Jak vybrat dětskou cestovní postýlku pro pohodlnější cestování s dětmi?

Cestování s dětmi je zážitek po všech stránkách. Dopřejte sobě i jim více komfortu na cestách s tou správnou cestovní postýlkou. Ty jsou navrženy tak, aby byly lehké a přenosné, můžete je používat na cestách i doma a vězte, že jakmile si na ni jednou zvyknete, už si bez ní cestování nebudete umět představit! Na jaké další parametry se zaměřit při výběru?

Na co cestovní postýlku? 

Je jasné, že cestování s dětmi vyžaduje velkou spoustu věcí navíc. Cestovní postýlka je další poměrně větší položkou v seznamu. Hodí se vám tehdy, pokud cestujete autem a můžete si dovolit sbalit objemnější zavazadla. V případě, že jedete do hotelu, kde si můžete objednat pokoj s postýlkou pro dítě, pak je nejspíš zbytečná a budete ji s sebou tahat navíc. Také se nevyplatí, pokud skutečně cestujete jen jednou do roka, a zbytek času by vám stála jen tak ve skříni.

  • Pokud cestujete často mimo domov, cestovní postýlka vám umožní postavit dítěti místo na spaní kdekoliv. Budete vědět, že spí v bezpečném a příjemném prostředí, které zná a kde se mu bude spát příjemněji.

Pro rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti pohodlně spaly i mimo domov, je cestovní postýlka doplňkem k nezaplacení. Můžete ji použít jako doplněk nebo náhradu klasické postýlky, obvykle je ale menších rozměrů, aby byla kompaktnější. Dá se složit do praktické cestovní tašky.

Jaký materiál cestovní postýlky? 

Postýlky na cestování mají obvykle kovový nebo plastový rám s prodyšnými bočnicemi ze síťoviny nebo tkané látky a stabilní dno s pevnou matrací, kterou jde složit a sbalit. Těžší verze postýlky může mít i kolečka pro snadnější manipulaci v prostoru.

Jaké parametry vzít v potaz?

  • Plánujete ji krátkodobě/dlouhodobě? Pro novorozence je praktické, pokud se dají postýlky kolébat. Pro dlouhodobé užívání se ale ujistěte, zda se postýlka dokáže přizpůsobit a růst spolu s dítětem.
  • Pokud si postýlku pořizujete, ujistěte se, že její sestavení a složení je jednoduchý a rychlý proces, se kterým nebudete zbytečně bojovat. 
  • Zkontrolujte, zda dítě z postýlky nemůže sammo vylézt, zda nemá ostré rohy, do kterých by se mohlo zachytit oblečení dítěte. 
  • Ujistěte se, že malé části (např. zipy) jsou dobře zakryté a nehrozí riziko spolknutí. 

Jsou matrace do cestovních postýlek bezpečné?

Původní matrace cestovní postýlky je naprosto bezpečná pro spánek, ale musí být pevná, zcela rovná a nepromokavá, bez měkkých nebo polstrovaných míst, zejména v oblasti hlavy dítěte.

V postýlce by také neměly být žádné volné nebo objemné lůžkoviny, které by mohly způsobit přehřátí. Ideální teplota v dětském pokoji je mezi 16 a 20 stupni.

V žádné postýlce by neměly být umístěny podložky na spaní a polštáře a děti by měly být uloženy na zádech s nohama u nohou postele.

Jaké jsou druhy cestovních postýlek?

Existuje několik druhů cestovních postýlek, které se liší funkcemi, vzhledem i dalšími parametry. 

  • Cestovní postýlky pop-up – Jedná se o kompaktní variantu pro novorozence, je dostatečně kompaktní a malá, aby se vešla do zavazadla. Sklápí se a váží kolem 3 kg.
  • Klasické cestovní postýlky – Tradiční varianta cestovní postýlky vhodná pro děti do 3 let. Obvykle váží 6–15 kg, jsou větší a do příručního zavazadla je nesbalíte, zabírají více místa.
  • Venkovní postýlka – Existují i postýlky vhodné pro kempování. Můžete ji ale využít i na zahradě nebo v interiéru. Snadno se přenáší a bývají navrženy jako stany, které se dají složit do menšího batohu. Obsahují odolnou síťovinu proti hmyzu, jen matrace je tenčí a není tak pohodlná, jako matrace klasických cestovních postýlek. 

Další praktické funkce cestovních postýlek 

Většinu produktů můžete využít jako ohrádku, kde dítě bude v bezpečí. Ideální je zejména tam, kde není klasický dětský koutek. Některé cestovní postýlky se dají pořídit s přebalovacím pultem, kolébkou. Také můžete najít takové postýlky, které bývají doplněny moskytiérou pro kempování, stříškou pro teplejší dny, s UV clonou proti slunečnímu záření… Možnosti jsou nekonečné. 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *