Seznam věcí na dovolenou k moři: Co si nezapomenou vzít

Seznam věcí na dovolenou k moři 2018

V hlavě máte plán na dovolenou u moře, sníte o teplém slunci a mořských vlnách a křiku racků, v balení věcí na cestu taky nejste žádní nováčci a víte, kolik oblečení a bot apod. budete potřebovat, aby vás nezaskočily změny počasí. Přesto se vyplatí zopakovat si pár důležitých věcí, na které nezapomenout.

Seznam věcí co opravdu nezapomenout 

  • občanský průkaz, cestovní pas, kartičku pojištovny
  • platební karta/peníze
  • doklady od cestovní kanceláře, hotelů a všech zaplacených aktivitách

Plavky

To je přece jasné. Plavky. Píšu to jen pro jistotu, protože plavky na dovolené u moře zkrátka chybět nesmí. Radši hned v několika kusech. Až vám je třeba v noci odfoukne vítr ze šňůry na balkónku, protože jste si nevzali kolíčky.
Najít nejlevnější plavky – Heureka.cz

Doklady, cestovní pojištění

Doklady jsou samozřejmostí. A taky častým námětem ve filmových komediích. Skoro se zdá, že doklady jsou tím, co se zapomíná nejčastěji. Neuškodí kontrola po zabalení, kontrola před odjezdem a zamknutím bytu, a pro jistotu ještě jedna kontrola cestou na letiště.

Platební kartu

Jistě máte spočítané kapesné, aby vám vyšlo na zmrzlinu, balenou vodu, na nějakou místní specialitu, suvenýry, projížďku lodí apod. A vezete si s sebou i nějakou finanční rezervu. Přesto nikdy nevíte, co všechno by se mohlo stát. Proto se hodí mít s sebou i platební kartu, abyste si v případě potřeby mohli vybrat peníze v bankomatu. Důležité je mít ji odděleně od peněz a dokladů, na jiném místě, abyste v případě, že vás někdo okrade, nepřišli i o ni.

Hygienickou taštičku

Kromě základních věcí, jako kartáček, pasta atd. je dobré zaměřit se na výběr krémů na opalování, mléka po opalování. Zvlášť pokud jste ještě ten rok moc času nestrávili na sluníčku, může pro vás první den na pláži skončit nemilým překvapením v podobě bezesné noci kvůli bolestivě spálené kůži.

Dále je dobré mít hydratační mléko po koupeli, protože mořská sůl vysušuje pokožku a za chvilku byste mohli vypadat jako struhadlo. A pokud milujete podvečerní romantické procházky, můžete si s sebou pro jistotu přibalit i repelent a chladivý gel na ošetření hmyzích bodnutí.

A do plážové tašky si přibalte hygienické vlhčené ubrousky nebo dezinfekční gel na ruce.

Lékárničku

Jistě si svou dovolenou představujete v nejzářivějších barvách. Ale aby taková zůstala i v realitě, je dobré vybavit se i pro krizové chvíle. Co kdyby vás, nedej bože, začal bolet zub?

Do základní výbavy cestovní lékárničky patří náplast na drobné oděrky, nůžtičky, dezinfekce na drobné ranky a sada léků. Vyplatí se něco na bolest, klasicky asi Brufen, a něco na zažívací obtíže, tedy Endiaron. Alergici nesmí zapomenout antihistaminika.

Pokud si nejste jistí, prostě se poraďte v lékárně. Tam jsou profesionálové, kterým stačí říct heslo „dovolená u moře“ a sami vám vyberou vše potřebné. Pokrývku hlavy

Nechci ženám kazit příležitost ukázat svůj nový, speciálně k moři pořízený účes. Naopak ochrana před úpalem může být i příležitostí pořídit si slušivý klobouček, který podtrhne vaši osobnost a učiní z vás vzor plážové elegance.

Plážové pareo

Další praktický a slušivý módní doplněk. Je to velký, lehký a barevný šátek, který si můžete jen tak přehodit přes plavky, když si chcete dojít na pláži pro zmrzlinu nebo si sednout do kavárny.

Pareo je opravdu úžasná věc. Dobu přípravy na dovolenou můžete příjemně strávit nacvičováním způsobů jeho úpravy. Můžete si jej omotat jako zavinovací sukni, nebo z něj pomocí několika jednoduchých uzlíků udělat několik různých typů šatů. Uvidíte, že se vám taková příprava na dovolenou stane neuvěřitelnou zábavou.

Průvodce

I v době internetu a garantovaných wi-fi v prázdninových destinacích se vyplatí mít s sebou pro jistotu i tištěného průvodce. Můžete si v něm najít tipy na výlety po okolí. Většina průvodců obsahuje i základní fráze v místním jazyce.

Něco pro zábavu

Něco pro zábavu svou individuální, něco pro sport na pláži a něco pro společné večery s rodinou či přáteli. Pro sebe si vezměte, co máte rádi, knížku nebo háčkování. Na pláž něco, co víte, že vás bude bavit –nafukovací míč na pinkání, nafukovací člun apod. A na večer třeba karty, nebo nějakou zábavnou společenskou hru, jako třeba Dixit, Scrabble nebo Aktivity, u nichž rozhodně užijete spoustu legrace.

Fotoaparát

A pokud jste se zdárně dostali až sem a propluli všemi nástrahami balení na dovolenou, víte už, že vaše dovolená bude prostě úžasná. A proto je potřeba fotit a zachovat ty krásné okamžiky navždy. Foťte všude, všechno a pořád.

Poznámka: Za sebe mohu určitě doporučit, vzít si vodotěšný obal na mobil nebo si pořídit vodotěsný fotoaparát.


Náš tip

A k deseti bodům našeho seznamu věcí, které nezapomenout na dovolenou u moře, přidám ještě jeden malinký, skoro bezvýznamný, bonus – vývrtku . Až půjdete večer v romantickém západu slunce po pláži, špičky nohou vám budou omývat rozverné mořské vlnky a vy si v té solí vonící nádheře budete chtít otevřít víno, které jste si koupili jako místní specialitu právě pro takový nezapomenutelný večer, nezapomeňte s sebou vývrtku.

Jak vás můžu podpořit?

Projekt www.vsekolemcestovani.cz, můžete podpořit pomocí nákupů přes naše odkazy. Jedná se o výhru pro obě strany, vy získáte slevu na služby a my pro Vás můžeme připravovat další přínosné články.

Ubytování:

Pojištění na cesty

Sending
User Review
0 (0 votes)

1 názor na “Seznam věcí na dovolenou k moři: Co si nezapomenou vzít”

  1. Hezký den, moc děkuji za článek. Hodí se mít nějaký mustr podle čeho si věci nachystat. Už se těším na léto! Dovolenou vybíráme již nyní. Zajímalo by mě, kde dovolenou vybíráte vy?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *