ale můžeme ho na web zpracovat.

   Po sepsání formuláře obdržíte QR kód, který ukážete ve svém mobilu, nebo v tištěné formě.

 2. Dobrý den, jedeme rodina s dvěmi detmi. Musím vyplnit formuláře i za nezletilé děti, nebo stačí je pouze připsat do formuláře k sobě?
  Dekuji Holatová

 3. zdravím, měla bych dotaz. Dotazník jsem vyplňovala už 2/7-přišel mi potvrzovací email, ale kód stále nikde. Zítra v 7:15 odlétáme z Vídně a stále nám kód nepřišel. Nevím, zda mám vyplnit dotazník znovu. Nemáte prosím radu?

   1. Díky za radu. Takže jsem dopadla takhle:
    Volala jsem na konzulát. Tam my řekla, ať to zkusím vyplnit znovu-problém, zítřejší datum tam už nejde zadat. Takže mi neporadila nic jiného než čekat a taky zmínila, že pokud QR kód mít nebudu, že to bude velký problém… Řekla, ať si vytisknu potvrzující email, ale že pokud QR kód nepřijde, že mě nejspíš do země nepustí i když budu mít vytištěný ten potvrzující email. Takže žádná rada není a musím jen čekat.

     1. Ano, prohledávám to podle toho mailu z kterého chodí dotazníky, podle klíčových slov apd. Přítel má gmail, já mám seznam-ani jednomu z nás nic nedorazili, pro něj jsem vypňovala dotazník 30/6, pro mě 3/7.

 4. Dobrý den, také máme letět zítra ve 12:50 z Prahy a kod také ještě nemáme. Potvrzující email máme. Formulář jsme vyplňovali v pondělí 6. 8. Také jsem zvědavá, jak to dopadne.

 5. Dobrý den poradíte mi co dělat když chci změnit termín letu u Ryanair kvůli nedorucenemu QR kódu včas a Ryanair si účtuje 2000. – za změnu termínu a přitom na jejich stránkách je informace ze změny jsou zdarma celý cervec a srpen?
  Má někdo stejnou zkušenost?

  1. V tomhle případě bych doporučoval kontaktovat přímo Ryanair. Nejste jediná komu zatím nebyl doručen QR kód, viz ostatní komentáře.

 6. Dobrý deň, snažím sa vyplniť dotazník, ale neponúka mi to možnosť príchodu do krajiny autom (len letecky alebo výletná loď a ferina). Viete mi poradiť? Ďakujem.

 7. Pozor!!! I děti musí mít svůj QR kód! Díky tomu,ze jsme děti měli v kolonce family – i když jim je 10 a 11,tak nás nepustili na letadlo. Tím pádem zmatená celá dovolena a xy hodin na letišti,kdy nám nejsou schopni nikdo nic říct a vysvětlit,..peníze asi už taky nikdy neuvidíme :((((

 8. Reklamujte postup u letecké společnosti

  Dobrý den, nám se stalo totéž v pátek 24.7.2020. Měli jsme zaplacené letenky u Ryanair, z Vídně na Korfu, QR kódy jsem vyplnila dle všech instrukcí dobře a naše nezletilé 3 děti, ve věku 3, 6 a 7 let jsem měla pod manželem, což je dle Velvyslanectví ČR v Řecku správně. Přesto nás také nenechali nastoupit do letadla. Ryanair si diktuje vlastní podminky. Zmíněné velvyslanectví nám doporučilo postup u Ryanair reklamovat, což jsem učinila v úterý 28.7. formulářem na jejich webu anglicky. A nyní cekam 10 pracovních dnů na jejich reakci.

 9. Potvrzovací email

  Dobrý den,
  v pátek jsem vyplnil formulář a stále ještě nedošel potvrzovací email. Mám to vyplnit znovu nebo mám ještě počkat. Odlétáme tento čtvrtek. Děkuji za odpověď.

 10. Co jsem mluvila s lidmi co odletěli, přišel jim QR kód 6!! hodin před odlete.. Jsem z toho nervozni, letíme 15.8. A když to pošlu v úterý 11.8. tak nechápu, proč to nepošlou dřív. Ach jo, snad to přijde.

 11. Prosím , pokud jsem žádost vyplnila 2x ( v první jsem uvedla špatné číslo ces.dokladu(, přijdou mi QR kódy dva, dá se po obdržení rozeznat ten správný ?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *