TOP 5 – nejlepší bezdrátová sluchátka na cestování a sport

Zvuk je součástí života. Již jako miminko v matčině děloze posloucháme matčino bijící srdce, když se narodíme, reagujeme na hlasy okolí. Ve chvíli kdy se začínáme snažit mluvit, setkáváme se s prvními dětskými písničkami a později i s dalšími interprety než jen s Dádou a Fíhou Tralala.

Doposud však bylo vždy hovořeno o hudbě, která někde zní. V autě, obchodě, doma z rádia. Jenže jsou okamžiky, kdy nic z uvedeného není v dosahu, a vy potřebujete jiný zdroj. Jsou to třeba vaše výlety na kole do okolí nebo když jdete běhat do lesa. A každý kdo viděl Rockyho, ví, že sport je fajn, ale my víme, že s hudbou která vás bude hecovat a udávat tempo, to půjde mnohem snáze.

Bezdrátová sluchátka taky využijete i tam, kde jinak hudba zní, ale není to pravé pro vaše uši. Třeba taková návštěva posilovny. Tam se potřebujete opravdu dostat na samý vrchol svých možností, a pokud vás nehecuje trenér, může být dobrý výběr skladeb opravdu zásadní.

Koupě takové vychytávky, jakým bezdrátová sluchátka jistě jsou, nebudete rozhodně litovat. Rodiče dětí souhlasně již kývají, bezdětní pochopí. Ve chvíli kdy se vám potomci začnou v autě, ve vlaku, doma nudit, strčíte jim iPod do ruky a sluchátka na uši a zažijete euforii.

Ovšem, které koupit. My už výběr udělali za vás. Přinášíme vám TOP 5 nejlepších bezdrátových sluchátek.

Super lehká novinka – Sony WI-C300

Sony letos vypustilo na trh verzi velice lehkých sluchátek Sony WI-C300. Jejich váha je pouhých 15 g. Ty vás skutečně při sportu nebudou nijak omezovat. Jednoduchý design a ovládání. To je sen každého uživatele. Jsou spojené vzadu na krku a na kabelu mají ovládání hlasitosti a nechybí ani mikrofon.

Jejich výdrž je celých 8 hodin. Eliminují okolní zvuk, ale úplně vás neodříznou od dění kolem sebe. To se může hodit při přecházení ulice nebo když proběhnete v lese kolem divočáka. S telefonem je spárujete pomocí kodeku, zde klasika SBC a AAC. Basy jsou zde přiměřené, takže tento typ přehraje jakoukoliv hudbu. Především dámy potěší i výběr ze čtyř barev.

Pro požitkáře – Sennheiser HD 4.40BT

Kvalitu můžete i nadále očekávat od zavedené firmy Sennheiser. Ta už mnohokrát dokázala, že hudbu miluje a výrobky ji „šije na míru“. V současné době jejich výrobek Sennheiser HD 4.40BT patří k těm nejlepším, co lze koupit. Jsou sice dražší, ale za ten zvuk to stojí. Hodí se na cesty nebo i tam, kde nebudete házet hlavou. Tedy pokud nebudete dělat kotouly a přemety, na hlavě vám budou držet a nespadnou.

Vydrží až 25 hodin. Tedy než vyrazíte na dlouhou cestu, nabijte je a poté hurá za dobrodružstvím. Hudební rozhraní je čisté a jasné. Ve výškách sice o něco slabší, ale za to je zde dost basů i na poslech elektroniky. Vokály, kytary a detaily budou hladit po uších. Opět si poradí s jakýmkoliv výběrem vaší hudby. Jediným mínus je, že se pod sluchátky lehce potí ušní lalůčky. Stačí občas otřít nebo chvilku provětrat a problém bude vyřešen.

Ideální na sport Bose SoundSport Wireless

Mezi námi žijí i vrcholoví sportovci. Takový ti blázni lezoucí po skalách, jezdící na vodních lyžích, skákající z vrcholku hor, jezdící na kole rychleji než auta apod. Zkrátka takový co pomalu radši vyplivnou duši, než aby skončili poslední. A zrovna ti jsou často motivováni hudbou. Rytmická melodie pomáhá šlapat do pedálu nebo správně dýchat. A je jasné, že taková sluchátka musí být hodně odolné a přizpůsobené náročným podmínkám.

Výrobek Bose SoundSport Wireless  toto vše splňuje. Je určený výhradně pro náročné sportovce. Silikonové koncovky jsou pohodlné na nošení a uživatel je téměř necítí. V příslušenství je jich hned několik na výběr. Zvuk je dynamický a energický. Je zde zabudován ekvalizér, který upravuje zvuk dle hlasitosti. Na kabelu najdete ovladač. Výrobce udává výdrž až 6 hodin. Nepatří sice k těm nejvýkonnějším, ale na jednu sportovní aktivitu to postačí.

Pohodlné cestování –Sennheiser Momentum In-Ear Wireless

Opět vám zde uvedeme firmu Sennheiser. Je to z toho důvodu, že svou práci odvádí skutečně dobře. Jejich Sennheiser Momentum In-Ear Wireless je bezdrátovou verzí s bluetooth špunty. Jsou ideální na cesty pro ty, kteří se nespokojí s málem. Zvuk je plný kvalit. Bohaté basy, jasné středy a čistě znějící vysoké tóny.

Kabel je kožený s ovladači, dostatečně dlouhý. Výdrž tohoto modelu je 10 hodin. Bonusem je možnost přímého poslechu přes PC.

Dostupné každému – Optoma NuForce BE Sport3

Jako poslední jsme vybrali finančně dostupné sportovní designová sluchátka Optoma NuForce BE Sport3. Mají certifikaci odolnosti IP55. |||To znamená, že lze s nimi běhat i když vás zastihne letní déšť. Prach a pot také nejsou problém. Na kabelu je ploché ovládání s klasickými třemi tlačítky. Komunikace probíhá přes Bluetooth 4.1 a kodeky ACC, aptX. Nechybí ani mikrofon. Výdrž je deset hodin. Proto jej řadíme do středního výběru.

Co se týká zvuku, zvládnou vše. Zvuk není agresivní, ale ani nejšpičkovější. Jsou zlatým středem pro všechny, kteří potřebují sportovní bezdrátové sluchátka a nemají dostatek financí na dražší modely.

Vybrat sluchátka není snadné. Především je zapotřebí určit, kde je budete používat a co by měla zvládnout. Jde vám o cenu, rozhraní hudby, výdrž nabití? Podle toho si vyberte. Design je to poslední.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *