Nejlepší cestovní kufr cena/kvalita – recenze/srovnání

Výběr nejlepších cestovních kufrů v roce 2021 v poměru cena/kvalita


 Travelite Quick 4w S

Kufr má objem plných 37 litrů a svými rozměry splňuje parametry příručního zavazadla. Jedná se o skořepinový kufr, který je navíc vybavený zámkem. Základním materiálem je vysoce odolné ABS. Díky robustní konstrukci ho ocení všichni ti, kteří dbají primárně na bezpečnost uložených věcí. Manipulaci se zavazadlem vám usnadní výsuvná rukojeť s aretací a čtyři kolečka, která se mohou otáčet v úhlu 360°. Významným plusem tohoto modelu je i jeho nízká cena.

Celá kolekce Quick se navíc nese ve znamení atraktivních pestrých barev.


TITAN lIMIT 4WS

Tento kufr nabízí objem 39 litrů. Stále se jedná o kompaktní zavazadlo, které se vejde do kategorie S, vyrobeno je z odolného a současně lehkého polypropylenu. Připravit se ale budete muset na vyšší hmotnost 2,9 kg. Taktéž je vybaveno čtyřmi otočnými kolečky umožňujícími pohyb v rozsahu 360° a výsuvným madlem. Na straně kufru se nachází plně integrovaný kombinační zámek TSA. Přestože cena je v porovnání s Travel Quick 4W S vyšší, na model Titan Limit 4W S je nabízena záruka v délce 36 měsíců, což se dá považovat za jednoznačné pozitivum, u většiny ostatních typů získáte běžné 2 roky.


SuitSuit Caretta S

Jako výchozí materiál posloužilo ABS, čímž je jasně dáno, na které vlastnosti se výrobce zaměřil: Jde především o maximální odolnost a zároveň lehkost. Zvládnout by mělo toto zavazadlo dokonce i polití kyselinou. Kufr váží 2,6 kg, k dispozici dostanete ale pouze 31 litrů. Standardem jsou kolečka otočná o 360° a výsuvné madlo s možností nastavení do tří poloh. Nechybí ani kódový zámek. Na první pohled zaujme kufr i svým designem v pestrých barvách s efektním reliéfem, který se inspiroval želvím krunýřem 


TIP: Prohlédněte si, jaké cestovní kufry jsou nejlepší podle BagBag.cz.

Jak vybrat vhodný cestovní kufr?

Doba dovolených se blíží. Hned po výběru vhodné destinace na vás bude čekat i další rozhodování. Po kterém kufru sáhnout tak, aby se do něj vešlo vše potřebné, zároveň nebyl příliš těžký a dlouho vydržel? V následujícím textu se konkrétně zaměříme na kufry vhodné pro cestování na krátké vzdálenosti.

Jaká je správná velikost kufru?

V první řadě je nejdůležitější vlastností kufru samozřejmě jeho velikost. Výrobci ji většinou značí písmeny, podobně jako u oblečení. Nejmenší velikostí je S. Pohodlně vám bude stačit na cesty v délce maximálně zhruba tří dnů.

Většinou se u kufrů uvádějí i další parametry, které jejich rozměry dále specifikují. Zmiňované nejmenší kufry jsou vesměs ty, jejichž výška je maximálně do 55 centimetrů. Tedy odpovídají běžnému příručnímu zavazadlu. Vejde se do nich přibližně 10 kg.

Středně velké kufry (označované jako M) s nosností do 20 kg na krátké trasy pravděpodobně už nevyužijete. Chcete-li mít jistotu, že do kufru se případně vejde bez problémů i nějaká drobnost navíc, volte kufr textilní, vzhledem k tomu, že je možné mu povolit zip a získat tak další cenné místo.

Pozor, často platí, že levnější modely vás „oberou“ o možnost využít dokonale předepsaný váhový limit pro svoje věci. Rozměrově menší kufr může být paradoxně citelně těžší.

Jaký je vhodný materiál kufru?

Jak již bylo řečeno, kufry se dají rozdělit na textilní a dále skořepinové neboli plastové. Pořídit si můžete i zavazadlo s pevnou kostrou, které se snaží v sobě spojit výhody obou předešlých typů. U příručního zavazadla vám bude textilní alternativa stačit, protože není pravděpodobné, že byste ho tak snadno zničili. Poškození pak nehrozí ani věcem uvnitř.

Jestliže nehledíte na cenu, letíte například na služební cestu a potřebujete vypadat maximálně reprezentativně, sáhněte po kůži. Působí luxusně a nebojíte-li se náročné péče, pak se vám odmění i dlouhou výdrží.

Kufr s dvěma kolečky nebo čtyřmi?

Kdo potřebuje za každou cenu šetřit prostor, volí úspornější alternativu se dvěma kolečky. Dvě kolečka se lépe pohybují v náročnějším terénu, kufry se čtyřmi kolečky je zase lépe ovladatelný. Lze tak říci, že vhodnou alternativu volíte podle toho, jak se budete s kufrem nejčastěji přesouvat.

Vnitřní členění

Odvíjí se spíše od toho, co s sebou plánujete vozit. Budete-li převážet například notebook, rozhodně by měla v zavazadle být speciální kapsa. Skořepinové kufry si nejčastěji vystačí s rozdělením na dvě části, textilní kufry mívají více kapes a přihrádek.

Sending
User Review
0 (0 votes)

5 názorů na “Nejlepší cestovní kufr cena/kvalita – recenze/srovnání”

  1. Měl jsem látkový kufr, ale po několika nepříjemnostech a aerolinkami už používám jen a pouze skořepinové kufry. Aerolinky se bohužel nedokážou ke kufrům chovat s úctou. A přitom jim za to platíme.

  2. Létám docela pravidelně (a jsem za to ráda :D) a textilní kufr bych si již nekoupila. Tolikrát jsem se dočkala poškozeného kufru, že již používám jen kvalitní skořepinové.

  3. Naprosto souhlasím s článkem. Za mě taky top Travelite. Mám ho ve vínovéa je super. Po jiném už příště nesáhnu. I když doufám, že mi ten můj ještě pár let vydrží.

  4. Kupoval jsem tento rok tuto sadu kufrů a jsem max. spokojený, dříve jsem měl samsonate, ale myslím si že tato sada se jim vyrovná. 2x cestu s 2 přestupy přečkaly naprosto bez problémů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru