Levná dovolená v Bulharsku

Blíží se čas letních dovolených, a proto vám přinášíme tip na levný zahraniční pobyt. Mezi levnější destinaci v posledních letech můžeme zařadit i Bulharsko. Právě o něm bude dnešní článek.

Jde o stát jihovýchodní Evropy ležící na Balkánském poloostrově s hlavním městem Sofia. Jedním z důvodů, proč lidé navštěvují právě tuto destinaci je překrásné (Černé) moře, s písečnými plážemi i skalnatými útesy, o kterém se tradujete, že má léčivé účinky.

Bulharskou měnou je 1 lev, který činí v přepočtu 16 Kč. Obecně se dá říci, že Bulharsko patří mezi zemi levnou, z tohoto důvodu jej právě i Češi tak hojně navštěvují. Za litr mléka zaplatíte v přepočtu zhruba 15 Kč, bochník chleba vyjde na 12 Kč a poobědvat je možné již od 50 Kč.
Pro směnu peněz dejte spíše přednost bankám před malými směnárnami. Vyhnete se tak problémům s nepoctivými obchodníky.

Úroveň hotelů je různá. My pro příklad uvádíme pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu v letovisku Slunečné pobřeží, které je možné sehnat již od 14 600 Kč, letecky na 8 dní s polopenzí. V případě, že zvolíte vlastní dopravu, zaplatíte za pobyt 7 600 Kč. Pokud byste chtěli mít jídlo i pití neustále k dispozici, bude pro vás nejvhodnější služba all inclusive, která stojí kolem 20 000 Kč.

Slunečné pobřeží patří mezi největší a nejvyhledávanější letovisko a je téměř totožné s letoviskem Zlaté písky. Doporučujeme jej i rodinám s dětmi, protože pláž je písečná a navíc s postupným sestupem do moře. Po letovisku je možná doprava malými vláčky, a pokud byste rádi navštívili i okolní města, dopravu zajišťují místní autobusy. Nechybí samozřejmě ani pobřežní promenáda, která je jako dělená pro večerní procházky či posezení v nějaké z mnoha kaváren. Na své si přijdou i mladší ročníky, které zde určitě najdou mnoho způsobů zábavy. Kromě diskotéky můžete navštívit i nejrůznější festivaly a koncerty, kterých se nejvíce koná právě v letním období. Mnoho zábavy na vás čeká ve dvou místních aquaparcích, které se chlubí množstvím bazénů, skluzavek i tobogánů. Za celodenní vstupné zaplatíte 34 leva (cca 544 Kč).

Tip: Autem do Bulharska 2020/2021 – vše co potřebujete vědět

Protože je země členem EU, vystačíte si s platným občanským průkazem. V případě, že cestujete vlastním vozidlem, musí mít u sebe řidič samozřejmě řidičský a technický průkaz a zelenou kartu.

Zajímavosti:  Dejte si pozor na spropitné, to se zde totiž nedává přímo obsluze. Raději jej nechte ležet na stole. V některých restauracích vám spropitné rovnou naúčtují.

V mnohých letoviscích funguje princip dvojích cen, což znamená, že místní obyvatelé platí méně než turisté. Projevuje se to hlavně na vstupech do muzeí či historických památek.

S hotelovým personálem se domluvíte spíše německy, anglicky příliš nerozumí.

Rozhodně doporučujeme, sjednat si před odjezdem komplexní cestovní pojištění, protože léčebné výlohy jsou zde mnohem vyšší než v České republice.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *