Co je to eurovíkend?

Jako EuroVíkend bývá často označována dovolená v podobě prodlouženého víkendu. Jedná se o krátkodobé pobyty na různých místech. Jde o stále populárnější způsob trávení dovolené, neboť v dnešní uspěchané době lidé často nevyšetří mnoho času. S označením EuroVíkend se setkáme poměrně často, mají je v nabídce prakticky všechny cestovní kanceláře a agentury. Co přesně EuroVíkend je a proč je tak populární? Dozvíte se v následujícím článku.

Co je to eurovíkend a jaké má výhody?

EuroVíkend představuje krátkodobý pobyt na určitém místě, nejčastěji v turisticky zajímavých oblastech Evropy. V ČR jde o stále více využívanou možnost cestování s možností poznávání památek a různých kultur. Není divu, že jsou tyt zájezdy nabízeny opravdu hojně. Pokud budete mít zájem o EuroVíkend, můžete se obrátit prakticky na kteroukoliv spolehlivou cestovní kancelář.

EuroVíkendy využívají nejvíce mladí lidé, ale i senioři. Často se jedná o poznávací zájezd ve vybrané destinaci, kde si každý může určit vlastní program dle libosti, což je velká výhoda. Klienti také oceňují skutečnost, že v ceně zájezdu je doprava (nejčastěji letecká či autobusová), cestovní pojištění a další služby. Dále si můžete vybrat, zda budete mít zájem o průvodcovské služby, nebo budete poznávat tamní destinace na vlastní pěst. EuroVíkend neboli prodloužený víkend tak dokonale zpestří pracovní týden a vy se můžete relaxovat formou aktivního odpočinku.

Nejčastěji navštěvovanými destinacemi jsou Paříž, Londýn, Řím, Barcelona, Vídeň, Benátky, Budapešť. Vyjet však můžete i mimo Evropu, například do Tunisu nebo Turecka. Ačkoliv se může zdát, že dle názvu se jedná pouze o víkendy, termín si můžete sjednat i na všední dny. Hodně lidí dnes pracuje na směny, pokud tedy máte možnost vyjet uprostřed týdne, není to žádný problém.

Máte prakticky dvě možnosti, buď zvolíte EuroVíkend s cestovní kanceláří, kdy budete mít vše zařízené, nebo dáte přednost absolutní volnosti, tedy na vlastní pěst. Obě tyto možnosti si nyní přiblížíme.

Eurovíkend s cestovní kanceláří

Máte rádi pohodlí, o nic se nestarat, mít vše kompletně zajištěné a soustředit se pouze na památky, zábavu a odpočinek? Pokud ano, zvolte EuroVíkend s cestovní kanceláří. Jak jsme již výše psali, v takovém případě si zakoupíte u vybrané cestovky balíček, který zahrnuje cestu, ubytování, průvodce, pojištění a veškeré náležitosti, které jsou potřeba zařídit. Vy se už o nic dalšího nestaráte. Tento způsob cestování však nevyhovuje každému. Jste určitým způsobem „svázáni“ daným programem.

EuroVíkend s cestovní kanceláří často volí starší lidé nebo rodiny s většími dětmi. Koupíte si dovolenou se vším všudy, máte pocit jistoty a odpadají další starosti s tím, kde budete bydlet, co vše je potřeba vyřídit. Obvykle si však za tuto službu o něco připlatíte. Je to stejné, jako když se budete rozhodovat, zda vyrazíte na dovolenou s cestovkou nebo na vlastní pěst.

EuroVíkendy nabízí prakticky všechny známé cestovní kanceláře, například Fischer, Blue Style a jiné. Výběr je natolik pestrý, že si můžete snadno porovnat nabídky jednotlivých cestovek a vybrat si tak tu nejvýhodnější, který odpovídá vašim představám.

Eurovíkend na vlastní pěst

Pokud chcete ušetřit a užít si dovolenou přesně podle svých představ, máte v sobě určitou touhu po dobrodružství, pak můžete zvolit EuroVíkend na vlastní pěst. Tomuto způsobu cestování holdují zejména mladí lidé. Je to o dost levnější, než prostřednictvím cestovní kanceláře a často máte možnost vidět více zajímavých míst a přiblížit dovolenou svým představám. Je však třeba počítat s více starostmi, co se zařizování týče a je dobré umět alespoň jeden světový jazyk, budete tak mít vše jednodušší.

Tipy na Eurovíkendy

Možností je nespočet. Mezi nejkrásnější evropská města patří nepochybně Řím a památky, které nabízí (např. Koloseum, Svatopetrské náměstí ve Vatikánu, na okraji Říma Villa Giulia, Villa Borghese a Piazza Navon a jiné).

Dále Paříž, hlavní město Francie, které rozhodně stojí za vidění. Paříž je proslulá jedinečnou architekturou a příjemnou atmosférou.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *