5 tipů, jak za exotickou dovolenou nedat víc než 15 000 Kč (i s letenkou)

Když člověk míří do Thajska, Dubaje nebo jiné vzdálenější lokality, už dopředu počítá, že za týdenní zájezd zaplatí minimálně 25 000 Kč (mnohdy i víc). Poradíme vám, jak vaše exotické dobrodružství zrealizovat za cenu dovolené v Chorvatsku.

Už dávno neplatí, že cestu na jiný kontinent si můžou dovolit jen ti nejbohatší. Pokud znáte užitečné triky, vaše dovolená vás může vyjít překvapivě levně. Jak snížit výdaje za vaši cestu?

1) Akční letenky

Do Thajska můžete pořídit zpáteční letenku za 14 000 Kč, nebo klidně i za polovinu této ceny. Záleží na tom, jak se vám poštěstí při hledání letenek na internetu. Zaregistrujte se na stránkách Cestujlevne.com, Zaletsi.cz, nebo Honzovyleteneky.cz a nechte si zasílat upozornění na akční nabídky letenek. Budete překvapeni nabídkami typu „do Karibiku jen za 6800 Kč“ nebo „akční lety na Srí Lanku za 4900 Kč.“

2) Levná destinace

Proč trávit dovolenou v předražené Francii nebo Itálii, když v mnoha jiných zemích můžete bydlet a jíst doslova za hubičku? Zvláště ve státech jižní Asie je mnohem nižší cenová hladina než v Česku, tudíž letenka bude vaší nejvýraznější položkou v rozpočtu – zbytek výdajů bude jen zanedbatelný.

Inspirovat se můžete výčtem destinací, které ve kterých si můžete užít nejen krásné pláže, ale i příznivé ceny.

3) Ubytování v soukromí

Pokud si vyhledáte ubytování v bytech a domech, kteří místní pronajímají přes Airbnb, můžete platit mnohem méně, než v běžném hotelu. Určitou alternativou může být i bydlení přes Couchsurfing, které je úplně zadarmo.

4) Levné cestovní pojištění

Pokud letíte celá rodina, může vás nemile překvapit vysoká cena cestovního pojištění. Na trhu naštěstí existuje tolik nabídek, že se cestovatel příliš vysokou cenou za pojistku vůbec nemusí trápit. Na cenových porovnávačích Porovnej24.cz a Netfinance.cz si může zobrazit obsáhlý výčet nabídek, které různé pojišťovny nabízejí a vybrat tu nejlevnější.

Ilustrujme si to na příkladu 3 členné rodiny, která letí na 9 dnů na Bali (Indonésie). Za cestovní pojištění můžou dát 2070 Kč, nebo pouze 675 Kč. Na portálu Porovnej24.cz jsme tudíž zjistili, že rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou cestovního pojištění je 67, 39 %.

5) Cestování s příručním zavazadlem

Jste přesvědčeni, že vaše dovolená by nebyla kompletní bez čtyř párů bot, patnácti triček a početné zásoby kosmetických produktů? Ve skutečnosti se vám vše potřebné vejde do desetikilového příručního kufříku.

Spousta aerolinek má totiž cenu založenou na počtu a velikosti zavazadel, přičemž transport jen s příručním kufrem mnohdy vychází až o polovinu levněji, než s dvěma objemnými zavazadly. Obavy, zda takové zavazadlo bude na dovolené stačit, jsou zbytečné. To nejpotřebnější (peníze, platební kartu, telefon, léky a nejdůležitější oděvy) moc prostoru nezaberou a zbytek si vždy můžet

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *