Tipy na dovolenou v roce 2021

Plánujete už svoji dovolenou? Zajímáte se už o to, kde se příští letní měsíce vydáte? Rádi bychom vás seznámili s pár tipy na skvělé dovolené, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Každý stát v Evropě i mimo ni má svá překrásná místa a vlastnosti, které mohou nabídnout. Jaké jsou tedy oblíbené destinace?

Portugalsko

Prvním skvělým tipem, kam se v roce 2018 podívat je Portugalsko. Mnozí z vás se možná ptají, proč je zde právě Portugalsko? Odpověď je velmi snadná, jedná se o destinaci, která vyhrála několik ocenění v rámci turistických Oscarů. Na své si zde přijdou všechny skupiny návštěvníků – od městských turistů po lidi, kteří rádi objevují přírodní krásy.

Hlavním cílem vaší návštěvy by rozhodně mělo být hlavní město Lisabon, který je známý například díky svých žlutých tramvají. Pokud netoužíte zrovna po hlavním městě, zkuste zvolit nedaleké Sintra. Sintra je označovaná jako letní sídlo portugalských králů. Jste spíš tip člověka, který rád objevuje přírodu? Pak by pro vás nejideálnější volbou bylo místo s názvem Algarve.

Lotyšsko

Baltské státy jsou prozatím návalem turistu ušetřeny. Lotyšsko si rozhodně návštěvu zaslouží. Krajina překrásného státu Lotyšska se pohybuje na hranici středoevropských přírod a skandinávských divočin. V Lotyšsku naleznete spoustu krásných velkých kopců, lesů a řek.

Největším lákadlem pro vás bude hlavní město Riga. Přesto, že zde naleznete malé centrum, se město může pyšnit krásnými zdejšími architekturami. Architektury, které zde objevíte dost možná patří k nejvýraznějším představitelům tohoto slohu v Evropě.

Kambodža

Máte chuť na trochu exotiky? Nemáte rádi zimu? Pak je pro vás Kambodža jako dělaná. V období, kdy v Čechách řádí zima, zde můžete chodit v krátkých rukávech a užívat si tak pocit tepla. Kambodža je oproti sousedskému Thajsku ráj pro lidi vyhledávající spíše než pláže, turistiku.

Doporučujeme i náš článek Kambodža bez cestovky – co vědět před cestou

Nejvíce zde turisty láká jednoznačně chrámový komplex v Angkoru. Tento chrámový komplex naleznete několik kilometrů od města Siem Reap. Nejoblíbenější období pro návštěvu Kambodže je právě zima, kdy zde nepanují příliš vysoké teploty a deště. Vy tak budete mít jistotu, že vám návštěvu některých zdejších památek nepokazí déšť.

Botswana

O safari se říká, že by ho měl každý alespoň jednou za život navštívit. Safari je oproti jiným destinacím zcela jiný zážitek a na své si zde přijde opravdu každý. Jste zvyklí spíše vysedávat s drinkem na pláží? Zkuste to změnit a navštívit safari.

Botswana je odlišná například od JAR či Keňi. Právě na tyto dvě místa se na safari jezdí poměrně často. Botswana na své turisty klade obrovské nároky a právě proto se zde dostane výrazně méně zahraničních turistů. Většinu lidi zaskočí trochu vyšší ceny oproti jiných místech na safari, je to z důvodů osobní péče, která je zde na vysoké úrovni. Botswana je místem, kde můžete zažít lva nebo slona řádit a v širokém okolí žádné jediné auto plné turistů nebude.

Sending
User Review
2 (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *